5.12.2021 | Svátek má Jitka


Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou

18.9.2021

Věcně asi není mnoho prostoru k dohadům a řešení – Hana Lipovská kandiduje ve volbách za Volný blok a to je v rozporu se statutem člena Rady České televize. Lipovská jako členka rady na sebe poutala pozornost umanutostí, s jakou útočila na vedení ČT, zejména na jejího ředitele Petra Dvořáka.

Samo odvolání bylo poznamenáno groteskním výstupem nezařazeného poslance Lubomíra Volného. Toho člověka snad ani není možné pokládat za extrémistu: patří do skupiny označované za mašíbl – sem patří magoři, šílenci a blbi. Nad splynutím Hany Lipovské se stranou tohoto muže jsem tu už vyslovoval úžas a vzhledem k osobnosti této jinak ctihodné mladé ženy si ho vysvětluji jen pro mě nepochopitelnou fascinací Janou Bobošíkovou. I to je exot k pohledání, ale kdo chce kam, pomozte mu tam, nikdo Lipovskou nenutil se s touto osobou spolčit. Jinak ale stojí za pozornost, že pro odvolání hlasovali i poslanci ANO. 

Ke kuriozitám našeho politického života patří i fakt, že aktuální hlavní vládní strana ANO prý manipuluje mediálním prostorem, avšak rozhodující média do ní buší hlava nehlava, především pak Česká televize. Andrej Babiš tři neděle před volbami tedy zjevně usoudil, že je Lipovská beznadějný případ, a hodil ji přes palubu. Nábožensky věřící aspirantka na političku má příležitost si připomenout přísloví čiň čertu dobře a peklem se ti odmění.

Vyhazovem Lipovské ovšem útoky na Českou televizi neskončí. Je to hluboce znepokojivé. Dvořákovu éru budeme pokládat za zlatou dobu tohoto média, za dobu rozkvětu, profesionality, světové úrovně. Progresivnost zpravodajství není dílo Petra Dvořáka: mladí vzdělaní novináři dnes jsou převážně progresivisticky ladění a s tím nehne nikdo, ani Lipovská, ani Volný, Bobošíková nebo Dominik Duka. Tak to prostě je. Budoucnost Petra Dvořáka v čele ČT hodně závisí na výsledku voleb. Pokud dopadnou tak, jak se to rýsuje, totiž vítězstvím ANO a následnou koalicí s SPD, pak Dvořák nebude mít šanci vydržet se všemi devastačními následky. 

To je ovšem spekulace. Smutné je, že se změnami ve vedení ČT se už počítá. Není to jen politický tlak. Do Novy se vrátil Michal Reitler, výrazná tvůrčí figura, který do ČT přišel právě s Dvořákem. Pro ČT je to velká ztráta a můžeme se obávat, že podobných ztrát bude víc.

Aston Ondřej Neff


Nevíte, jaký dárek koupit blízkým k Vánocům? Mrkněte se na tipy z redakce
Nevíte, jaký dárek koupit blízkým k Vánocům? Mrkněte se na tipy z redakce

Zná to asi každý, Vánoce se kvapem blíží a vy možná nevíte, jaký dárek pro své milované pořídit. Inspirujte se tipy z redakce a využijte slev při...






 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.