25.10.2021 | Svátek má Beáta


Stát v rozkladu

15.2.2021

Dolní komora českého parlamentu odmítla s přičiněním Tomia Okamury schválit vládě pokračování nouzového stavu. Proto se hejtmani plus pražský primátor rozhodli požádat vládu o prodloužení nouzového stavu o dalších čtrnáct dnů. Že je to protiústavní krok, si myslí někteří právníci specialisté, jakož i předseda senátu, tchajwanec Vystrčil. 

Podstatné by bylo stanovisko Ústavního soudu, na něj je to ale moc brzo. Ten musí zažívat své rozhodnutí sestřelit volební zákon v průběhu volební kampaně. Kdo tedy v téhle zemi vládne v tom smyslu, že má rozhodující slovo? Vláda? Jistě ne, sněmovna z ní udělala blba. Takže sněmovna? To asi ne, hejtmani z ní udělali sbor blbů, pozoruhodné ovšem je, že deset z těch čtrnácti kandidovali a hejtmany se stali za strany, které teď mají v parlamentu dlouhé nosy. Nejdůležitější jsou tím pádem hejtmani. Ale to asi ne, když prosadili neústavní krok. Ale ten realizuje vláda, protože ne hejtmani – ti jenom žádají, ale vláda vyhlašuje neústavně prodloužení nouzového stavu.

Tak a teď jděte a noste roušky a držte desetiletou holku u počítače, aby se učila, a vymáhejte ze státní kasy almužny, abyste nechcípli hladem, když vás nouzový stav připravil o živobytí.

Na úplně zběžný pohled je za blba s jedničkou dolní sněmovna, přesněji opoziční blok, protože zarazil nouzový stav v době, kdy se situace horší a Německo před námi štítivě zavírá hranice coby před semeništěm nákazy. Jenže už trochu pozornější pohled prozradí, že k tak truchlivému výsledku se země dopracovala přesto, že vláda měla nouzový stav trvale k disposici… a využila ho k tomu, že přivedla situaci ke krachu.

Co se stane v následujících dvou týdnech? Křivka nákazy strmě klesne, očkování se rozběhne, nemocnice začnou rušit kovidária pro nedostatek klientů?

To se naprosto jistě nestane. Vláda se snad začne seriózně zabývat návratem děti do škol. Prozkoumá restrikce a ty naprosto idiotské zruší. Opráší návrh pandemického zákona, který se válí v parlamentu od podzimu, aby se šaškárna se schvalováním nemusela opakovat. Ještě udělá…

Nic neudělá. Babiš zase pojede nějak shánět ruskou vakcínu. Mimochodem, ruská vakcína. Podívejte se na celosvětovou tabulku očkování. Vyplývá z ní, že i my, tedy Česko, se vší bídou jsme desetkrát úspěšnější v očkování obyvatelstva než Rusko. Je zjevné, že Rusko dovede vakcínu vyvinout, vždycky mělo schopné lidi, ale není schopné ji v dostatečném množství vyrobit. Jen z propagandistických důvodů nějaké ty dávky utrhne od … svalu na ruce vlastním lidem a nacpe je tam, kde si chce hrát na spasitele. Propaganda, to Rusku šlo mnohem líp než výroba budíků. Nebo vakcín.

Aston Ondřej Neff


TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby
TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku. Protože neobsahují alkohol, nejsou parfemovány a mají neutrální pH, jsou...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.