Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Rusko je teroristický stát

Aktuální bombardování Kyjeva je jasný akt teroru. Násilnými prostředky se tu napadá civilní obyvatelstvo, zřejmě v naději, že zoufalí Ukrajinci začnou tlačit na vládu, aby vyjednala konec utrpení. Za jakou cenu? Tady je volné pole k fantazii.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ZK

Inu, Astone, jistě jste si všiml, že od druhé sv. války je bombardování civilních oblastí s cílem demoralizovat obyvatelstvo a ničit infrastrukturu protivníka nedílnou součástí všech válek. Nejvýraznější je, myslím, případ Nagasaki a Hirošimy.

0 0
možnosti
JV

J29a16n 50V44i59n32t90r

25. 11. 2022 19:30

Ruské bombardování ukrajinské infrastruktury je motivováno snahou šetřit životy. Jednak existuje jistá šance, byť asi velmi malá, že přesvědčí Zelenského (tedy vlastně jeho americké páníčky), že sen o slavném vitezstvi ukrajinské armády je čirá fantasmagorie a přistoupí na ukončení konfliktu jednáním. Čímž by bylo ušetřeno mnoho desítek tisíc životů vojáků na obou stranách. V každém případě to ale povede k vylidněni ukrajinských měst, která se stávají neobyvatelnými. Kdo bude moci, odjede do ciziny a zbytek obyvatel se přesune na venkov. Takže při nadcházející ruské ofenzívě nebudou ukrajinskou armádou civilisté zneužiti jako živé štíty.

0 0
možnosti
MB

Nikdo netvrdí, že americký prezident John F. Kennedy neměl mezinárodní právní oprávnění k invazi do Sovětského svazu, pokud by Sovětský svaz umístil rakety s jadernými hlavicemi na Kubě 1 131 mil od Washingtonu DC. Všichni připouštěli, že pokud by to Sovětský svaz a Kuba udělaly, byl by to akt agrese proti Spojeným státům, protože tyto rakety by byly tak blízko amerického velitelského centra ve Washingtonu, že by umožnily Sovětskému svazu uskutečnit bleskový jaderný útok. Udeřit tak rychle, že znemožní americkému strategickému velení včas rozpoznat útok a odpálit vlastní, odvetné, rakety. Toto je princip, podle kterého každá významná světová velmoc má právo na národní sebeobranu a zakázat kterémukoli sousednímu státu, aby na svém území povolil umístění zbraní a sil velké světové velmoci, která je nepřátelská k této velké světové velmoci.

Zatímco Kuba je 1 131 mil od Washingtonu, Ukrajina je jen 300 mil od Kremlu.

Precedent kubánské raketové krize uznal, že Rusko má nyní právo v rámci národní obrany požadovat, aby Ukrajina NIKDY nebyla přijata do NATO.

Dne 17. prosince 2021 Rusko požadovalo písemné záruky jak od Spojených států, tak od jejich protiruské vojenské aliance NATO, že Ukrajina NEBUDE PŘIJATA DO NATO.

Dne 7. ledna 2022 Amerika a její spojenec v agresi NATO řekly ne.

To nechalo Rusko před volbou buď kapitulovat před Amerikou a jejím NATO, nebo napadnout Ukrajinu, aby se bránilo agresorovi – Americe – a udělat v podstatě to, k čemu Kennedy přiměl Sovětský svaz. https://www.novarepublika.online/2022/11/eric-zuesse-lziva-propagandisticka-fraze-ilegalni-invaze-ruska-na-ukrajinu

0 0
možnosti
JV

J14a65n 38V33i28n18t64r

25. 11. 2022 17:31

Navíc z Kuby nemohl Sovětský svaz v žádném případě vést pozemní válku proti USA. Z Ukrajiny, která má s Ruskem hranici přes tisíc kilometrů dlouhou a celou Evropu za zády, by to šlo velice dobře. Vypadá to sice jako blbost, uvažovat v takových souvislostech, ale proč by jinak Američani chtěli mít své vojáky na Ukrajině?

0 0
možnosti
JV

J17a39n 81V65i20n43t75r

25. 11. 2022 11:47

Tímto stupidním počinem se EU snaží uzavřít cestu k jakýmkoliv mírovým vztahům s Ruskem až pomine blbnutí s Ukrajinou. Větší idioty aby pohledal.

0 0
možnosti
LN

Ruské útoky a Ukrajina ve tmě. Proč je konec války zatím v nedohlednu? Sledujte DVTV

Hostem vysílání je výsadkář a poradce ministryně obrany Ivo Zelinka

https://video.aktualne.cz/dvtv/ruske-utoky-a-ukrajina-ve-tme-proc-je-konec-valky-zatim-v-ne/r~f59e7ab86c2811ed82b7ac1f6b220ee8/

0 0
možnosti
KV

Test cenzury: Pýcha, pytel, pysk, pýča, podplukovník, poštěvák...

0 0
možnosti
Foto

kupka (ods) je hňup

0 0
možnosti
PD

A co ten odborář? Sice trochu přepychář, ale se starostí o chudý lid?

0 0
možnosti
Foto

To mistrovství světa ve fotbale v Kataru je sportovní událost, nebo se tam demonstruje za třetí až x-té neexistující pohlaví?

Německému fotbalovému manšaftu byla zakázána duhová páska na podporu LGBTQ, komunity. Proto zakrytím úst demonstrují, že jsou jim údajně zacpaná ústa a že nemohou vehementně vyjadřovat svou velkou podporu LGBTQ komunitě.

https://www.facebook.com/photo?fbid=1022009485423708&set=a.157512478540084

0 0
možnosti

Tak to jsem nevěděl, po Anglánech 2. největší pitomci?;-D

0 0
možnosti
Foto

Když poslouchám kandidáta na primátora Svobodu, je mi z něj blivno.

0 0
možnosti
Foto

Ani náznak sebereflexe, ukazuje na všechny kolem, shazuje na ně svou vinu, navíc působí naprosto zničeným, unaveným dojmem. A to ještě není primátor. To je terno!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz