29.9.2020 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

Slovenský příklad

Tisíce lidí na ulicích, protesty, petice, projevy. Přeje si někdo důraznější důkaz, že Miloš Zeman je člověk svou osobností nezpůsobilý vykonávat funkci prezidenta republiky, hlavy státu, politického svorníku a mezinárodního reprezentanta?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Holíček 15.3.2018 10:40

Re:

A o tom to je... :-) Todle ducha vtiskl zemi Kalousek. Vždycky najde cestu jak věci zkoplikovat a zlikvidovat dobré záměry. Topolánek zaštítil. Jsou to holt 1+1=0

Č. Berka 15.3.2018 10:38

Aston píše:

" Už to trvá příliš dlouho na to, aby to bylo poutavé, leda to je zajímavé, že sympatie na té hře nezískává absolutně žádná strana. Slováci se zvolna sunou k novým volbám. Měli bychom jejich příklad následovat."

Takže ŽÁDNÁ strana nezískává sympatie a měli bychom se sunout k novým volbám? :-O Aby vyhrálo ANO, skončili Starostové a TOPka? No, proč ne...

R. Langer 15.3.2018 10:37

Re: Jak tak vidím,

Hm, to jsem fakt nezaznamenal. Asi sledujeme každý jiné zdroje.

J. Hejna 15.3.2018 10:37

Re: Panne Neffe

Vyjádřil jsem se.

Nemyslím, že bych měl být vděčný.

R. Tesařík 15.3.2018 10:35

Re: Musí být těžké

Vzhledem k tomu, že i vy jste tu párkrát napsala, že Aston blábolí, či, jak vy říkáte, píše hnusy, tak byste se nemusela ptát.

J. Karlík 15.3.2018 10:34

Re: Bytostný demokrat

Svatá prostoto!

O. Prokop 15.3.2018 10:31

Fico- Babiš.

pokračování- slovenský příklad: Pokud Fico odstoupí, ze SMERu bude nový premiér, proč. by to nešlo i u Babiše? Když je trestně stíhaný, tak i kdyby byl premiér Babiš s důvěrou ( získanou nejspíš korupcí a krátkého trvání), tak by měl odstoupit a premiérem by měl být někdo jiný... Ale to oligarchové s psychopatickými rysy nedělají.

P. Hlosta 15.3.2018 10:29

Re: Musí být těžké

Jestli MNĚ někdo dnes překvapil, pak jste to vy, že reagujete tak vrcholně slušně. Co berete za léky? Musí být hodně účinné. ;-))

M. Franková 15.3.2018 10:27

Re: Musí být těžké

Nechápu, proč bych zrovna vám měla cokoli konkretizovat. Jsem ochotna a schopna argumentace s tím, kdo diskuzi bere jako názorový střet s tím, že je ochoten naslouchat názorům druhého, bez předpojatosti a domýšlivosti, že pouze JEHO názor, je ten jedině správný. Pokud si pamatuji, tak jsem vám již před asi třemi roky řekla, že ne každý, kdo má jiný názor, než vy, je hoden osočování, nadávek a dehonestace.Problém je v tom, že vy máte svůj názor za jedině možný a svatý, a všichni ostattní, kdo s vámi nesouhlasí považujete za hlupáky. A to je ta slušnější varianta.

P. Hlosta 15.3.2018 10:27

Re: Panne Neffe

Nereklamujte a buďte vděčný za prostor k vyjadřování se! ;-)

P. Hlosta 15.3.2018 10:26

Re: Toto je zajímavější, než Astonův úvodník

A jednak je marnost tohle dávat k lepšímu, když je ukázáno na Rusko. Když je to potřeba, pak nutné i souhlasit bez výhrad. Co je potřeba, se u nás dovíte ve veřejnoprávním prostoru a tam vám to Tvarůžková a spol. vytmaví a můžete i plivat třeba na obrazovku, stejně bude vino Rusko a pravdu dí Mayová vám navzdory. ;-))

J. Hejna 15.3.2018 10:23

Panne Neffe

Už jste s tou svou zemanofobií trapný.

Chcete Majdan?

A. Trick 15.3.2018 10:21

Re: Toto je zajímavější, než Astonův úvodník

K čemu takové informace? Není nad rusofobní víru uhlířskou!!!

J. Anděl 15.3.2018 10:21

Re:

Jediný způsob měřitelnosti televize je podle mě podle sledovanosti.

J. Anděl 15.3.2018 10:19

Re:

Já obecně rozumím vašim argumentům, ale nejsou pro mě tak přesvědčivé, abych zásadně změnil svůj pohled na věc. Vysvětlím.

Třeba právě na zmiňovanou BBC jsem nedávno slyšel kritiku, že právě jejich exaktní metody sledování a měření vedou k tomu, že se přesně sleduje a měří etnická, genderová a sexuálně orientační diverzita personálu televize.

