Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

JS

J77o28h23n 79S49m24i68t54h

17. 6. 2024 8:22

No Astone, tu roli "užitečného idiota" jste tím ůvodníkem splnil na jedničku.

OR

No jak vidím, že rozdával na obě strany, tak si to zkuste přečíst ještě jednou.

PH

No právě...Jak správně Aston píše "..V době ohrožení by měla opozice vládu podporovat nebo jí aspoň nemydlit schody. "...

Tak by si měl připomenout že když tady byla (a není to tak dlouho) covidová krize, tak tehdejší opozice (dnešní koalice) sice na jedné straně předala vládu Babišovi (odhlasovávala mu nouzový stav) jenomže mediálně mu ty schody mydlila až k volbám...

Takže aj proto, ono to chce vždycky oddělovat co konkrétně politicky koalice i opozice dělaji, a to o o čem jenom žvaní do médií..;-D

JS

Bohužel pečeť hanby je někde úplně jinde. Nese si ji Západ jako celek, a zejména Evropa,. že dopustili válku na Ukrajině, její devastaci a urychlení ztráty konkurenceschopnosti Evropy.

PS

Myslíte, že měla Evropa hned na začátku prásknout nacistické rusácko přes jeho imperialistické pařáty? Vy jste mi pěkný chciválek

MK

Na severu Vovčansku v Charkovské oblasti se dostali vojáci nacistického Ruska do menšího obklíčení.. Ruské velení se je snaží zásobovat drony.. Celkově se již téměř celý Vovčansk podařilo ukrajinským silám osvobodit..

https://deepstatemap.live/#15/50.2921/36.9430

JF

"Zelenskyj a Biden podepsali desetiletou bezpečnostní dohodu mezi Ukrajinou a USA zaměřenou na posílení bezpečnosti Ukrajiny. Stalo se tak třídenního summitu skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7, který se koná na jihu Itálie. Dokument mimo jiné stanoví, že obě vlády se do 24 hodin sejdou na nejvyšší úrovni, aby projednali reakci v případě ozbrojeného útoku na Ukrajinu, uvedla agentura Reuters. Zelenskyj také podepsal bezpečnostní dohodu své země s Japonskem. V roce 2024 Tokio poskytne Ukrajině 4,5 miliardy dolarů (přes 100 miliard Kč) a bude Kyjev podporovat po celou dobu desetiletého trvání dohody." -

To je skvělá zpráva pro bezpečnost ruskem napadené Ukrajiny. Přidalo se velmi silné Japonsko. Puťka si už ani neškrtne.

Foto

Ti vládní fialoví šmejdi musí v budoucnu skončit v kriminále. Co se nákupu zbraní týče, jde o organizovaný zločin na nejvyšší úrovni, velmi kvalitně marketinkově ošéfovaný propagandou a korupcí na všech stupních řízení. Nebo musí na věky vládnout za pomoci amerického softvéru na výhry v korespondenčním hlasování.

Tank Leopard 2A8 nás vyjde dle smlouvy na cca 16-20 mil $ za jednotku, korejský K2 Black Panther je nabízen za cenu 8-10 mil $ včetně transferů technologie a výroby na našem území našimi lidmi.

Dle informací z Ukrajiny není aktuálně žádný tank Leopard 2 schopen bojové služby z důvodů nadměrně náročné údržby a bez dodatečné ochrany, která se ale vyvíjí, nevydrží na bojiště déle než pár minut. Tedy technologické srovnání bylo moderní válkou zcela vymazáno.

Opět jde o akvizice typu "nechci slevu zadarmo" a takové "velkodušné" rozhazování peněz, které nejsou. A naprosté pomíjení strategickobezpečnostních zájmů. Jaký rozdíl oproti například Maďarsku, které bude své tanky Leopard 2 vyrábět samo na svém území. O Polsku ani nemluvě.

Foto

A27. 46R23e66n77j31a14s87c67u

16. 6. 2024 23:19

No a vy snad víte o nějaké zbrojní zakázce za posledních 35 let, která by byla bez závažného podezření z korupce? "Kalouskovo" padáky, modernizace T72, Casa, Pandury, Gripeny, kulomety, rekonsrtukce prostor, upravy letišť, a nejnověji superpředražené a poruchové F35

JF

Normální a zdravý člověk by nemohl dnes, po více jak dvouleté agresi a vraždění, ničení Ukrajiny ruskem napsat -"Ukrajina a Rusko jsou bratrské národy a nenechají se rozeštvat." Tady máš přesný průběh lidových protestů na Ukrajině- Majdan, rusomile :

Dne 21. listopadu 2013, den poté, co ukrajinská vláda pozastavila přípravy pro podpis asociační dohody s Evropskou unií, kterou prezident Janukovyč jen několik dní před termínem podpisu označil jako „pro Ukrajinu zatím nevýhodnou“, propukla několikaměsíční série protestů, která je známá pod názvem Euromajdan. Hlavním požadavkem masových protestů bylo odstoupení prezidenta Janukovyče, uspořádání předčasných prezidentských voleb, podepsání asociační dohody s EU a propuštění bývalé premiérky Julije Tymošenkové považovné za politickou vězeňkyni.

Foto

Normální a duševně zdravý člověk by mohl vědět, že vraždění začalo už v roce 2014. A nebyli to Rusové, kdo toto začal provozovat.

JF

Aston má opět splněno - kritika opozice na čele se "zloduchem" Babišem byla zesílena oporou v podle něho spokojené Moskvě. Ale nějak mu uniká, že vládnoucí pětikolka dělá velkou radost Moskvě už 2 roky tím, že úspěšně rozvrací ekonomiku naší země. Chudnou občané, chudnou firmy a tím klesá výkonost našeho hospodářství a celé ekonomiky naší země. A narůstá nespokojenost našich občanů, a tím je dobře zaseto a pohnojeno pro ruskou demagogickou propagandu, která má jasný cíl - rozvracet země Evropy. Že by si to neuvědomoval...?

PD

Jestli chudnete, tak hledejte chybu u sebe a ne u "pětikolky". Já si nestěžuji a mírně bohatnu.

JF

"Novotný zůstává a Fiala to schytává: Neumí si uklidit ani v Řeporyjích, pošklebuje se Havlíček.„Felix byl vždycky d*bil. Dávám mu pokoj asi rok a půl, co vím, že mu zemře dcera. Anička bohužel nemá žádnou šanci,“ napsal kontroverzní politik Pavel Novotný." -

Správně Fialko a věčný poslanče Bendo, hulvát a dutá hlava k vám do dnešní ODS patří... Fiala odpustí pětikolkařům všechno, jen aby se udrželi u moci - čti u koryt... A aby mohli naší zemi škodit celé ty 4 roky...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz