17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

Státnický čin Pavla Zemana

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman překvapil svým středečním vystoupením asi každého a osvědčil se jako odpovědný politický stratég. Zrušil usnesení o zastavení trestního stíhání Andreje Babiše a Jany Mayerové. Nicméně zastavení platí pro členy Babišovy rodiny (nikoli pro syna Andreje, ten se řeší po jiné linii). Takže u Babišů budou mít aspoň částečně veselé Vánoce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Šír 8.12.2019 14:13

Aston opět plácá nesmysly, a to tak, že nehorázně. Že prý vyšetřovatel během tří let nic nevyšetřil, takže obvinění bylo na vodě. Pravdou je opak - vyšetřeno to bylo velmi důkladně, a státní zástupce Šaroch to vcelku i podrobně konstatoval a popsal (tedy že se jednoznačně jednalo o podvod). Jenže pak najednou na další stránce zcela nepochopitelně konstatoval, že to vlastně úplně jasno dokázáno nebylo (protože obvinění se nepřiznali...), že jsou tedy o vině pochybnosti a trestní stíhání zastavil. Což je nepochopitelné, neboť v případě pochybností je povinen žalobu podat (!), zastavit smí jedině v případě jasné prokazatelné neviny. Takže odsuzující komentář měl být namířen na Šarocha, nikoliv na vyšetřování. Pan Neff opět napsal, co mu zrovna slina v záchvatu psavosti na jazyk přinesla, aniž by se namáhal sebemíň zjistit fakta.

V. Dudák 6.12.2019 15:44

Pane Neffe,

z hlediska politického s Vaším hodnocením dopadu na společnost i s charakterizováním samotné kauzy souhlasím. Bohužel ale to není podstatné, protože jste (nikoli poprvé - to zřejmě jak střílíte z "voleje"; možná by bylo lepší, kdybyste psal své, v převážné většině skvělé komentáře obden a nechal si čas na jejich promýšlení) udělal něco děsného: v trestní (právní) kauze jste upřednostnil politiku nad právem. Pokud se opravdu státní zástupce Zeman rozhodoval tak, jak Vy si myslíte, řídil se politickými ohledy a nikoli právem (právním vědomím a svědomím) - tudíž by se dopouštěl (a Vy se již svou úvahou přímo dopouštíte) stejného prohřešku jako ulice - na právu ve skutečnosti nezáleží, jde o to, aby to dopadlo tak, jak se mně (nám) to líbí.

Stejné nehoráznosti se ale bohužel (a to je ještě horší) dopustil ve své první reakci i Babišův advokát, když řekl, že "na politická rozhodnutí nebude reagovat". Možná šlo (a to je ovšem konec právního státu) o politické rozhodnutí, možná ne, já státnímu zástupci do hlavy nevidím, ale právě tento aspekt upřednostňování politiky nad právem (a smíření se s tím jako s něčím samozřejmým, ba dokonce, jak Vy píšete, moudrým) je nutné tvrdě odmítnout a vrátit se k hledání práva.

S pozdravem a úctou Vladislav Dudák

L. Zach 6.12.2019 10:01

>>ulici, která si přeje nezávislou justici konající podle diktátu pana Mináře z Milionu chvilek

Kdo nic nedělá nic nezkazí. Na druhou stranu nikdo nikomu nebránil, aby v dobách opoziční smlouvy (1998) nebo v dobách kdy - pod rouškou zodpovědné správy svěřených prostředků a v režii politiků ODS - "mizely" stamiliony městských částí Prahy 6, 10 a 13 u brokera Key Investment (2003), se toho někdo chopil tak, jak nyní Mikuláš a dostal dvakrát pár set tisíc lidí do Prahy na Letnou. Nestalo se - a je roztomilé, smutné a hloupé zároveň, když se kritici Milionu Chvilek ptají Mikuláše M. (nar. 1993) kde byl, když zemi rozkrádali politici a kmotři v dresu ODS či ČSSD. No: byl tehdy (1998) v mateřské školce a učil se jíst příborem a (2003) byl v 5. třídě a učil se spočítat obvod a obsah obdélníku.

Jak mám pana Neffa a jeho břitký humor rád, tohle ale neberu (citaci v úvodu příspěvku). Abychom mohli hovořit o diktátu - musí mít onen subjekt faktickou moc, jinak se nejedná o "diktát" (např. Mnichovský diktát, diktovat může premiér "svým pohunkům" ve svěřeneckých fondech anebo svým super loyálním ministrům z ANO bez vlastního názoru - kupř. exemplární příklad z ANO Taťána Malá) ale spíše o apel.

