Pátek 25. dubna 2025, svátek má Marek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Skončilo jedno dějství divadla

diskuse (983)

V této komedii hraje méně hloupou roli vláda. Osekání státního příspěvku pro takzvané stavební spoření, jež stavebním spořením není, je druhý nejlepší krok. Nejlepší by bylo zrušení státního příspěvku na takzvané stavební spoření. Nejde o příspěvek na zlepšení bytového fondu, jde o příspěvek těm, kdo si určitý typ spoření vybrali. Není nejmenší důvod, proč by měl stát z peněz určených na veřejné účely podporovat jednu skupinu obyvatel, která se rozhodne nějak spořit.

Nicméně, výsledek bitvy je spíše mediální než faktický. Kalouskovy řeči, že se ušetří šest miliard, lze komentovat slovy "zlatý voči". Obrovské obstrukční úsilí opozice má efekt pouze propagandistický. Kdyby opozice vynaložila desetinu takového úsilí na prosazení efektivních protikorupčních opatření, bylo by to lépe pro rozpočet a hlavně pro občany. Ta suma ročně, o niž přijdou vyvolení spořiči, je pakatel proti tomu, oč přicházíme korupcí - dle střízlivých odhadů je to dvě stě miliard ročně, to je dvacet tisíc ročně na každého, novorozenci počínaje a starci nad hrobem konče. Jenže opozice se na korupci podílí ruku v ruce s takzvanou pravicí.

Papaláš roku je Klaus

V anketě o papaláše roku zvítězil Václav Klaus. Jeho sportovně laděnému duchu by mohlo i toto ocenění polichotit. Prasárnou roku se stala koalice na pražském magistrátě, která se obrátila proti obsahu výsledku voleb a, pokud je to vůbec možné, ještě víc podryla důvěru v úctyhodnost politiky. Ale tato akce je v jednom bodě totožná s aktuálními výsledky hlasování ve sněmovně. Efekt má jen mediální, praktický význam žádný. Přestane se o tom mluvit a prasárna trvá.

Aston Ondřej Neff
25. 4. 2025

Teroristům dává volná ruka a od občana se žádá respekt k regulím

Petr Kolman
25. 4. 2025

Když zemřete, supi s razítky se jen slétnou.

Tomáš Vodvářka
25. 4. 2025

Předvolební letáky nečtu, a to žádné strany.

Alexander Tomský
25. 4. 2025

Vlastní děti mají přednost před příbuznými...

Aston Ondřej Neff
24. 4. 2025

Objednal jsem si po internetu antikvární knížku.

Aston Ondřej Neff
23. 4. 2025

Jedu takhle po Strakonické a míjím nudný zelený billboard

Aston Ondřej Neff
22. 4. 2025

Jeho Eminence Turkson má škraloup

Aston Ondřej Neff
25. 4. 2025

Teroristům dává volná ruka a od občana se žádá respekt k regulím

Robert Williams
22. 4. 2025

Demontáž kapitalismu, přesun bohatství, demontáž Západu

Lidovky.cz, ČTK
25. 4. 2025

Čeští hokejisté pokračují v přípravě před mistrovstvím světa, v Ostravě-Porubě čelí druhý den po...

koz Petr Kozohorský
25. 4. 2025

Po osmatřicetiletém Santiagu Dunkovi z Chebska pátrají v souvislosti napadení v Aši krajští...

Lidovky.cz, ČTK
25. 4. 2025

Poradní mise Centra světového dědictví UNESCO a ICOMOS, která navštívila Prahu loni v prosinci...

Lidovky.cz, ČTK
25. 4. 2025

Veřejnost se v pátek od brzkého rána může v bazilice svatého Petra naposledy rozloučit se zesnulým...

Lidovky.cz, ČTK
25. 4. 2025

Jakub Menšík postoupil na tenisovém turnaji v Madridu do třetího kola. Český šampion březnového...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz