12.7.2020 | Svátek má Bořek


Diskuse k článku

Tanec skřetů

Možná je poštípala moucha tse-tse, možná propadli nějakému davovému šílenství, rozhodně ale děje v poslanecké sněmovně pozorovateli nepřipadaly jako počínání příčetných lidí. Přitom všechno bylo jasné a mohlo to skončit před polednem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 12.7.2018 19:13

Re: STBák a trestně stíhaný premiér Babiš

Protože jsou pitomí. Nic nového pod sluncem.

F. Šimek 12.7.2018 19:24

Re: STBák a trestně stíhaný premiér Babiš

Jani-pitomej sem já a asi 40% lidí. Ostatní jsou chytrý a navíc nevidí nic novýho pod sluncem ?

J. Schořík 12.7.2018 19:13

Re: STBák a trestně stíhaný premiér Babiš

30 je skoro 40. A tak je to většina že? :)

F. Šimek 12.7.2018 19:19

Re: STBák a trestně stíhaný premiér Babiš

ty vole-v radiu říkali, že Kalouskovi tleslalo celý náměstí....:-)))

P. Čech 12.7.2018 18:19

Použijme princip kauzality.

Je nutno se ptát, co je skutečnou příčinou současných dějů a jevů. Co je příčinou toho, že z voleb nikdy nevzejde většinová vláda? Co je příčinou toho, že moc zákonodárná prolíná s mocí výkonnou a co je toho důsledkem? Příčinou toho, že žádný politický subjekt nezíská ve volbách skutečnou většinu je volební systém, který předjímá a dá se říci i vyžaduje tvorbu zcela neschopných a impotentních koalic. Od roku 1993 ještě žádná vláda nevládla celé volební období normálním způsobem. Zcela nesmyslný je postup při tvorbě vlády. Vládu jmenuje prezident na návrh předsedy vlády. Na návrh, nikoliv podle návrhu. Takto se tvoří moc výkonná. Nutnost vyslovování důvěry poslaneckou sněmovnou je naprosto zbytečná. Je nutno si uvědomit, k čemu zde moc zákonodárná je. Zásadně nikoliv k tomu, aby se pletla do moci výkonné. Demokratické moci, zákonodárná, výkonná a soudní mají být přísně odděleny. A navíc. Vyžaduje-li ústava volnou soutěž politických stran, měla by být zákonem stanovena pravidla této volné soutěže stejně jako u jakékoliv soutěže jiné. Např. to, že tato volná soutěž nesmí probíhat na půdě moci zákonodárné, výkonné a soudní. Tedy na půdě parlamentu, vlády, sídla prezidenta a pod. Potom by totiž nedocházelo k takovým trapným a nedůstojným dějům jako včera ve sněmovně. To, co tam probíhalo byla jen volná soutěž politických stran a hnutí, ikdyž politici a novináři tvrdí něco jiného. Všechno totiž bylo zcela jasné již před jednáním a celodenní žvanění bylo úplně zbytečné. Vláda dostala důvěru, což bylo známo již před týdnem. Verbální onanie "diskutujících" byla přinejmenším trapná. Projev prezidenta i předsedy vlády byl zbytečný stejně jako celé hlasování. Kdo toto nevidí a ospravedlňuje t.zv. diskusi výměnou názorů (za peníze daňových poplatníků), je přinejmenším slepý.. Na vině je ovšem celkový politický systém v ČR, který nemá se skutečnou parlamentní demokracií téměř nic společného.

J. Holíček 12.7.2018 18:32

Re: Použijme princip kauzality.

Současná demokracie je fraška na tento institut, ale hlavní důvod "současných dějů a jevů" je u nás (nejen) uplatňovaný systém více stran. V tom není nic složitého a výsledkem je to, co se děje, kde všichni mohou kafrat do všeho a vyhrávají kompromisy. :-))

P. Čech 12.7.2018 19:20

Re: Použijme princip kauzality.

Tak, tak, pane Holíčku. A navíc, jak je obecně známo jakýkoliv kompromis mezi dvěma či více eventualitami je vždy horší než kterákoliv z těchto eventualit. Systém více stran by ovšem až tak špatný nebyl, pokud by nevyhrával volební systém, který vyžaduje tvorbu koalic. Stran může být klidně i více než 150, vítěz voleb by však vždy měl mít zisk nejméně 50%+1 hlas. To ovšem zaručuje pouze systém většinový, dvoukolový. Základní příčinou toho, že je u nás vždy nutno handlovat jakékoliv koalice je čl.18, odst.1 ústavy, který nařizuje volební systém podle zásad poměrného zastoupení. pokud toto nezměníme, budeme se stále plácat v systému "chytré" horákyně, od jedněch mimořádných voleb ke druhým mimořádným volbám.

J. Holíček 12.7.2018 19:41

Re: Použijme princip kauzality.

