17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Tchaj-wan znovu ve hře

20.5.2020

Jak jinak to charakterizovat, než že předseda senátu Miloš Vystrčil, občanský demokrat, vycenil zuby. Setkal se s Milošem Zemanem, podle všeho jednali jak o cestě na Tchaj-wan, tak o výhrůžném dopisu, který si měl objednat prezidentův kancléř, aby vystrašil Kuberu. K dohodě podle všeho nedošlo a vzhledem k vyceněným zubům Miloše Vystrčila hned tak nedojde.

Vystrčila popudilo, že čínský diplomat vyhrožoval senátu, aby neblahopřál nové tchajwanské prezidentce ke zvolení. Je to obdoba dopisu, který přispěl k rozhození psychického stavu Jaroslava Kubery, že z toho dostal infarkt. Čínská ambasáda, povzbuzená opakovanými akty české servility, si osobuje právo diktovat ústavním činitelům, co mají dělat, nebo nemají.

Co si z toho vybrat? Nebudeme sklánět hlavu, řekl doslova Miloš Vystrčil, ovšem poté, kdy čeští předáci opakovaně hlavu sklonili a prezident ji má trvale ohnutou. Formulace, že se cesta stává čím dál reálnější, se ovšem dá vysvětlit jako pozvednutí hlavy, i jako sklonění hlavy.

Pozvednutí hlavy by to bylo, kdyby formulace znamenala: ještě jeden Mynářův dopis a balím kufr smět Tchaj-wan.

Sklonění hlavy by to bylo, kdyby formulace znamenala: já si nechám líbit všechno, ale musím vést statečné řeči, aby si lidi nemysleli, že jsem takový patolízal jako Miloš Zeman.

Musíme počkat na další dopis nebo telefonát nebo kdoví co. Pak budeme vědět, na čem jsme, jestli je v čele senátu člověk s páteří, nebo takový hadr, jaký vlaje na Hradě.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.