20.4.2021 | Svátek má Marcela


Studenti Paroubka nemusej

1.5.2010

Nicméně vyskytla se agentura, jejíž služby Paroubek zaplatit či jinak ovlivnit nemůže - mínění středoškoláků a jejich Studentské volby 2010. Šéf socialistů dodnes s nelibostí vzpomíná, jakou facku mu vloni uštědřili studenti svým živelným protestem proti jeho normalizačním manýrám. Jistě si uvědomil, že tentokrát by mu mládež mohla dát další morální políček, a proto musela nastoupit "ozbrojená pěst dělnické třídy" v osobě Davida Ratha.

Středočeský satrapa vyrazil proti ředitelům škol s bezohledností a tvrdostí sobě vlastní. Ani jim nemusel vyhrožovat příliš okatě, stačilo jemně naznačit. Ředitelé, jmenovaní a odvolávaní hejtmanem, mají jistě v živé paměti osud ředitelů středočeských nemocnic, které Rath nemilosrdně vyrazil, a tak raději většina z nich účast svých škol ze "studentských voleb" odvolala a jejich kolegové z dalších krajů je záhy následovali.

Ředitelům škol se nelze divit, ani jim něco vyčítat. Mají rodiny a řada z nich navíc zasvětila své škole celý život - mají být potupně vyhnáni dvěma bezskrupulózními, mocichtivými politiky? Že před Rathem a Paroubkem kapituloval Člověk v tísni, lze rovněž pochopit. Společnost je financována mimo jiné i vládou a jednotlivými kraji a peníze jsou holt vždy až na prvním místě. Že ale před neurvalým nátlakem normalizačních papalášů kapituloval Šimon Pánek, ikona studentské revolty, je naprosto nepochopitelné a neomluvitelné. Totéž platí i pro ministryni školství Miroslavu Kopicovou, její čin je zarážející a smutný a nelze pro něj nalézt jediné ospravedlnění.

Přes všechnu svou aroganci a vyhrožování se ale gubernátor a jeho gosudar přepočítali. Řada škol se nevzdala, studentské volby na nich proběhly a co hlavního - výsledky hlasování začaly postupně unikat do médií, aby se posléze soustřeďovaly na Facebooku. Konečné pořadí jednotlivých politických stran si ale politici z Lidového domu za rámeček nedají, dopadli totiž hůř než pověstní sedláci u Chlumce...

Co říkáte na tento průzkum veřejného mínění, Jiří Paroubku? Připomeneme-li si váš slovník, jistě podle vás půjde o projev politické a duševní nezralosti mládeže, která byla hrubě zmanipulovaná skupinkou zaprodanců a ztroskotanců, že?Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.