8.12.2023 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

Šalba vizuální prezentace

Co z toho plyne? Deset ku jedné? Papouškování kremelské propagandy na Václaváku? Závěr vidím jediné: držet principy parlamentní zastupitelské demokracie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Havelka 18.9.2023 5:36

Problém nevidím v tom jak volit, ale koho volit....

R. Nešpůrek 18.9.2023 5:29

Blbost. Když bude chtít, tak použije pouze prázdnou obálku, kterou pak hodí do urny. V téměř “nulovém” čase.

Nebude volit tak, jak NECHCE. A plenta, kde je sám, mu to umožní. Toto ničím “korespondenčně” nezajistíte. [>-]

R. Langer 18.9.2023 5:28

Jasně. Doma někdo zavelí, a ve volební místnosti hlídá, aby někdo za plentou nebyl dlouho. Jako ti komanči, co? A jak tomu asi tak zabrání, když si ten druhý tu sadu volebních lístků ve volební místnosti vezme? To se tam jako porve? Co to je za nesmysly? :-P

Zatímco při korespondenčních volbách se soudruzi nemusí vůbec namáhat, tak jim to co nejvíc ulehčíme, že. To se komoušlm pochoiitelně líbí, na to jsou zvyklí. ;-€

M. Šurgot 18.9.2023 5:20

Odpurci NATO, obleceni do naprosto stejnych tricek jako demonstranti v Praze, postavali i u vstupu na akci Dny NATO. Bylo jich pouze nekolik a museli se kousat nudou, protoze je vsichni prichozi ignorovali....

A. Renjascu 18.9.2023 4:56

Astone, že se nestydíš opakovat ty nesmysly mainstreamu...

https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2023/09/DEMO2.jpg

H. Rybnická 18.9.2023 3:59

Vyborne shrnuto

Z. Koutecký 18.9.2023 2:13

No, Rusko by se odříznutím pozemního přístupu na Krym a do Sevastopolu asi nezhroutilo, ale dost by mu to uškodilo. Kerčský most není zas až takový problém zničit. V Baltském moři již Putina držíme pod krkem a Tichý oceán ovládají USA spolu s Austrálií a Japonskem.

Z. Koutecký 18.9.2023 1:52

Všechno se digitalizuje. Elektronické volby, to je ono! K tomu volební právo od 16 let a je po starostech o výsledek. Kolik důchodců a "sociálně vyloučených" asi tak dokáže přes počítač prokázat svoji identitu?

P. Vileta 18.9.2023 1:00

Tajnou volbu nezaručuje ani současný papírový způsob. Není problém, aby "hlava rodiny", ať je to muž nebo žena, zavelel "do obálky stranu X a jdeme volit oba současně" a ve dveřích volební místnosti si počká, jestli ten druhý náhodou nebral náhradní sadu lístků, případně nebyl za plentou zbytečně dlouho. Odpůrci korespondenčních voleb mají obavy hlavně z toho, že by ve volbách volili naši občané ze zahraničí. Občané, kteří poznali svět i jinde než v našem "zatuchlém rybníce". Vždyť se podívejte, koho volili posledně v zahraničí. Výrazně se to liší od vnitrostátního průměru všech stran.

Z. Jemelík 18.9.2023 0:47

Aston by se měl věnovat aktivně politice. Má na víc, než na sezení za bukem a kibicování. Má správný věk, neb politika je náhradou za jiné požitky, vzhledem k věku nedosažitelné.

K. Machala 18.9.2023 0:35

Trochu je vylepšujme. Zrušením 5% prahu, který vyhodil minule až čtvrtinu hlasů do koše. V Nizozemsku to nemají a politická scéna tam není tak zabetonovaná jako tady. Kdo normální si chce vybírat mezi 5k, ANO a SPD?

Lidové veto zákonů dle švýcarského vzoru a nápadu Svobodných se taky hodí. Korespondenční volba ne, nezaručuje tajnou volbu.