Neviditelný pes

To bude bouře

14.8.2019

Ve dny, kdy se projednávají rozpočty, informoval Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost NÚKIB, že cizí mocnost zaútočila v červnu na ministerstvo zahraničí, pochopitelně že kyberneticky. Deník N už ví od dobře informovaných zdrojů, že onou mocností je Rusko. 

Bleskově se ozval ministr vnitra Jan Hamáček a ujistil, že se na řešení již několik měsíců pracuje, a naopak nevrle se vyjádřil Andrej Babiš. Z jeho odpovědi čouhá jako péro z gauče přesvědčení, že je na ministerstvu trvalý, tedy déletrvající bordel a je třeba s tím něco udělat.

Vyjádření Hradu o čučkařích, kteří osočují našeho přítele nejvěrnějšího bez důkazu, se dá očekávat a v Parlamentních listech se totéž dočteme od Jana Schneidera, nezávislého to experta, který zatím vždy včas dodal Rusko podporující analýzy.

Bude to ten případ, kdy všichni mají pravdu.

NÚKIB sděluje, že si není jist, kdy k útoku došlo, takže ani ten červen jistý není. Bordel je všude, proč by neměl být na ministerstvu zahraničí. Rusové sice nedovedou vyrobit budík (máte snad doma ruský budík?), ale intriky, provokace a špionáž jim vždycky šly znamenitě a u nás jsou jako doma, u někoho dokonce úplně doma. To vše jsou srpnové vodní hrátky bez nafukovacího kačera.

Je ale zřejmé, že prudce vzroste napětí ve vládní koalici. Kauza kolem ministerstva kultury byla natolik směšná, že i Hamáčkovi bylo trapné kvůli tomu z vlády odcházet – respektive Babiš aby socialisty vypíchal. Veřejnost, která ze 60 % podporuje Miloše Zemana, opravdu nevidí v ministerstvu kultury prioritu. Zajímavější je ministerstvo zahraničí – a to se teď stane středem sporu. Bude to opět bouře ve sklenici vody, ale ta sklenice bude mít rozměr prádelního hrnce. Nepůjde o komedii s ředitelem, který sám sobě dával milionové kšefty, ale o bezpečnost státu. Takže se můžeme těšit přinejmenším na tvrdou přestřelku. I to načasování k tomu směřuje – na výročí 21. srpna Milion chvilek chystá další demonstraci.

Milion demokratických chvilek proti milionům voličů pro Zemana, to bude zajímavé střetnutí.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek