30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Senzibil Bursík

19.5.2007

V pražské kavárně Slavia představil prezident Václav Klaus svou novou knihu Modrá, nikoli zelená planeta. Toho pan Bursík využil a knihu rozebral.

Citujme doslova ze zpravodajství ČTK:
"Jeho cílem je co nejprovokativněji na sebe upozornit, odlišit se v tomto postoji z ideologických důvodů od 2000 klimatologů mezivládního panelu a drtivé většiny politiků, kteří se stavějí k ochraně klimatu odpovědně."
Slova, jež by se dala tesat. Ale nedosti na tom.
"Myslím si," dodal slavný a odborný znalec lidských duší Martin Bursík ve zprávě ČTK, "že prezident v ní (míněno v té knížce) nevybočuje z toho, co se s ohledem na jeho předešlá vystoupení dalo čekat."

Na otázku, zda tu knížku už četl, Martin Bursík odpověděl, že ještě ne, ale že si ji už pořídil. Je to bezvadný člověk, tenhle Martin Bursík. Ví i co nemůže vědět.
No, neumačkali byste ho samou láskou?Vyhrajte stylový kabátek pro holčičku nebo bundu pro chlapečka
Vyhrajte stylový kabátek pro holčičku nebo bundu pro chlapečka

Udělejte doma dětem předčasného Ježíška. V naší soutěži můžete vyhrát luxusní bundičku od nové české značky NAX. Stačí pouze odpovědět na soutěžní...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.