5.8.2020 | Svátek má Kristián


Diskuse k článku

Schválen rozpočet

Rozpočet státu schválili poslanci ANO, sociální demokracie a komunistů. Schodek je čtyřicet miliard. Pro člověka, který bere patnáct měsíčně, je to nepředstavitelná suma. V souvislosti s příjmy a výdaji státu v řádu bilionů to zas nějaká tragédie není.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hájková 20.12.2018 7:09

Re: Tohle Aston vystihl perfektně

Vidíte a s tím s p. Kalouskem - právě souhlasím. Čas ukáže - kdo měl pravdu :-)))

V. Hájková 20.12.2018 7:06

Re: Vyrovnaný rozpočet

Nejen - vyrovnaný rozpočet!! Na této žvanírně plné finanční negramotu - si jen málo který z nich uvědomí, že po rozdělení státu byla výchozí situace pro Slováky mnohem složitější !! A kde jsou ty časy, kdy mělo Slovensko více jak 10% nezaměstnanost . A jak skvěle zvládli přechod a evropskou měnu!

P. Hofman 20.12.2018 7:00

Tohle Aston vystihl perfektně

"...páně Kalouskův výrok o tom, že jde o dobrý rozpočet, pokud by měl nastat konec světa, zaslouží potlesk pro uměleckou a zábavní hodnotu, obsahovou hodnotu nemá samozřejmě žádnou."

I. Kellner 20.12.2018 6:56

Re: PF 2019

Bramborové? Super, ty já miluju.

M. Klas 20.12.2018 6:51

Vyrovnaný rozpočet

Můžeme jen Slovákům závidět, že jsou schopni si naplánovat vyrovnaný rozpočet. Asi nepotřebují podplácet voliče.

S. Tomáš 20.12.2018 6:48

Veselá maska

K čemu jsou peníze, když lidé nejsou spokojeni, každý hledí jen na svou peněženku, závidí ostatním a mračí se, že svět se mu hroutí před očima.

V. Kotas 20.12.2018 6:40

Re: PF 2019

Podle ČT, ČRo, by to jistě bylo dobře, kdyby tomu vládli - Fiala, Kalousek, Gazdík, Bělobrádek a ten mínusový rozpočet byl i násobně vyšší( hlavně na konci roku ).

V. Hájková 20.12.2018 6:35

Re: Aston útočí na opozici

Zato- Vy máte EXPERTNÍ VÝBAVU- jednoho naprostého bl*ba :-)))

J. Fridrich 20.12.2018 6:30

Zprávy ze světa - u nás v pohodě, schválený rozpočet na rok

Zprávy ze světa - u nás v pohodě, schválený rozpočet na rok 2019 je celkem realistický a je celkem " vybalancovaný " a je tím, co nazýváme " umění možného ". A nyní ten Svět - " Valné shromáždění OSN schválilo globální pakt o migraci, ČR byla proti."

OSN v naší době prostě nemůže spravedlivě fungovat - nyní má 193 členských států a drtivá většina jsou nestabilní, zcela nerozvinuté a k Západu nepřátelské země. To " nerozvinuté " je myšleno nejen ekonomicky, ale hlavně civilizačně - o demokracii a lidských právech se u nich nedá vůbec hovořit. Po Západu chtějí jen a jen pomáhat - a to bez vložení své aktivity a snahy ke změnám k lepšímu s výchovou svých občanů k překonání jejich zaostalosti.. A nyní nám posílají po statisících ty své " vzorky " barbarství do Evropy a Ameriky. Bohužel nynější levicové, pomatené vedení EU si ještě stále neuvědomilo, že k nám neutíkají před válkou, že k nám nejdou ani pracovat, ale že nás jdou ROZVRÁTIT a " přebrat " Evropu do svých spárů..

J. Holíček 20.12.2018 6:15

Re: PF 2019

Jasně, máme se dobře, a to je špatně! :-))

J. Holíček 20.12.2018 6:14

Re: Aston útočí na opozici

Kdo dělá chyby věcné, a ještě k tomu pravopisné, tomu se těžko uvěří. Těžko se pak uvěří i jeho úsudkům. Nemá prostě potřebnou expertní výbavu. :-))

P. Rajman 20.12.2018 6:03

PF 2019

Rozpočet 2019 vejde do dějin jako nejknedlíkovatější rozpočet, jaky Česko dosud mělo.

P. Rajman 20.12.2018 5:58

Zeman je spokojen

národ je spokojen. Bůček a pivo bude. Takže ať jsme tlustý na tři prsty a ostatní nám vlezou na záda (nebo uvidí). Kdyby český rozpočet představoval obsah lednice pro příští rok, dr. Cajthamlová by se možná zhrozila, ale kolektivní duch a masu českého voliče dnes zajímá víc nová vánoční pohádka, než co se děje v politice, notabene s rozpčtem. Teď si ho jen vychválit (že Jeníčku Hamáčku?) a Zemanovská normalizace výkrmny babišovských brojlerů může v klidu pokračovat i v roce 2018. ...Tedy pokud nám do toho vykrmování nehodí vidle EU.

