2.2.2023 | Svátek má Nela


Diskuse k článku

Snížíme emise, hurá!

Premiér Petr Fiala odjel do Egypta na klimatickou konferenci a oznámil při té příležitosti odhodlání Česka se připojit k závazku snížit do konce dekády emise metanu o 30 procent. Závazky a ambiciózní plány, to je něco, co konference tohoto typu produkují na běžícím pásu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Novotny 16.11.2022 22:01

Navic tve blaboly o tom, ze bez delivery man nedostanu kapku vina jsou uplne smesne, objednat vino si muze kdekoliv. No a ze se nedostanu do Brna je extra legracni, mohu odletet kdykoliv, je to vec situace ktera neni v Evrope dobra a ani se mi tam ted nechce. Ze bych tu byla uzavrena je taky k smichu. Jestli jsem se tu uzavrela, tak dobrovolne a rada. Vysmivas se taky cloveku, ktery ti vzdycky pratelsky pomohl, ze zustane sam, nezda se ti to ubohe? Jakobys mi vsechny ty 'zle; vezi pral, sembere, ty hrdino.

V. Sember 16.11.2022 21:58

Nějaký myslitel kdysi napsal: Když vám dají nalinkovaný papír, pište napříč. Celý život to dělám. Jsou z toho samozřejmě problémy, ale bavím se. Nesnáším nudu;-)

E. Novotny 16.11.2022 21:55

Mezitim si svoje proklamovane misto ztratil diky propusteni z nej a od a penize i nadale potr bujes porad. A lidem, kteri ti nekolikrat financne velkoryse pomohli nemuzes ted prijit na jmeno a oznacujes je jako nymandy co nikdy nic nedelali a za nic nestoji.

To je ovsem tvoje vizitka a znovu, taky tvoje svedomi, ktere naopak nemas ty, ja svedomi mam. Jsi cim hrubsi, primitivnejsi a nakoenc, co clovek muze cist od staleho ctenare Blesku. hovas je jako domovni duvernice, co si spletla NP s narodnim vyborem, kam chodila pomlouvat a donaset.

E. Novotny 16.11.2022 21:50

Sember píše: "Ty žádné svědomí nemáš. Nikdy v životě jsi nic pořádného nedělala. Staral se o teb odešel. Nosil tě na rukou. Všechno zařídil. Teď už nikoho nemáš. Jsi zavřená v Am Kdybys neměla Joshuu, tak si nedáš ani kapku vína. Do Brna se už asi nepodíváš."

Ještě jednou. O mém svědomí nevíš nic. Zrovna tak nevíš co jsem dělala. Mám krom am. důchodu i český. Pokud jde mého může, nenosil mne na rukou a starali jsme se o sebe vzájemné. Já jsem kromě vaření, nákupu, práci atd. zkrátka starosti o domácnost pracovala pro galerii, ale předtím dlouho na Manhattanu pro jednu company. S Pavlem jsme měli rozděleno napůl, každý mels voje povinnosti a každý práce dost. Ted zde ziju tři roky sama a to bych nikdy nemohla, kdybych nebyla schopny člověk. Ted jsem skutečně sama na všechno, tj. dělám všechno co jsem dělala za Pavlova života plus i jeho práci. Toje jistě pro mne těžší, mužská aremesla až tak moc neovládám. Nicmen učím se pořád.

Ty, člověk, který si neporadil an na stáží v Sherbrooke chceš kritizovat a podceňovat mne? Já po nikom peníze nežebrám, tys to dělal celou dobu. Nejen že ti můj muž půjčil naše společně peníze na auto, ale i já jsem ještě že své karty posílala peníze, protože i tam jsi měla pořád hlad.

To je asi pro té velmi snadné znehodnotit na webu celý zivoat člověka, lhát, že nikdy nic nedělal a všechno zařizoval můj manžel ( to není taky pravda, spoustu věci jsem zařizovala já a Pavloci jsem is ehnala dvě velmi dobrá místa, atd., o kompletním starání se o domácnost se nemuzim zmiňovat. Přitom jsem pracovala pro galerii a předtím dlouho na Manhattanu v research company.

Mezitím si svoje proklamované místo ztratil díky propuštění z něj a od a peníze i nadále potr bujes pořád. A lidem, kteří ti několikrát finančně velkoryse pomohli nemůžeš teď přijít na jméno a označuješ je jako nymandy co nikdy nic nedělali a za nic nestojí.

To je ovšem tvoje vizitka a znovu, taky tvoje svědomí, které naopak nemáš ty, já svědomí mám. Jsi čím hrubší, primitivnější a nakonec

M. Hoblík 8.11.2022 8:47

Fiala opět vypouštěl do éteru svoje bláboly a zároveň šířil metanové pšouky...

