22.9.2021 | Svátek má Darina


Testy zdarma pro všechny

24.8.2021

Původně to měl být nátlak na odmítače očkování, aby se nechali píchnout. Buď přijmete včeličku, nebo budete platit jako mourovatí, když půjdete na pivo. Vzbudilo to nevoli a také oprávněnou obavu, že ani toto rozhodnutí neprojde u soudu. Stát asi nemůže jen tak něco vyžadovat, aniž by dokázal to umožnit. 

Jistě by se dala najít spousta protiargumentů, ale většina je proti – a to je něco, co se zvláště před volbami bedlivě sleduje. Tím hůř, že se do toho opět zapletl módní pojem diskriminace.

Takže zrušení úhrady se odkládá. Nicméně vláda lpí na – nechci použít pojem diskriminace, ale myslím si, že je to diskriminace – odstrčení těch, kdo mají test na protilátky s příznivým výsledkem. Že prý není jednotná metodika. Krucinál, tenhle cirkus trvá už půldruhého roku a minimálně ještě další rok budeme jančit, to je tak nemožné jednotnou metodiku najít, když jde o to, aby miliony lidí mohly žít normálně?

Samozřejmě, vůbec nejlepší by bylo jít britskou cestou. Musím k tomu zopakovat svoji mantru, že epidemický stav je u nás výsledek restrikcí, očkování, prodělání a šlendriánu spojeného s bordelem. Zdá se, že takzvané selhání vlády z loňského podzimu (ve skutečnosti to bylo předvolební podvolení zbabělého Babiše tlaku veřejného mínění a demokratické opozice), které vedlo k prudkému nárůstu nákazy (= šlendrián + bordel), má teď pozitivní výsledek, totiž většina lidi se s covidem nějak potkala a virus už nemá dohromady kam jít, protože všude mají zavříno. Jsme tedy díky loňskému šlendriánu a bordelu skoro best in covid, ale nahlas se to nesmí říkat, protože jen negativní zprávy smějí být v novinách

Bez telefonu

Nemalý ohlas vyvolalo veřejné prohlášení prezidenta republiky, že nemá telefon a když si chce zatelefonovat, musí si přístroj půjčit, a tudíž se může snadno stát, že bude odposlouchávaný. K tomu mohu podotknout, že to ale není první hlava našeho státu, která trpí averzí vůči telefonu. První taková hlava byl Jeho Veličenstvo císař František Josef I., ten taky nesnášel telefon a jako ústupek svolil k instalaci elektrického zvonku. Monarchisté by tedy měli mocnáři na Hradě zatleskat.

Aston Ondřej Neff


Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.