V tom je to nepochopení pane Čechu. On ten systém více stran se neobejde bez koalic. Prostě s nimi počítá. Pokud by v něm nějaká strana získala víc jak 50 % hlasů, tak by se ten systém prakticky změnil ve většinový, byť formálně by vícestranný zůstal.

Nejjednodušší a nejméně spravedlivý je pak většinový systém, v němž vítěz nemusí získat nad 50 %, nýbrž mu stačí nejvyšší výsledek.:-))

M. Kolář 12.7.2018 18:38

Re: Použijme princip kauzality.

Jeden z nejtypičtějších útoků na demokracii je označování dané konkrétní demokracie za nedemokracii. Kvalita demokracie je však daná především kulturně-civilizačními vzorci převládajícími na daném civilizačním substrátu.

Viz TGM : " ... tak demokracii bychom měli, teď ještě ty demokraty .. "

P. Čech 12.7.2018 19:31

Re: Použijme princip kauzality.

Nemluvím o kvalitě demokracie, ta může být větší či menší. Mluvím o demokracii jako takové. Definicí tohoto pojmu existuje nepřeberné množství. Možno ovšem říci, že všechny jsou poplatné politickému smýšlení jejich autorů. Žádná definice není obencá, vytvořená z nadhledu a nestranně. Podle mne je nutno vyjít ze samotného názvu demokracie - demos kratos - vláda občanů. Vláda občanů, nikoliv jejich spolků, tedy ani vláda politických stran. Tam, kde politické strany a hnutí ovládají základní demokratické moci zákonodárnou, výkonnou a soudní (m.j. i u nás) nemůže existovat žádná, ani parlamentní demokracie. Je nutno si uvědomit, že k tomu, aby bylo možno nějaký politický systém nazvat parlamentní demokracií, nestačí pouhá existence parlamentu. Musí jít především o demokracii jako takovou, vládu občanů. Jakékoliv pokusy třeba i zastupitelskou demokracii okleštit tím, že občanům je upíráno právo přímého vyjadřování se k zásadním a důležitým otázkám je přímým útokem na demokracii. Pokud si toto lidé neuvědomí a budou jakkoliv podporovat moc politických stran na úkor moci občanů, nikdy žádnou, ani parlamentní demokracii nevybudují.

J. Holíček 12.7.2018 19:33

Re: Použijme princip kauzality.

Nebylo to pod mou reakcí, takže to neberu na sebe. Trvám však na tom, že zastupitelská demokracie ve skutečnosti není odpovídajícím výrazem vůle voličů, zvlášť pak v systému více stran. Ovšem ani většinový systém není ideální, zejména ten, uplatňovaný v USA (volitelé). V tomto kontextu je pak jedno co o tom říkal Kalousek, Babiš nebo Masaryk. Panu Čechovi jsem chtěl jenom naznačit, že množství slov ještě relevanci vyjádření nezvýší. :-))

J. Tolman 12.7.2018 18:07

Rus má peněz na rozdávání

Od roku 2001 Rusko vyvíjí stíhačku 5.generace SU 57. Nyní, po 16 letech vývoje a po praktickém nasazení v Sýrii přišlo rozhodnutí, že stíhačka je zbytečně drahá a rychle zaostává za novými typy Západu a že bude výhodnější nakoupit starší typ SU 35 a začít se věnovat vývoji nové stíhačky 6.generace.

Výroba americké stíhačky 5. generace F22 byla ukončena v roce 2012. Výroba nejnovějšího typu stíhačky 5. generace F35 začala v roce 2005 a stále probíhá.

K. Berka 12.7.2018 18:12

Re: Rus má peněz na rozdávání

F 35 je drahá hračka, která má problémy s chlazením elektroniky, zkuste si o tom něco přečíst.

M. Kolář 12.7.2018 18:25

Re: Rus má peněz na rozdávání

Ještěže tu máme Putlerovu fanynku .. To jsou věci, tak F35 si neumí uchladit procáky... ::::)))))

S. Lazárek 12.7.2018 18:33

Re: Rus má peněz na rozdávání

Musej asi použít ruský chladiče.....:-)

P. Bolec 12.7.2018 18:48

Re: Rus má peněz na rozdávání

Ani budík vyrobit neumí. Nechápu co jsou všichni z nich tak posrraní. To hltání propagandy je úsměvné. :-o))

J. Tolman 12.7.2018 19:04

Re: Rus má peněz na rozdávání

Já tvrdil, že budíky neumějí? Pochybuji, že mezi fabriakmi, které si po válce přivezli z Německa, by nebyla nějaká na výrobu hodinek. Oni i ta letadla umějí. Ale to je málo. Letadla umí i Brazílie. Důležité je, aby to bylo v pravý čas a za přijatelnou cenu a v požadované kvalitě.