L. Novák 8.11.2022 7:31

Alarmistický klimatizmus je jeden velký podvod, a všichni, kteří prohlašují, že metan nebo CO2 vedou planetu Zemi ke klimatické katastrofě, jsou podvodníci. Generální tajemník OSN Guterres jako první v řadě. Rv!!

Řítíme se do klimatického pekla, řekl Guterres na klimatické konferenci

https://www.lidovky.cz/svet/klima-metan-emise-petr-fiala-cop27-egypt-cesko-konference.A221107_134955_ln_zahranici_hma

J. Václavíková 8.11.2022 9:33

;-D;-D;-D;-D;-D;-D

J. Pilny 8.11.2022 5:32

není to málo, Petře Fialkoviči? Co třeba 90%, nebo dokonce 110%. To by byl závazek hodný tohoto bloševicky smýšlejícího vlezd0p_delky

L. Novák 7.11.2022 23:22

Jeden za druhým. Ruskou kolonu zcela zlikvidovali vojáci s raketomety

Záběry zveřejněné ukrajinskými silami ukazují, jak jejich vojáci s pomocí raketového kompletu Stugna-P precizně zneškodnili kolonu tří ruských obrněných transportérů. Ukrajinci postupně zasáhli všechna ruská vozidla, která se protitankovým řízeným střelám již nezvládla ubránit.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/jeden-za-druhym-ruskou-kolonu-zcela-zlikvidovali-vojaci-s-ra/r~f2c7ef3e5eb011eda873ac1f6b220ee8/

L. Kolman 7.11.2022 22:54

Tohle nevymyslíš. Není to problém politický, daleko spíše sociologický. Kdo jsou voliči Fialovy vládní koalice? Převážně střední vrstva zdejší společnosti. Proč tihle lidé volí, jak volí? Inu, volí tak proto, že se svojí volbou utvrzují v příslušnosti k jisté společenské, z jejich pohledu vyšší, vrstvě. Potvrzují si svůj společenský status. Vůbec jim u toho ale nedochází, že ve skutečnosti volí proti svým vlastním existenčním zájmům, zájmům ekonomickým i politickým. Žádný svéprávný člověk přece nepreferuje cizí zájmy na úkor svých vlastních.

Prozření z tohoto omylu vůbec není jednoduché, zvláště pak, když média hlavního proudu svou propagandou tuhle masu v jejím omylu dennodenně utvrzují. Jak? Tím, že zbytek společnosti neustále nálepkují. Většinou zcela nesmyslně. Tu jako xenofoby, tu jako extremisty, tu jako ruskou pátou kolonu, tu jako nácky, tu jako dezoláty. Nejparadoxnější na celé věci je, že tihle, „xenofobové“, „extremisté“, „ruští švábové“, „náckové“ a „dezoláti“, kteří si na nic nehrají, pročež se řídí pouze svým zdravým selským rozumem, se z dlouhodobého hlediska vykazují lepšími politickými instinkty než celá ta namistrovaná, leč popletená „vyšší“ střední vrstva.

V. Čermák 7.11.2022 23:02

Je to tak, Lokajové si myslí, že je Vrchnost přijme mezi sebe, ale nepřijme. Jen je bude poplácávat po zádech jako Amíci Havla...;-D

P. Jirkovský 7.11.2022 23:21

Vy jste zrovna kabinetní ukázka lokaje a lokajskýho myšlení, takže o ohnutým hřbetu musíte vědět všechno, to dá rozum.

J. Pilny 8.11.2022 5:34

Že by u Vás platilo podle sebe soudím tebe?

P. Diviš 7.11.2022 23:04

Pěkně jste se popsal, i se zmateným multiSvědkem šachystošem.

V. Kolman 7.11.2022 23:25

Jaká konkrétní řešení Astonem naznačených problémů (přemnožené lidstvo, touha po co nejpohodlnějším životě.....) navrhujete vy???

P. Han 7.11.2022 23:42

Vy jste snad nějaké navrhl?

V. Kolman 7.11.2022 23:49

Nenavrhl - protože na Astonem předestřené problémy rozumné řešení neznám.

Další dotazy?

J. Fridrich 7.11.2022 22:49

"Rusové rabují Cherson, vojáci se převlékají za civilisty, tvrdí Ukrajina."

Rusáci rabují na celé Ukrajině - a všude, kam vlezou... To přece víme.

