Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Spadli z višně?

Čeština má mnohá krásná úsloví typu toho z titulku. K vyjádření téhož nepochopitelna nad čísi prostotou mysli lze například spadnout i z kaštanu. Toto nepochopitelno, s jakým zíráme na děti čistého živého se mne zmocňuje, když tak pročítám (či naslouchám) těm tak strašně překvapivým objevům, že lidé v té a té funkci, například ředitele pobočky Živnobanky v Londýně, měli jakýsi závazek k StB.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

oakman

14. 2. 2007 11:40
Vzpomínám...

v 80. letech na ty "slušné" lidi. Jen si připomeňme, jak v letech, kdy už jen Mikeš Jakeš řešil tu přestavbu, sice se mu nechtělo, čs. bolševici dokonce nesli nelibě i návštěvu Gorbačeva - zatahoval jim sem tu glasnost... Nebyla ideologie, nebyla doktrína, už se neřešilo co se udělá, už se jen řešilo, jak to KSČ přežije. I v té době, kdy i puberťákovi bylo jasné, že to je hloupý nápad, se mnozí kolegové mých rodičů stále cpali do partaje. Oni ani ti, co je tam nechtěli přijmout ovšem také zvysoka kašlali na ideu. Šlo o koryta, funkce, prebendy, výhody, pro ten pocit falešné lepší společnosti, do které jsme vyrostli. S jistou dávkou perverzní cyniky se dá říci, že česká "střední" třída (vzdělaní zaměstnanci) si dokázala vyrobit maloburžoazní maloměšťáckou lepší společnost i v beztřídní totalitě. Pokud to bereme dle vzdělání, byli takoví zejména lékaři, ekonomové, úředníci, no a pak nesmíme zapomenout na všechny ty kupce dvojího trhu (tenkrát se tvrdilo, že Dietl měl tu kravinu s Švorcovou přejmenovat na Žena pod pultem) . To, co se mi vybavuje z té doby, jsou swyně nahoře, zloději pod nimi a rozkradači vůkol. To celé zarámované masou lidského skotu, která neřešila nic jiného, jak v tom bruslit. Až mi tahle generace vysvětlí, jak můče našinec podepsat souhlas s okupací vlastní země dvakrát za 30 let svého života, pokusím se ho pochopit. Zatím jen zvracím!

0 0
možnosti

Xaver

14. 2. 2007 11:50
...a lidi se nevyměnili....

Kdepak jsou?

0 0
možnosti

miron

14. 2. 2007 11:30
Ono to snad ani nebude tak složité.

Není to náhodou tak, že se změnily poměry v parlamentu a ve vládě a media je třeba mít na své straně, aby zbytečně nerýpala a neukazovala vztyčené prostředníky? Ostatně ani na televizní "revoluci" jistě mnozí nezapomněli. Třeba takový ministr vnitra Langer. A nehodí se pak k výměně ředitele spustit kauzu porušování lustračního zákona, notabene u jeho nejbližšího spolupracovníka? A jak se bránit? No přece ukázat, že v tom nejedu sám. Třeba známý a lidem milovaný zpěvák nebo uznávaný premiér, ředitel ČNB a dnes manager bankovního institutu ve Švýcarsku. Ale jsem optimista a tak dávám Janečkovi ještě půl roku.

0 0
možnosti

oakman

14. 2. 2007 11:25
To není překvapení...

to je jen opět pocit, že nás někdo chytil s kalhoty na půl žerdi. Soudě dle diskuse, je tu stále dost těch, co by rádi kreslili tlusté čáry za vlastním hurevstvím. Pravidlo je jednoduché - pokud to ustojí takoví exponenti jako pan T. s poukazem na rozum a fakt, že každý režim má aparát, jak můžeme chtít odsouzení těch malých lidských hníd, které se vykupovaly donášením na druhé. Ono totiž to, co u pana T. vypadá jako rutina státního finančníka a zdánlivě nemá s poltikou moc společného, je v podání populu právě jen neideologickým vyjádřením dvou základních vlastností socialistického člověka - co je doma, to se počítá, z cizího krev neteče. Pokud tuto morálku "katalyzujeme" příhodným prostředím - nemusíte sousedovi závidět lepší auto, ženu, peníze, stačí když ho dobře prásknete a bude. Svinstva, která konali exponenti komunismu sloužila k udržení režimu, svinstva maločechů pak ke klasickému českému kapsování a furiantství. Dnes maločeši, zaštítěni beztrestností exponentů, odmítají plošně kritiku svého amorálního chování za okupace a dokonce mluví o zastydlém antikomunismu.  Já mám spíše pocit, že tu mluvíme o generaci zaseklé v chronickém bájivém lhaní a bolševismu, který projevují nenávistnými postoji k čemukoliv, co dokončuje náš přechod od celoživotního lidového pionýráku k civilizaci. Každá další reforma totiž ten ideologický bastard  - členský stát EU a NATO s téměř polovinou populace, která mentálně setrvává v RVHP a Varšavské smlouvě. Pokud mají na výběr, nechtějí maločeši nikam vstupovat, nic reformovat, v ničem se angažovat. Dejte jim k hlavě pistoli...... a udělají cokoliv. Konečně, proč hrozit zbraní, proč nenabídnout dýško....za prachy udělá maločech cokoliv

0 0
možnosti

Pablo

14. 2. 2007 11:34
Re: To není překvapení...