J. Strakoš 20.12.2018 5:43

Schodek rozpočtu

Je škoda, že schodek v rozpočtu bereme jako něco normálního. Občas některé strany před volbami vynesou hesla o nulovém schodku, ale pak se na to zase zapomene. A je de-facto jedno, kdo je u vesla, schodek tam zase je.

Vím, že na konci roku tam být nemusí, ale přesto - kterou stranu volit, aby prosazovala nulové plánované navýšení zadlužení?

P. Rajman 20.12.2018 5:19

Aston útočí na opozici

za to, že kritizuje rozpočet, který sám kritizuje. To není jen schyzofrenie Astonova. To je obří schyzofrenie celé české, která se už od chvíle, kdy pan Z a pan K uzavřeli oposmlouvu a změnili do té doby platná demokratická pravidla hry aniž by jim v tom Ústavní soud v čele s panem R zabránil. Od té doby tu máme prakticky prezidentský systém, který umožňuje hlavě státu vytvořit takovou vládu jakou chce on. Vláda si vytvoří takový rozpočet jaký jí prezident schválí. Tohle tedy není žádný babišovský, hamáčkovský nebo filipovský rozpočet. To je rozpočet zemanovský. Útočit na opozici je proto obhajoba Zemana.

T. Kohout 20.12.2018 4:56

Re: Uvodnik, ktery se nezaklada na realite. Proc?

Prosím, můžete dát příklad "těch států"? USA to není, Kanada ne, Itálie, Francie taky ne. Dejte pár jmen, máte-li to ověřeno. Možná Vaduz? Vatikán? - také ne.

K. Horák 20.12.2018 4:33

Kdyz se hovoří o mandatorních výdajích

v případě důchodů, proc se nemluvi i o mandatorních příjmech.

Co dělají důchody v rozpočtu, kdyz tam neni třeba zdravotní pojištění.

A co výdaje na zbrojeni ? Nezbláznila se Sněmovna ?

T. Pansky 20.12.2018 3:46

Re: Uvodnik, ktery se nezaklada na realite. Proc?

Jsou staty, ktere maji dano ustavou, ze nesmi hospodarit s prodelkem. Pokud tak ucini, automaticky to dopadne napriklad na duchodce, protoze se jim najednou snizi duchody. Vysledek? Vlada proste v pristich volbach dramaticky projede. V takovych podminkach se musi politici opravdu snazit a ukazat, ze neco umi !!! (To ovsem Cesku nehrozi).

T. Pansky 20.12.2018 3:42

Uvodnik, ktery se nezaklada na realite. Proc?

Ano, 40 miliard se nezda zase tak hodne. Jenze pri soucasnem ekonomickem rustu to pouze ukazuje, ze soucasna vlada nic nedela. Proc by mela? Nemusi. Hloupejsi cast populace rekne, ze 40 miliard neni tak mnoho. Az ekonomika zase tak rychle neporoste, vlada se bude vymlouvat na nepriznive podminky a potrebu rozhybat velkou statni investici. Co je tedy vysledkem? Natusta statni dluh a nikomu, jak se zda, to nevadi. ...

F. Žůrek 20.12.2018 1:40

Astone, já mám důchod 12 tisíc

Kdyby jen to. Byl jsem pouze 30 let programátorem počítačů, byl jsem "promovaným" matematikem. Soudruzi mne i o titul v roce 1963 okradli. Ale ku podivu, je to v pořádku, že se snaží udržet současnou vládu s A. Babišem nad vodou! Jsou to paradoxy, "soudruzi".

Vy si někdo opravdu myslíte, že něco dobrého pro nás přinesou takoví Piráti?

Tož tak to u nás dnes vypadá. Snad ještě horší než za minulého režimu...M. Kalousek mně může zatleskat, ale on to neudělá. Proč asi?

Bartoš prý není "ajťák". Tož potom asi bude podvodník. Anebo ne? Nevyznám se v tom, opravdu. Vyznáte se dnes někdo vůbec v něčem? Kde je pravda a kde je nepracda či přímo lež?

I. Břízová 20.12.2018 0:22

ANO

Ano. Já mám radost. Protože můj důchod se konečně zvednul nad deset tisíc.Takové ty rady, že máme mít víc dětí, mě opravdu moc baví. Přeju vám všem dobrou noc a dobrý den. Dneska jsem se opravdu docela rozdováděla

S. Ševeček 20.12.2018 0:22

schodek státního rozpočtu není nic víc, než

že do pokladny má přitéci (plán pouze) o schodek méně, než má odtéci (plán pouze). třeba proto, že se zaplatí více splátek dluhů, které nasekaly vlády předchozí. Babiš suď.

/horší je to, že vláda a její ouřední commanda utrácejí podle plánu útrat, bez ohledu na realitu přítoku.

M. Jelínek 20.12.2018 0:17

keci

astone dlouho už kopeš za bureše