13.4.2021 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

Slovenský příklad

Tisíce lidí na ulicích, protesty, petice, projevy. Přeje si někdo důraznější důkaz, že Miloš Zeman je člověk svou osobností nezpůsobilý vykonávat funkci prezidenta republiky, hlavy státu, politického svorníku a mezinárodního reprezentanta?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Sorge 15.3.2018 9:32

Re: Češi v Churchillově pasti

Opět mimo.

Vietnam bojoval za samostatnost, nejdříve proti koloniální nadvládě Francie a poté proti USA, které bránily sjednocení.

M. Prokop 15.3.2018 9:32

Re: Vítězný březen

Už si založili LM?

P. Spáčil 15.3.2018 9:32

Re: Kluci a holky, hlavně být přito!

Škola jim brání odejít z vyučování?

H. Omar 15.3.2018 9:31

Re: S pana Neffa se stava nerudny zahorkly starik

No Zemanem ještě není. Asi míň pije...

P. Kučera 15.3.2018 9:31

Re: Opět: co je dovoleno

Pane Církvo, i vy máte ve svém myšlení chyby. Vyjímám: klientelismus v ČT je známá věc. Nic takového neznám, pokud ovšem nemáte na mysli nadržování svobodě slova, liberální demokracii a našemu spojenectví se Západem. A už jsem slyšel mnohokrát, že Babiš krade, ale tam "nahoře" kradou přece všichni. Takže si lid zvolil zloděje největšího, jemuž stačí opakovat že všeci kradnú. Ne, VŠICHNI určitě nekradou. To vím a je možné je rozeznat. A pak si z nich vybírat do voleb. Ne průměr či dokonce podprůměr, ale ty nejlepší z nás.

H. Omar 15.3.2018 9:30

Re: Čistě pragmaticky je to celé nesmysl!

Vám nepřijde důležitý te,n kdo jmenuje Ústavní soudce a ČNB? No a pak par dalších věcí?

V. Heidlerová 15.3.2018 9:30

Re: Vítězný březen

Skromně podotýkám, že já považuju za profláknutou figuru pana presidenta a jeho rádce a služebnictvo. Každý to vidíme jinak. Ještě si troufnu poznámku - že za talent se platí, fotbalisté a tenisté jsou placeni mnohem lépe než špičkový chirurg. Nemyslím, že shazovat akce nespokojených občanů, kteří na to mají právo, a pokrouceně to vysvětlovat, je pravdivý směr. To je demagogie, falešné vidění světa a kus pořádné zloby, možná na vlastní neúspěch.

P. Hlosta 15.3.2018 9:30

Re: Vítězný březen

Proč privatizovat? Stačí celou ČT zrušit bez náhrady. ;-))

P. Rajman 15.3.2018 9:30

Re: Češi v Churchillově pasti

Je historicky dokázáno a prověřeno také v Česku, že demokratické volby, které vyhrají komunisté řízení ze země, kde už komunismus zavládl, jsou likvidací demokracie v příslušné zemi.

J. Tachovský 15.3.2018 9:29

S pana Neffa se stava nerudny zahorkly starik

Skoda. Psaval tak dobre a mel jsem ho rad.

H. Omar 15.3.2018 9:28

Re: Vítězný březen

Takže souhlasíte s privatizací ČT?

V. Novák 15.3.2018 9:26

Re: Češi v Churchillově pasti

Mnichov a následující 15. březen především posílily Němce.

Současná "zdráhavost Západu" je důsledkem racionálního vyhodnocení možností. Ruské suroviny by se hodily, ale nějak není na to získat je násilím a získání ukradením jako za Jelcina zatrhl Putin.

V. Heidlerová 15.3.2018 9:25

Re: Že je ČT vaše

Já se omlouvám, že se pletu do věcí, kterým moc nerozumím. Jsem velmi výběrový sledovatel TV, též i ČT 1, a některých TV vůbec, takže se nemohu zasvěceně vyjádřit. To jsou spíše teoretické úvahy, k nimž jsem se časem propracovala, ale já Vámi zmíněné pořady jsem nesledovala, obyčejně mrknu na zpravodajství a v 18.30 před zprávami rozhovor s nějakým Veřejným činitelem. Oceňuju dokumenty, ty vyhledávám a dobré inscenace, ale to jen zřídkakdy. Donedávna jsem vůbec nevěděla, kdo je p. Soukup z Barrandova, jen jsem zaznamenala, že propůjčil na dobu neurčitou tuto stanici plkům Nejvyššího, a to je pro mne signál, abych od této stanice prchla. Vám a Vašemu úsudku a zhodnocení ČT věřím, já míru vyváženosti neumím stanovit. Vím, že skoro pořád na obrazovku lezou zástupci KSČ, což ze svého omezeného přístupu k TV vůbec i ze svého nicotného rozhledu považuju dokonce za nadržování zločinecké organizace. Děkuju Vám za příspěvek k zamyšlení.

P. Spáčil 15.3.2018 9:25

Re: III.PRAŽSKÁ DEFENESTRACE

Přeji Vám další vlhké sny. (:-))

A. Trick 15.3.2018 9:25

Re: Kluci a holky, hlavně být přito!

S takovými bude nutně rázně zatočit jako s reakcionáři. Samozřejmě až pravda a láska definitivně zvítězí.

P. Rajman 15.3.2018 9:24

Re: Češi v Churchillově pasti

Je tu drobný rozdíl Kadet Biegler komentoval jako Rakušan válku prohranou. Já komentuji válku jinou, tu Brity vyhranou, mterou následoval mír Čechy prohraný.

