6.4.2020 | Svátek má Vendula


Sekat, nebo nesekat?

5.8.2019

Nebudu si cucat z palce pseudokauzy, trápí mě sucho jako asi každého. Na iDnesu bude v Rozstřelu radit Ondřej Fous a Jan Šíma, jak to má s trávníky být.

Selský rozum mi radí, že by se to nemělo se sekáním přehánět, i nastavil jsem si sekačku na trojku a sekám jednou za deset dní. Tuším, že tím světový ekosystém nezachráním.

Na ten Rozstřel se ale podívám. Zajímá mě odborný pohled, jemuž jsem schopen uvěřit. Božužel, doposud jsem k věření mnoho příležitosti neměl. Nevěřím, že větrníky a solára nahradí energetickou spotřebu naší civilizace. Naopak mám v tomto smyslu velké obavy. Když čtu, že ČEZ do poloviny roku 2022 zřídí 250 nabíjecích stanic pro elektromobily, netajím se pochybnostmi.

Ano, je to problém. Sekání trávy je problém zdánlivě jednoduchý. Ale i ten spadá do portfolia: je třeba ho řešit racionálně, s ohledem na výsledek. Dosavadní výkony ekolobby – s řepkou v benzínu a soláry v síti – ve mně budí velkou nedůvěru.

Aston Ondřej Neff


Advantage Consulting, s.r.o.
OBCHODNÍ KONZULTANT - PERSONÁLNÍ AGENTURA

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 40 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.