V. Čermák 7.11.2022 23:00

My, Bedřich Fridrich...;-D

L. Kolman 7.11.2022 22:32

Vícenásobný tah Moskvy nejenže zrušil americký útok s blokováním zlatých a devizových rezerv Ruské federace, ale také umožnil Rusku získat mnohem více než 300 miliard ve zlatě. Ruský prezident si byl velice dobře vědom toho, že hlavní geopolitický protivník Ruské federace se nejdřív ze všeho pustí do své oblíbené činnosti – loupeže jako „symetrické“ reakce na zahájení speciální operace na Ukrajině. Zlaté a devizové rezervy prostě obětoval, sledoval tím globální cíle a pracoval pro budoucnost. Krádež zlatých a devizových rezerv ve výsledku umožnila Moskvě vyřešit dva vážné úkoly najednou – zdiskreditovat dolar jako spolehlivou rezervní měnu a vydělat dobré peníze na aktivech společností, které byly nuceny opustit ruský trh na „naléhavé žádosti“ Spojených států. Hlavní tajemství příběhu se zatčenými rezervami Ruské federace prozradil ve vysílání svého kanálu ukrajinský politik Dmitrij Vasilec a zdůraznil, že Moskva v této situaci přehrála Washington. Přičemž nemusela dělat nic – Američané všechno udělali sami.

„Pokud si myslíte, že těch tři sta miliard ukradených Ruské federaci je nějakým velkým úspěchem Spojených států, pak jste nehádali správně. Rusko záměrně obětovalo své zlaté a devizové rezervy, aby zdiskreditovalo dolar i euro a zajistilo, aby všechny více či méně soběstačné země stáhly své rezervy z USA a EU. To je samozřejmě nejtvrdší a nejsilnější úder proti Spojeným státům a Evropě v celé historii západního světa. Putin velmi dobře věděl, že Američané zatknou ruské rezervy, a tak se předem připravil na zablokování západních aktiv v Rusku za více než bilion dolarů. Ruská federace se tím dostala dvakrát až třikrát do plusu. Největší západní magnáti opouštějí ruský trh, ale veškerý jejich majetek zůstává v Rusku a samozřejmě se žádných kompenzací nedočkají,“ ubezpečil Vasilec.

J. Fridrich 7.11.2022 22:53

Když je ten puťka tak skvělý stratég a vydělal na Americe sovky miliard, tak by mohl ZAPLATIT SVÝM VOJÁKŮM TEN SLÍBENÝ ŽOLD.... Ale nezaplatil jim nic... " Mrddat fajn, platit nain ", jak říkají v Německu.

V. Čermák 7.11.2022 23:06

No hlavně že si prdlavka vede skvěle...;-D

V. Kolman 7.11.2022 23:52

Kdo, nebo Co je skvěle si vedoucí "prdlavka"???

V. Kolman 7.11.2022 23:35

Čím to je, že se prostí Rusové snaží směnit rubly za "zdiskreditované" americké dolary???

Před pár lety se Putin nechal slyšet, že "podloží" Rubl zlatem. Ale od té doby (je to již dost let) je ticho po pěšině.

S globální klimatickou změnou to arciť mnoho společného nemá;-D;-D;-D

L. Kolman 7.11.2022 22:19

Tož jak to chodí mezi těmi kámoši Západu, především kámoši/nekámoši USA. Jak to kdysi řekl prezident Růzvelt na adresu jistého jihoamerického diktátora: "Je to sice zku**ysyn, ale náš zku**ysyn". Přímo školním případem tohoto je nyní Recept Erdogan. To je hned lump, hned zase kámoš, jak Západ zrovna Turky potřebuje. Bývalí kamarádi Kurdové ze Švédska už asi úpí v tureckém žaláři, protože Erdogan už je spokojen, jeho požadavky prý byly splněny, prohlásil. Finsko a Švédsko můžou do NATO, on na oplátku může ještě bombardovat Kurky v Sýrii...

J. Fridrich 7.11.2022 22:09

"Bojko: Informace o plánu vraždění ivermektinem máme od neznámé paní." -

Příklad odporné dezinformace.

P. Han 7.11.2022 22:56

Co je na tom dezinformace? Byla to známá paní?

J. Fridrich 8.11.2022 4:34

Patří ke škodlivým útokům na vakcinaci proti pandemii COVIDU 19. Ta vakcinace zachránila statisíce - miliony lidí u nás a ve světě. A násobně více lidí od trvalých následků... To vám potvrdí každý primář-lékař a sestřička z JIPEK a ÁRA u nás i ve světě.

S. Lazárek 7.11.2022 22:09

Zdravím z Atén, 15 stupňů a radiační situace normální :-)

P. Jirkovský 7.11.2022 22:24

To je dobrý, tady 8°C a Kolmanovi jebe jako vždycky.