28.11.2021 | Svátek má René


Španělský ptáček zpívá falešně

3.8.2010

A vůbec, Španělsko se ze všech zemí Evropy otepluje úplně nejvíc.

Nelze se moc divit, že někteří meteorolozi a také někteří klimatolozi přicházejí pořád ještě s poplašnými zprávami. Průšvih s profláknutými e-maily zakladatelů celé teorie jako by nebyl. Ostatně, on vlastně už ani není: zvláštní komise věc vyšetřila a sdělila užaslé veřejnosti, že výměna elektronických psaníček, která na první pohled vypadala jako spiknutí, byla vlastně nevinnou hrou a že stav pohotovosti prvního stupně trvá.

Co na tom, že tu komisi tvořili autoři poplašných teorii sami? Římský básník Juvenal svého času položil otázku: Quis custodiet ipsos custodes? Doslova: kdo bude hlídat hlídače? Autoři podfuků jménem globální podnební změny dokázali, že se básník Juvenal už tenkrát ptal správně.

Je ale s podivem, že sdělovací prostředky zprávy druhu, že se na nás žene pohroma, pořád ještě považují za svaté pravdy. Že se ani nepodívají do svých vlastních archívů, z nichž by zjistily, že jde o celosvětový podvod.

Kontrolní otázka: Dělají to z blbosti, nebo za cizí peníze?

U profláknutých rádoby vědců je odpověď jasná. U novinářů … ?

*******
Omlouváme se všem slušným čtenářům za to, že jsme zrušili diskusi pod článkem. Někteří jiní z ní bohužel udělali arénu plnou vzájemného napadání a urážek, takže zcela ztratila svůj účel a smysl.
redakce NPAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.