M. Růžička 15.3.2018 9:23

Vítězný březen

Herci a profláknutí redaktoři ČT a novináři se rozhodli za aktivní pomoci rektora DAMU a vedení ostatních "škol" rozhodnout tak jako Gottwald v roce 1948 o změně poměrů v ČR i přesto,že proběhly řádné demokratické volby a byla zvolena PS a president republiky podstatně více hlasy než kolik bylo demonstrantů vyhnaných z řádné výuky na nějakou údajnou stávku.Stávku za zajištění koryt v ČT bezbřehých výplat honorářů hercům za šunt a výkon co předvádí v pořadech tímto mediem vysílaných a objednaných.Část naší umělecké sceny a redaktorů ČT by chtěla určovat dění ve státě a pokud to nejde podle jejich úzkých zájmů tak zneužijí kdekoho k jejich nátlakovému prosazení za pomoci ČT,která samozřejmě udělá vše pro to,aby tyto protivládní akce řádně zpropagovala.

A. Trick 15.3.2018 9:21

Re: Češi v Churchillově pasti

Prokope, o Tonkinském zálivu jste slyšel?

V. Novák 15.3.2018 9:21

Re: Kluci a holky, hlavně být přito!

Zatmco Beneš bránil (ale neubránil), aby "rozhodovala ulice"...

M. Valenta 15.3.2018 9:20

Re: Kluci a holky, hlavně být přito!

Bez těch studentů by lidé jako Vy ještě stále budovali komunizmus.

P. Kučera 15.3.2018 9:20

Re: Benešovy dekrety jsou jako špunt,

Pane Rajmane, vaše úvahy jsou v naší vlasti krajně nepopulární. Ale dokud se těmito otázkami nebudeme zabývat, naše mýty budou stále brány za pravdu. Je tu ovšem možnost další, a sice, že nové problémy ty staré překryjí a vše bude zapomenuto. (Z filosofie vím, že žádný kruciální problém se nikdy nevyřešil, jen byl zapomenut nebo dostal nový, aktuální podobu a název.)

V. Novák 15.3.2018 9:20

III.PRAŽSKÁ DEFENESTRACE proběhla 1618.

Když slyším slovo "defenestrace", vzpomenu vždy na slovo "Mydlář"...

R. Sorge 15.3.2018 9:19

Re: Češi v Churchillově pasti

Odlepte se, jste naprosto blbý.

R. Sorge 15.3.2018 9:18

Re: Češi v Churchillově pasti

Jste nevzdělaný, pane Rajmane, srovnání s Koreou je úplně mimo.

Bylo domluveno sjednocení Vietnamu a demokratické volby, čemuž USA bránily, protože bylo jasné, že po sjednocení ve volbách vyhrají komunisté.

V. Novák 15.3.2018 9:18

Tak předčasné volby?

Proč ne?

TOP09 i STAN už prudí příliš dlouho...

M. Prokop 15.3.2018 9:14

Re: Češi v Churchillově pasti

Autor: R. Sorge Datum: 27.10.2017 21:04 Vy jste mimořádně natvrdlý člověk, který nic nechápe v souvislostech.

Komouši zaútočili na jižní Vietnam, ne USA.

P. Rajman 15.3.2018 9:14

Re: Češi v Churchillově pasti

Vy jste lepší než Kim Čong Un. Tam přišli Američani (neúspěšně) na pomoc Saigonu, stejně jako před tím úspěšně Soulu.

P. Hlosta 15.3.2018 9:12

Čistě pragmaticky je to celé nesmysl!

Bráno čistě pragmaticky, je Zeman levicově smýšlející prezident bez mandátu politických stran, zato s mandátem z přímé volby občany. O tom jak využívá svou funkci k seberealizaci je zbytečná hádka. Na jeho místo usedne jiný a bude zase využívat funkci ke své potřebě, což bude opozice napadat zase.

Důležité podle mně je to, že ta funkce je nesynchronní s ústavním systémem. Stalo se to změnou volby na přímou. Prezident nemá mandát od politických stran, má ho od většiny volících občanů, což rozhodně není tentýž mandát se stejnou silou.

Tohle právě vytváří do budoucna stále stejný problém, že může být prezident skandalizovaný na náměstích od těch, co ho nevolili a od politiků stran, co jsou postiženi prezidentovým anachronickým jednáním vůči nim. To je ovšem jako infekce a tak se bude stále častěji demonstrovat proti vládní moci. Proti každé pochopitelně a ne jen proti určité verzi politiky levé, či pravé.

Je to znehodnocení demokratických principů. Příčina by měla být zrušena, dokud je čas. Zrušení funkce prezidenta by bylo nejrozumnější, protože ta funkce je v ústavě jaksi navíc, když nejde o prezidentský vládnoucí systém. Ba dokonce ani o poloprezidentský, jaký je možný ve světě najít. Ta figura prezidenta historicky je jakousi ozdobou Pražského Hradu. Ne Hrad že je ozdobou prezidenta! Pražský Hrad má v očích občanů určitou aureolu dávné historie a mocnář na tom Hradě je mýticky brán, jako pán země. Že prezident v tom smyslu je nicka, to popírají i ony demonstrace. Zvráceně!

Prezident v Česku je nesmysl a tedy i hádka o něm.

P. Götze 15.3.2018 9:12

Nac demokracie, staci aktiviste, ulice a "media" dle astonovy predstavy. Vid astone. To se vazne neda cist astone.

M. Prokop 15.3.2018 9:11

Re: Češi v Churchillově pasti

Zase kadet Biegler.