4.12.2020 | Svátek má Barbora


Temelínské paradoxy

28.6.2007

Je to zajímavý tah. ČEZ udělal něco, co by měl udělat stát. Stát je tu proto, aby dělal opatření, která nemůže a nesmí dělat jednotlivec nebo soukromý subjekt, tedy firma. Rakouská fanatická kampaň založená na principech nenávisti a pohrdání by samozřejmě zasloužila odpovídající kroky ze strany státní moci. Ta je u nás zřetelně neschopná a v jistém smyslu nefunkční. ČEZ tedy musí hájit zájmy svoje (a v jistém smyslu státní) sám. První, komu tedy vlepil políček, nejsou ani tolik Rakušané, jako stát.

Není to jediný paradox. ČEZ se pustil do něčeho, čeho se bojí rakouská vláda, do žaloby. Sama Vídeň je pod tlakem vlastních bojkotistů, kteří nedovedou pochopit, že vláda by už dávno rozpoutala soudní ohňostroj první hvězdné velikosti, kdyby v něm měla reálnou naději na úspěch.
Pro ČEZ to bude nákladná zábava a tahanice potrvá jistě dlouhé roky. Tvrdím opakovaně jedno, částečně žertem, ale v podstatě vážně - Rakušané by sklapli, kdyby německý Siemens dostal zakázku dobudovat dva potřebné jaderné bloky v Temelíně. Současné obstrukce jsou pomsta za to, že kšeft na dostavbu Temelína dostali svého času Američané a ne Němci.Hledáme 30 maminek, které vyzkouší nové mluvící hračky od Fisher-Price
Hledáme 30 maminek, které vyzkouší nové mluvící hračky od Fisher-Price

Ve spolupráci se světoznámým výrobcem hraček Fisher-Price hledáme testerky s malými dětmi, které chtějí vyzkoušet nové mluvicí hračky Linkimals.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.