Mgr. Ing. Taťána Malá (Ing. - diplomová práce „Mikroklimatické podmínky v chovu králíků“), poslankyně za ANO, členka tří výborů, tří podvýborů (místopředsedkyně "Mandátového a imunitního výboru", členka "Podvýbor pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení"

- manžel podnikal ve společnosti Swisscredit, zaměřující se na poskytování mikropůjček takže, počítám, paní poslankyně tuhle problematiku nahlíží zejména z pohledu lidí, spadlých do dluhové pasti a přemýšlí, co by se pro ně dalo udělat z pohledu zákonodárce). ### http://www.psp.cz/sqw/detail.sqw?id=6468

Key Investments # https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Key_Investments ### https://neovlivni.cz/tag/key-investments/ ### Mikuláš Minář # https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Mikul%C3%A1%C5%A1_Min%C3%A1%C5%99

L. Zach 6.12.2019 10:06

Zní diktát takto? # POŽADAVKY MILIONU CHVILEK

• Chceme mít politiky, kteří respektují demokratická pravidla a instituce, nelžou, nekradou, nestraší a nejsou ve střetu zájmů.

• Chceme být občany, kterým záleží na druhých lidech, zajímá se o stav společnosti a převzali z ni svůj díl zodpovědnosti.

• Chceme žít v zemi, v níž se daří svobodně a spravedlnosti, má zdravou krajinu, a kde každý může žít beze strachu, důstojně a rád.

Petice ohlášená na Letné II - https://www.milionchvilek.cz/

P. Jirkovský 5.12.2019 23:42

Co je, HančlPinčl? Nějak ti došly rozumy, co?

P. Jirkovský 5.12.2019 23:25

Chtěl bych nějaký hrozně chytrý poučení vo filozofii pana Tonskýho, a přímo od Bohumila Hančla, naturálního filozofa, pijáka plzničky a levný whisky, majitele tevize a satelitu na fotbal, zábavu pro lidový masy. Děkuju uctivě.

I. Kellner 5.12.2019 23:23

"V opozici je na poražení Babiše moc stran, TOP 09 by měla zaniknout"

(Michálek)

"Výrok pirátského poslance Michálka, že by TOP 09 měla zaniknout, je nehorázný. O existenci politických stran naštěstí rozhodují voliči, nikoliv politická konkurence. Pan Michálek by se měl starat hlavně o sebe a o to, aby jeho přítelkyně nedělala svými kauzami Praze ostudu."

(Pospíšil)

______________________________________

Výborně, hoši, tak se mi to líbí!

Přeji demokratické opozici mnoho sil do tvrdého boje sami se sebou! Zrzoun zatím může organizovat ty svoje halekačky.

I. Kellner 5.12.2019 23:28

Popojedem:

"Omlouvám se @PiratskaStrana, že se nám nechce zaniknout. Vážně to nemáme v úmyslu. Pokud ten Váš šašek @JakubMichalek na tom trvá, tak má prostě smůlu. Stejnou, jako desítky jemu podobných kreténů."

(M.Kalousek)

B. Hančl 5.12.2019 22:53

Chvilku jsem se díval na ČT 1, protože mám rád filozofii pana Toského. Ta hrůza Jílková mě poprskala přez obrazovku a z paní docentky jsem se poblil, než jsem stačil přepnout.

P. Jirkovský 5.12.2019 22:55

Tak má vypadat diskuse! Gratuluju, poblitej .... A ještě nsem dej něco vo filozofii pana Toského, nedouku ....

B. Hančl 5.12.2019 22:59

De bile, kdyby jsi uměl alespoň česky. Ty ale neumíš nic, jen prudit.

S. Lazárek 5.12.2019 23:19

Kdyby jsi? A to je česky? S tím se raději nikde nechlubte, vlajkaři.

P. Jirkovský 5.12.2019 23:22

Do dneška ses jen na mě jen lepil s blbejma kecama, srágoro. Jaký to je, kuse howwwna?

J. Matuška 5.12.2019 22:34

Anketa na Parlamentních Listech.cz

Chcete šéfa ODS Petra Fialu za premiéra?

Chci 3%. Nechci 97%. Hlasovalo: 16903 lidí

B. Hančl 5.12.2019 22:55

Fialu vyšťouchá z předsednického postu Pavka. Přibarvený opavský chachar se přidá k vítězi.

L. Zach 6.12.2019 10:22

@Hančl

Povrchní lidé si všímají povrchních záležitostí. Kupř. kdo má jakou barvu vlasů, kdo má jakou barvu košile, kdo má jaké brýle, kdo má jaký mobil, kdo má jaký automobil, kdo s kým spí a tak dále a tak podobně.