Nevím, nakolik je to pravda, ale určitě to je příklad toho, kam přesně definovaná a striktně vyžadovaná pravidla mohou vést. Ideologie se protlačí všude, kam může, prosakuje a vzlíná jako voda. Je to "fyzikální" zákon, nikoliv zlovůle lidí. Pokud však utěsníte něco zcela hermeticky, zastaví se cirkulace a uvnitř se zkazí vzduch...

I samotná vyváženost je diskutabilní. Má vysílací čas reflektovat procenta stran ve volbách? Nebo poskytnout všem politickým reprezentantům naprosto stejný čas? Může existovat "vyváženost" u faktů? Lze považovat (například) tvrzení, že EU řídí zloději, za "názor"? (podle mě ne, buďto lidé ve vedení EU kradou, pak je to pravda, nebo nekradou, pak je to lež). Pokud to někdo řekne v nadsázce, kdo zhodnotí tu "nadsázku" (viz masokostní moučka, kde jí snad vyhodnocoval dokonce soud).

Proto vnímám, že důležitá je vyrovnanost mezi definovanými hranicemi a kontrolou na straně jedné a tvůrčí svobodou na straně druhé. Přičemž se nevzpírám kritice výstřelků či extrémů, ale domnívám se, že revoluční změny (ve vedení či formátu televize např.) obvykle vedou k menší vyváženosti. K větší vyváženosti spíš podle mě vede velice pozvolná evoluce mírných změn.

P. Vaňura 15.3.2018 10:19

Člověče, víte o tom, že mírotvorci v GB chtěli

po Mnichovu SNÍŽIT výdaje na zbrojení, protože "už nejsou potřebné," když Chamberlain "vyjednal mír."

Třetina tanků, které r. 1940 převálcovaly Francii byla české výroby. V knize, nazvané Kniha válečných omylů je Mnichovská dohoda označena za exemplární příklad, protože "bez ní by Hitler nezískal nepoškozenou výzbroj a nepoškozený válečný průmysl."

J. Karlík 15.3.2018 10:18

Re: Bytostný demokrat

V podstatných věcech mluví pravdu. Třeba že ne každý muslim je terorista, ale každý terorista je muslim. A že inkluze na školách je hovadina. ATP. Drobnosti se přehlíží, Jaroušku. Já jsem Jiří.

V. Hájková 15.3.2018 10:18

Re: Musí být těžké

Jestli mě někdo na diskuzích překvapil, jste to VY! Se vší pokorou a slušností Vás prosím- KONKRETIZUJTE- v čem dnes pan NEFF není objektivní a soudný ! Předem děkuji !

L. Němec 15.3.2018 10:18

Re: Musí být těžké

Je to těžký.

Zaplaťpámbu za lidi jako já ( nebo vy ), kteří říkají stále pravdu a šíří lásku.

P. Hlosta 15.3.2018 10:17

Re: Musí být těžké

Já to vidím spíše tak, že on nabízí téma pro nenávidící. Takže se zhádáme, i kdyby nám to tu napsal kdokoliv jiný a třeba i o jiném. Podstatná je ovšem jistá dávka nenávisti u diskutujících. Neschopnost naslouchat si navzájem bez averzí. Dílem za to je odpovědný socialismus, kdy bylo vtloukáno do mozků černobílé vnímání světa a hlavně netolerance.

M. Varadinková 15.3.2018 10:17

Re: Toto je zajímavější, než Astonův úvodník

...Podivná je taky volba chemické látky, kterou měli být Skripal s dcerou otráveni. Tzv. Novičok je jakási binární záležitost, kterou v SSSR vyvíjeli už někdy v 70. letech minulého století, a proto Londýn ukázal prstem na Rusko. Nicméně, ruský whistleblower Vil Mirzajanov, který jako první informoval svět o její existenci, chemický vzorec popsal ve své knize, která vyšla v roce 2009 a dá se dodnes na Amazonu koupit za necelých třicet USD. Je to látka natolik nezvyklá, že ani není na seznamu zakázaných bojových látek Organizace pro kontrolu chemických zbraní (OPCW), což z ní vlastně jako by činilo látku povolenou, dodal by cynik. Za sovětských časů se Novičok mimo jiné vyráběl v Nukusu v Uzbekistánu a tento provoz po rozpadu SSSR „dekontaminovaly“ Spojené státy, což v praxi znamená, že si zcela jistě zajistily i příslušné vzorky. V roce 1995 byl Novičok použit jako zbraň v obchodním konfliktu mezi dvěma ruskými bankéři, což značí, že přinejmenším tehdy byl k mání na černém trhu a měly ho v rukou zločinecké kartely. Jednou prý Novička použili i čečenští džihádisté, když si chtěli vyřídit účty s džihádistickými rivaly v Sýrii. To všechno se dozvíte z otevřených zdrojů, třeba z Wikipedie. A co víc, když už Británie látku identifikovala, musí znát její složení, a tím pádem si ji umí i vyrobit. Znají ji i v USA, zná ji i ruský organizovaný zločin nebo čečenský džihád. A bůh/alláh ví, kdo ještě. Přesto premiérka Mayová prohlásila, že „neexistuje alternativa k závěru, že za pokus o vraždu je zodpovědný ruský stát“. Surrealismus v reálném životě....

