22.6.2021 | Svátek má Pavla


Šťastná a veselá média

27.12.2005

Zde jsou titulky ze zpravodajství těchto dní: Auto vyletělo ze silnice, spolujezdec zemřel; Tonoucího vytáhl z ledové vody až vrtulník; Zloději zbili cyklistu, vzali kolo za 50 tisíc; Policie našla ve vyloupeném skladu 20 lidí, odnášeli trpaslíky; Opilá dívka zaútočila na zdravotní sestru, zlomila jí nos; Žena sražená na zastávce zemřela, mladý Polák čeká na obvinění; Policie dopadla uprchlého devianta na útěku, přepadl ženu; Muž se polil benzinem a zapálil, do nemocnice letěl s hlubokými ranami.
A tak dále.

Ale taková je podstata médií - a plyne z podstaty lidské povahy. Samozřejmě, že nikdo nechceme spadnout do vody, aby nás musel tahat vrtulník a nebudeme skákat z okna a krást trpaslíky a lámat nosy zdravotním sestrám. To jenom jakási potměšilá hlubina duše nás vábí k tomu, abychom po očku nahlédli do neštěstí cizích lidí.

Nebudu moralizovat, to je mi věru cizí. Jen konstatuji, že to tak je a až někdo bude moralizovat, připomeňte si, že média jsou zrcadlo lidí. Čímž přeji hezké mezisvátčí.Kde nejlépe nakoupit občerstvení na oslavu? Redakce testovala Ovocný Světozor
Kde nejlépe nakoupit občerstvení na oslavu? Redakce testovala Ovocný Světozor

Plánujete narozeninovou, svatební nebo dětskou oslavu a dorazí k vám desítky lidí? Nebo si chcete užít klidné rodinné oslavy v kruhu nejbližších?...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.