26.3.2023 | Svátek má Emanuel


Svět podle Ratha

20.5.2009

Není to žádný můj výmysl, jen cituji web naší obce, Přemyslem Otakarem II. založené v Rathově Středočeském kraji:

Plánujeme společně s hasiči oslavy jejich stovky na konci června, proto jsme o příspěvek požádali krajský úřad. Rozpočet celé akce bude asi 130 tisíc korun a z kraje nám zavolali, že oproti požadované výši dostaneme 10 tisíc. Řekli jsme si, že každá koruna samozřejmě dobrá, ale… Dnes jsem dostal přílohu k Darovací smlouvě – podmínky přijetí daru – umístění loga kraje a textu „Pořádáno s přispěním hejtmana Středočeského kraje MUDr. Davida Ratha“ na mnoha materiálech. Konkrétně na všech tištěných materiálech ve velikosti minimálně 3x6 cm, na plakátech ve velikosti 4x10 cm, na oblečení, které je součástí akce ve velikosti nejméně 3x10 cm (tady mají na mysli asi uniformy hasičů) a na pódiu vyvěšený velký banner, který nám milostivě zapůjčí na krajském úřadě. Vše pak musíme nafotit a doložit, jinak bychom peníze museli vrátit.

MUDr. Rath podle všeho založil Středočeský kraj, patří mu, rozhoduje o něm, kdyby se mu zachtělo, prodá ho Čingischánovi. Občan nikoli-sociáldemokratického ražení by si snad mysel, že dotace jakéhokoli druhu jdou z veřejných peněz, tedy z daní vyždímaných z produktivních občanů, a mohl by se snad domnívat, že kritérium umístění těchto peněz je rozumnost. Je na zvážení, zdali oslavy stého výročí založení dobrovolného hasičského sboru jsou rozumná věc, nebo nerozumná. Já si myslím, že rozumná. Jde o poděkování současníkům a jejich předchůdcům, kteří sto let chránili obec před požáry. Deset litrů za těch sto let, bože, to je kilčo za rok, nepřipadá mi to jako nehorázná cena za službu vyžadující úsilí, odříkání a nejednou i závažné osobní riziko.

Pan doktor Rath se na tom ale chce osobně svézt. Pan doktor Rath, který nerespektuje rozhodnutí soudů, protože jako poslanec nemusí, člověk, který se tu chopil moci a využívá právního vakua v tomto státě, kde je důležitější konexe a velká držka než cokoli jiného.
Náš starosta "dar" odmítl. Dobře udělal. Doktor Rath se naší obci bezpochyby pomstí.
Možná ji zruší. Možná s ní naloží jako Římané s Karthágem.
Záleží na tom, jak dopadnou volby. Záleží na tom, zdali občané dají těmto rozcapeným darebákům volnou ruku. Když pozoruji impotenci ODS, mám nejtemnější obavy.