27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Sněžný muž na Hrad!

10.10.2007

Ještě nějakou dobu tady budou, ale už nikdy se nestanou takovou hrozbou, jakou byli, když ruské impérium ohrožovalo celý svět, a nestanou se ani obdobou předválečné KSČ, jejichž šéf veřejně prohlašoval, že se učí v Moskvě metodám jak vraždit demokraty. Jsou pro něho politickým přežitkem, se kterým je třeba nějak vyjít.
Komunistům naopak Klaus vyhovuje, protože se na ně neškaredí, nevystrkuje je za dveře a jedná s nimi jako s jakoukoli jinou parlamentní stranou. Tím velice přispěl k jejich vyvedení z politického ghetta. Přispěl k tomu, že už jen pro menší část lidí jsou komunisté "ti, s nimiž se nemluví". Nepodařilo se položit rovnítko mezi nacisty a komunisty, a Klaus k tomu přispěl. Zde odbočka: ono by se to nepodařilo ani kdyby Klause nebylo, příliš mnoho lidí bylo komunisty, včetně disidentských předáků. Těm pak byla milejší teze, že za všechno může obyvatelstvo, protože si nechalo vládu komunistů líbit, a tuto tezi vynalezli a dodnes namnoze podporují, protože jim jde do krámu víc, než teze o zločinné odpovědnosti komunistické strany, kdysi jejich rodné.
Zpátky k tématu.
Další výhoda Václava Klause pro komunisty je v tom, že ho znají, že ho "dovedou". Kdo ví, jaký ptáček by se vyklubal z Pačesa nebo Švejnara. Takže lepší Klaus v hrsti, nežli Pithart na střeše.

Nicméně dohody se budou péct, až skutečně k volbě dojde. Povyk Davida Ratha o spiklenectví ODS a komunistů je komický, zvláště pak za situace, kdy se komunisté a socialisté stávají siamskými dvojčaty. Komický dvojnásob za situace, kdy "prezidentský kandidát levice" je stejně mýtickým tvorem, jako sněžný muž nebo jednorožec. Všichni o něm mluví, ale nikdo ho neviděl.Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek
Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek

V redakci jsme měli možnost otestovat dva nové chleby Odkolek. Mají vysoký podíl žitné mouky a nádherně propečenou kůrku, která láká k ochutnání už...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.