22.10.2020 | Svátek má Sabina


Seznam nedotknutelného

18.12.2019

Sněmovna přehlasovala senátní veto, a tak tedy stoupnou daně na tabákové výrobky, lihoviny a zdvojnásobí se poplatek za vklad do katastru nemovitostí. To je milý paradox, vždyť v očích lidu je senát zbytečná, ba parazitická instituce. Ten současný senát je bašta rozumu v moři chaosu. Nicméně ministryně Schillerová běduje nad senátní špínou.

Není sáhnuto na pivo. V Česku je pivo na seznamu nejpřísněji střežených druhů, hned vedle sněžného leoparda a medvídka pandy (pokud není plyšový a dvoumetrový). Ono je toho víc, co je na tomto seznamu s nápisem NEDOTÝKATI SE, ŽIVOTU NEBEZPEČNO . Například stará auta. Tuhle jsem potkal trabanta. Nejel na žádný trabantí sraz s veteránskou poznávací značkou. Měl normální SPZ, jako máte vy nebo já. Jelikož auto už taky nemám nové, musím každé dva roky na kontrolu. Tážu se, jak může trabant dostat normální SPZ? Jaký že to emisní limit plní, snad z doby, kdy Benz s Daimlerem konali pokusy s výbušnými motory?

Taky topení je nedotknutelné. Je to jen otázka času, kdy pražský primátor Hřib zakáže auta. Jestlipak taky zakáže lidem topit v kamnech? Nezakáže. Zatím se zabývá válkou s Čínou. Ale kdyby lidem chtěl zatrhnout kamna, moc zle by se popálil.

Rozhodně to není nějaké stěžování, naopak. Je to konstatování faktu, že svět jde v řádných kolejích. Vláda chce rozdávat, aby se jevila býti hezká, a peníze vymačká z otloukánků.

Rusové v Řeporyjích

Ruská televize prý opět natáčela v Řeporyjích starostu Novotného. Bylo by dobré Rusům vzkázat: Vy máte svého Žironovského, my máme Novotného. Rozdíl je ve velikosti aglomerací.

Milion chvilek před Strakovkou

Úterní demonstrace se konala nakonec před sídlem vlády a dunělo tam heslu Už jsme tady. No ano, už jsou tam, v únoru to budou dva roky. Boj za nezávislost institucí se šíří: už nestačí vyhodit prezidenta zvoleného v přímé volbě, jakož i ministryni spravedlnosti jmenovanou premiérem s trvalou nejvyšší voličskou podporou. Teď už je na odstřel nominovaná ombudsmanka a aby spravedlivá nezávislá demokracie byla ještě nezávislejší a demokratičtější, je třeba změnit volební systém.

Aston Ondřej Neff


Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy
Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy

Chvíle strávené nad knížkou jsou pro děti velmi důležité. Pořiďte dětem adventní kalendář plný kouzelných vánočních příběhů. Zkraťte si čekání na...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.