Té propagandě podlehla už i Indie:

Indie ztratila zájem o ruskou stíhačku páté generace FGFA

Podle článku „India withdraws from FGFA project, leaving Russia to go it alone“ v magazínu Jane's Defence Weekly se Indie rozhodla odstoupit od rusko-indického projektu stíhačky páté generace FGFA (Fifth Generation Fighter Aircraft). Stroj měl vycházet z ruské stíhačky páté generace Su-57 a využívat díly vyrobené v Indii.

L. Kolman 12.7.2018 17:53

Toto je divný svět

Tolik vynikajících partají máme, sypou z rukávu jeden lepší nápad než druhý, na všechno znají odpovědi a řešení, lidé vždycky zvolí ty druhé, kteří ničemu nerozumí. A navíc nikdy nejsou demokraté. Jak se potom můžeme hnout z místa? Nejzábavnější četbou jsou starší volební programy. Kterým nemůžou věřit ani samotní straničtí spisovatelé, nebo si musí myslet, že lidé jsou nebetyční pitomečci. Jsem dělal před prázdninami vnučce do školy sběr a několik těchto programů jsem na dně skříně v garáži vyhrabal. To bylo teda něco, to stálo za přečtení. To říkám jen tak, když člověk poslouchá ty chytré, co kritizují ty hloupé, kteří ničemu nerozumí. Třeba předvolební program ODS za Nečase, když včera odéesáci tak zaníceně kritizovali Babiše. Zvlášť když člověk ví, jak to nakonec dopadlo a co po nich zůstalo. Na zvláštní přání můžu z programu něco zarecitovat. Puškin proti tomu hadr.

M. Prokop 12.7.2018 18:03

Re: Toto je divný svět

Zvednete-li nohu (nebo obě nohy), třeba vám dojde, jak dopadne volební program té které strany v koaliční vládě.

J. Franke 12.7.2018 18:45

Re: Toto je divný svět

A kde máte Kalouska, žáku Peterko???

V. Novák 12.7.2018 17:48

Syrská armáda dobyla město Dará a u mešity

Al-Omarí (nikoli Al-Homarí, natož Al-Homarysí), kde začala občanské válka, vztyčila syrskou státní vlajku.

Islamističtí bojovníci vyklidili oblast na základě dohod a místní obyvatelé, kteří už měli asi života podle šaríi dost, údajně vítají armádu.

Ale to nic - račte se dál dohadovat, jak u nás vláda sestavená vítězem voleb ohrožuje demokracii...

M. Prokop 12.7.2018 18:04

Re: Syrská armáda dobyla město Dará a u mešity

Píšete to hezky, skoro jak z vůdcova hlavního stanu, ale ty místní tahanice jsou zde přece jenom aktuálnější.

F. Šimek 12.7.2018 18:13

Re: Syrská armáda dobyla město Dará a u mešity

prokope-proč se zastáváš -jednou jiriryse-pak H.OMARA ? Za nedlouho z něj bude fakt DEŽO . Přeci nejsi tak blbej, abys nepoznal, že ten "offčan" je poněkud divnej.....:-(

J. Schořík 12.7.2018 19:11

Re: Syrská armáda dobyla město Dará a u mešity

Jako divnější než třeba ty Franto? To rozhodně není..

F. Šimek 12.7.2018 19:16

Re: Syrská armáda dobyla město Dará a u mešity

ty voe-já se jednou jmenuju jirirys-pak H.OMAR ? Tobě to příde nornální ? Zejtra tam bude mít číslo....bože-proč mi to děláš ???

J. Schořík 12.7.2018 19:19

Re: Syrská armáda dobyla město Dará a u mešity

Mně je ale jedno jak se kdo podepisuje. Jde o to co píše. A ty píšeš jenom "nový volby", "Havel byl svině" a "Hájková je špatná".. Teda kromě popisů fakt divných věcí (kombajn). Kdo je tady teda divnej?

V. Hájková 12.7.2018 19:19

Re: Syrská armáda dobyla město Dará a u mešity

Bingo :-)))))

H. Omar 12.7.2018 17:18

Opět změna názoru nebo se jen nalil a nevěděl?

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/88542/zeman-podporil-deklaraci-nato-kritickou-k-rusku-a-k-utoku-novicokem-cetl-ji-vubec.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

H. Omar 12.7.2018 17:19

Re: Opět změna názoru nebo se jen nalil a nevěděl?

Jenže Deklarace zemí NATO zveřejněná ve středu zcela jasně říká, že

Spojené království vyhodnotilo dostupné informace tak, že za „útok je

zodpovědná Ruská federace a že neexistuje žádné přijatelné alternativní

vysvětlení“

J. Tolman 12.7.2018 17:26

Re: Opět změna názoru nebo se jen nalil a nevěděl?

Bojím se o zdraví pana prezidenta. Musel na sumitu zažít šok. Nesehnal nikoho, kdo by se s ním nestyděl nechat vyfotit a musel jako prezident podepsat něco, s čím nesouhlasí, protože to útočí na jeho milované Rusko. To se na jeho zdraví musí projevit.