Nikdo te nenuti delat tlustou caru. Muzes skuhrat a zvanit az do smrti a muzes indoktrinovat sve deti aby zvanily a skuhraly az do smrti. Na druhou stranu se muzes zeptat co vlastne chces. Chces nekoho za neco potrestat? Koho a za co? Kdo nebo co ti dava moralni pravo nekoho soudit? Je nekdo takovy kdo takove pravo ma? O cem je tedy cela tahle sarada? Ze by o ho*ne?

0 0
možnosti

milanS

14. 2. 2007 11:10
Paměť národa

Tady jde hlavně o to, říkat a připomínat zejména mladým lidem jaké to skutečně bylo. V žádném z filmů z té doby nevidíte fronty na toaletní papír, šmelení před Tuzexem (Bony a klid z r. 1989), kárování lidí. Všude jsme mohli vidět jen šťasné lidi, kteří přemýšlí jak vylepšit socializmus, jak předběhnout kapitalisty v technice. A když jim v cestě náhodou stál nějaký vedoucí, tak přes svého okresního tajemníka prosadili jeho odstranění. V nemocnici byl moudrý primář Sova, ve škole kromě Hejské samé milující učitelky včele s moudrou p. Galatíkovou.  Bohužel tyto filmy (a seiály) jsou lživé, stejně tak jako byly lživé ty sentimentální pohádky z první republiky.  Jen se ptám, chce ještě někdo vůbec tu pravdu slyšet ... ????

0 0
možnosti

Ivan Nový

14. 2. 2007 11:20
milaneS,

nechce a hlavní nebezpečí je stejně jinde, je to zelený eurosocialismus. Válce se stejně nevyhneme.

0 0
možnosti

cekon

14. 2. 2007 11:09
jednou to praskne

teda jak to bylo s tou "sametovkou". Mimochodem, je zvláštní, že ještě nikdo neotevřel téma financování našich disidentů...

0 0
možnosti

Xaver

14. 2. 2007 12:00
Rudé právo v tom mělo jasno

Měla v tom prsty CIA...;-)

0 0
možnosti

metr

14. 2. 2007 11:05
musím jít objednat nábytek

proto se s některými  selektivně loučím http://meteleskublesku.cz/media/15/snd/06.mp3" target="_blank" rel="nofollow">Valentýnským pozdravem

0 0
možnosti

Jenda

14. 2. 2007 11:17
Tak si ji vyliž

A nám všem ostatním dej pokoj blbe. ;-D;-D;-D

0 0
možnosti

metr

14. 2. 2007 11:00
to snad není možné, nevěřím svým očím

11 hodin a Béda ještě neposlal Honzíkovi přání k Valentýnu

0 0
možnosti

Lea

14. 2. 2007 10:59
přechod k novému režimu po r.89

bych rozdělila na dvě části .První nechme historikům.Bez možnosti tahání jednotlivě zkompromitovaných lidí za účelem vytřískání politického kapitálu.Ta druhá je ekonomická.Zde zastávám názor,že je nutné přijmout majetková přiznání.Sice  nevyřeší všechno ,ale alespoň něco.Pak udělat tlustou čáru.

0 0
možnosti

Ladislav N. :-)))

14. 2. 2007 11:05
Re: zastávám názor, že je nutné přijmout majetková přiznání...

Já zase zastávám názor, že majetková přiznání až do pátého kolena by měli podávat jenom politici. Aby pak neměli možnost tvrdit, že 30 mil. Kč v "krabici od bot" vydělal "tatínek" na ministerstvu zahr. obchodu za totality.  ...

0 0
možnosti

cipísek

14. 2. 2007 10:58
Pane Beneši

Když si projdete dnešní diskuzi k jakémukoliv tématu,tak "ono" se toho opravdu čím méně o problému ví,tím více ale "zasvěceně" nakecá.A soudě podle slovníku a názorů se jedná o ty ,kteří to osobně určitě nezažili ,kterým to jaksi "škola zapomněla vysvětlit" (a s Kuchtovou v čele bude ještě hůř), o rodičích nemluvě.A výjimkou nejsou ani někteří redaktoři (viz "Volfová válčí..).Tak čemu se divit.

0 0
možnosti

Béda

14. 2. 2007 10:58
Rudá Lea v akci,home video :-)

http://www.ceknito.sk/video.php?id=4257

0 0
možnosti

Lea

14. 2. 2007 11:03
Re: Rudá Lea v akci,home video :-)

jdi do hajzlu.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz