28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Souměřitelné a nesouměřitelné

9.11.2005 19:26

 
Ano, jsou to události nesouměřitelné. Postoj vlády je akt takzvaně vysoké politiky, kdežto anonymní telefonát je soukromá iniciativa poblázněného vyšinutce. Souvislosti jsou hodně skryté. Ta základní je podstatná: lidi se nepodařilo přesvědčit, že komunismus je stejné zlo jako nacismus anebo dejme tomu náboženský fanatismus, katolický stejně jako islamistický. Na ošklivci zůstal nacismus, protože byl poražen ve válce a podařilo se zdokumentovat jeho nejhorší zločiny a ty se podařilo lidem předvést v názorných obrazech. Bohužel, popravu Horákové a vnitřek koncentráku na Bytíze nikdo nevyfotil a nejsou zdokumentovány mrtvoly lidí, kteří se oběsili protože je komunisté uštvali. A navíc, bylo, je a bude hodně forem komunismu a byli "hodní" komunisté bojující proti "zlým" komunistům. Takže, všechno uváženo kolem a kolem, ten Svoboda s tím svým postojem vůči Kubě je nějaký divný.
Na popravu to ještě nevypadá, proč ho tedy nezavraždit? Tahle myšlenka vzniká zatím v hlavě magora.
Ale lidé už byli popraveni za své postoje... a na razítku popravčího rozkazu se svíjel znak kladiva a srpu...


Advantage Consulting, s.r.o.
TEST TECHNIK

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.