J. Lepka 15.3.2018 10:16

Re: A teď si představte, že předčasné volby dopadnou

Skoro to vypadá jako PR na Agrofert!

M. Varadinková 15.3.2018 10:16

Toto je zajímavější, než Astonův úvodník

....Nicméně, k samotnému Skripalovi. V první řadě si nemyslím, že to je ruský agent, protože kdysi dávno pracoval jako jakýsi kádrovák v ruské GRU a přeběhl, takže ve skutečnosti je to agent britský. V Rusku byl uvězněn a na Západ se dostal už před lety v rámci širší výměny za ruské agenty, takže z hlediska Ruska už dávno nejspíš žádný zájem nevyvolával. Kdyby opravdu chtěli, nemusel přežít už to vězení... Britská média připomínají, že nyní už roky spolupracoval se soukromou bezpečnostní agenturou Orbis Business Intelligence, v níž působil také Christopher Steele, autor většiny „zaručených kachen“, které si objednala Hillary Clintonová, aby dokázala Trumpovy vazby na Rusko. Celá ta konstrukce se ale zhroutila už před pár měsíci, a tak se Skripal mohl stát nepohodlným i antitrumpovskému táboru, protože znáte to – kdo zradil jednou, může se nechat koupit a mluvit znovu....

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Valka-s-Ruskem-kdykoliv-A-to-vite-pro-koho-on-vlastne-pracoval-Tereza-Spencerova-doplnuje-prevratna-fakta-k-otravenemu-agentu-Skripalovi-528110

Britská média připomínají, ovšem Česká televize to nepřipomene ani náhodou.

P. Vandas 15.3.2018 10:15

Re: A teď si představte, že předčasné volby dopadnou

Hlavně jsme demonstrovali za sebe a svého jsme dosáhli. :-):-):-)

P. Vandas 15.3.2018 10:14

Re: A teď si představte, že předčasné volby dopadnou

Za co my jsme demonstrovali před třiceti lety, na už dnes sere pes. :-):-):-)

M. Franková 15.3.2018 10:14

Re: Musí být těžké

Nového nemusí nic. Stejně se to vše pořád točí v kruzích. Stačilo by trocha objektivity a soudnosti.

P. Hlosta 15.3.2018 10:12

Re: Vyjadřujte se přesně, Astone, jako dlouholetý novinář

Ty dvě třetiny ještě musíte následně třídit na ty, co sice byli opoziční proti Zemanovi, ale nebyli kladní k Drahošovi a na ty, co nešli volit, že jim žádný kandidát nevyhovoval. Byly by i další podfrakce, ale proč to popisovat detailně, že

Nic to ovšem nemění na tom, že výsledek voleb byl vítěz Zeman. Kde soudruzi udělali chybu, když v Kroměříži dělali Výzvu, to už se nerozebírá. I sám Velký Horáček připustil, že Drahoš nebylo to pravé ořechové, komu se mělo pomáhat. Osobně jsem toho názoru, že komu se musí pomáhat, ten si pomoc nezasluhuje(charita je o něčem jiném).

M. Franková 15.3.2018 10:12

Re: Jak tak vidím,

Řekla bych, že politické hemžení sleduji.Že je Drahoš pedofil a agent, jsem nějak nezaznamenala. Tedy masivně v kampani. Ostatně, na příkladu Babiše je vidno, že leccos voliči nevadí. Co ale zcela jistě vadilo dost, tak ono spojení Drahošova podpisu na Výzvě vědců.

Opomenu - li debaty v tv. "Na nikoho se nepovyšuj, před nikým se neponižuj"!Urazit velmi podstatnou část voličů, a poté se domáhat jejich hlasů - no, no, no.

A výkřiky herců a jejich přátel? Koukněte do nedávné České historie.

Jak se naši hrdinní umělci chovali, koho podporovali. To byli vždy jen pomýlení? Na postoj herce bych nevsadila ani onu zlámanou grešli.

F. Ifejda 15.3.2018 10:12

Re: Vyjadřujte se přesně, Astone, jako dlouholetý novinář

Lebko,máte to marný,máte to marný,máte to marný-ani když to budete počítat trojným integrálem.Vy nejste troll nýbrž trotl.

M. Varadinková 15.3.2018 10:12

Musí být těžké

každý den napsat nějaký úvodník.

Proto Aston dílem blábolí, dílem lže, dílem se utápí v nenávisti k Zemanovi. Co má taky pořád nového vymýšlet, že?:-)))))