A pokud je takových voličů nějaké nadlimitní množství (a opozice nemá skutečného lídra, který by vytrvale objížděl republiku a ukazoval tzv. "obyčejným lidem" že na ně nezapomíná) máme takovou vládu jakou máme a řešíme 3 roky na celostátní úrovni problémy jednoho muže. Místo abychom řešili např. jak obstát ekonomický - jako země - v 21. století, jak ufinancovat v dalších letech důchodový systém, jak rychleji stavět dálnice, jak učit děti aby jednou nepodlehli příliš snadno populistům či dobrodějům, nabízejícím "výhodné mikropůjčky" anebo ruskou či čínskou státní mocí placeným trollům.

J. Matuška 5.12.2019 22:28

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ

„Bourání památníků nám šlo vždycky a dějiny jsme přepisovali už také mnohokrát. Nyní vše opravdu jako by směřovalo k tomu, aby naše mladší generace za pár let – přinejmenším ve vztahu k druhé světové válce – vzhlížely k nacistům... To je ale fakt už hodně silné kafe,“ obává se analytička Tereza Spencerová na okraj „kauzy Řeporyje“. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz se však věnuje zejména rozklížené Severoatlantické alianci (NATO). Například překvapivému názoru německých občanů na spolupráci s USA. http://jdem.cz/ffpc35

V. Fenzel 5.12.2019 22:32

Kdo je to ta Tereza Spencerová?

M. Kolář 5.12.2019 22:38

Prorusácká prolhaná propagandistka. Spoluzničila Literární noviny a před rokem otamtud vypadla...

V. Zadák 5.12.2019 22:50

Třeba Vás Petra Propagandistka brzy potěší. A určitě jí přiskočí na pomoc Dvořák, Šír, Votápek, Mitrofanov, Rýgl a další.

Zatím pečlivě čtěte Šafroviny. To Vás uklidní.

J. Matuška 5.12.2019 22:58

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tereza_Spencerov%C3%A1

V. Fenzel 5.12.2019 23:12

Zásadně od vás nic neotvírám, Zeolite,. Když to nedokážete říci sám, svými slovy, tak nic.

V. Klepetko 5.12.2019 21:33

Každý z nás byl stíhaný... Málokdo byl ale dostižen. A kdo by to snad chtěl popřít, toho ta jeho stíhačka stíhá dodnes! :-)

P. Spáčil 5.12.2019 21:48

Vy to zlehčujete !! :-)

V. Klepetko 5.12.2019 22:06

Ne-ne. To byla past na Dobrýhodne, zahlcujícího zdejší diskuzi, do které se, bohužel, nechytil... Stala se mi dnes totiž velmi zvláštní věc. Snažil jsem se vygooglil jakýsi svůj starší diskuzní příspěvek Dobrémudni k tomu stíhání, a Google na mě najednou vyplivnul toto:

V. Klepetko 6.12.2019 21:55 "Pane Dobrýdne, Vy jste živoucí důkaz toho že temná varování pana Pivody stran UI nejsou zcela mimo mísu :-)) Vaše... jakoby z dystopické budoucnosti strojově generované mnohočetné diskuzní příspěvky... zahlcují Psa pod všemi články současně a kontinuálně... Liché je podezření některých Vámi masivně zahlušovaných diskuterů, že nejste jedinec, ale jakýsi větší team zmutovaných elfů! Ta Vaše produkce je totiž stilisticky naprosto konzistentní. Nejste Vy nakonec řízen jakýmsi obludným kvantovým počítačem? Qbit nám pomáhej, jestli je to pravda :-)))

Jo, a brý večer, pane Brýdne!"

:-)

Dobrou noc, pane Spáčile.

M. Ilsner 5.12.2019 22:48

6.12.2019 21:55 ?????????

V. Klepetko 5.12.2019 23:07

:-)

Sám jsem zvědav, jestli to tam zítra opravdu bude...

V. Klepetko 6.12.2019 0:12

A proč je tam jakýsi "Brýden" místo Pěknýdneho... Nebo Pěknéhodne? :-)

L. Kolman 5.12.2019 20:52

Jen počkejte, hošánci! Lídři Francie, Británie a Kanady si dělali v Londýně srandu z Trumpety. Zachytily to citlivé mikrofony a Trumpeta se to domákl. Oni toho Trumpetu mají snad všichni za vo*a!

L. Zach 6.12.2019 10:27

@Kolman

Když si hoši poměřují, "kdo ho má většího" rozhoduje centimetr.

https://blogs-images.forbes.com/niallmccarthy/files/2018/07/20180710_NATO_Expenditure-3.jpg