Ruce pryč od médií
Je to velmi správné heslo. Razí ho Milion chvilek pro demokracii a v neděli znělo na náměstích krajských měst napříč republikou. Škoda, že se ho nedržela vláda Petra Fialy, dřív než pojala nápad ve volebním roce zdražit koncesionářské poplatky a zavést platební dodatek, teď lidově nazývaný daň z mobilů. Tato zásadní chyba, spolu s druhou zásadní chybou, což bylo vyštípání Petra Dvořáka z postu generálního ředitele České televize, vedla k sérii destruktivních dějů, které nyní vrcholí. Ministr kultury Ota Klempíř předkládá nový návrh zákona o médiích, charakterizovaný jediným slovem: paskvil.
Celé je to nesmysl, vedený snahou zalíbit se lidem milujícím „všechno zadarmo‟. Poplatky budou zrušeny, tudíž telka bude zadarmo. Je to tak hloupé, až se o tom ani nechce psát. Že to televize i ČRo odnesou, to už vědí ti bystřejší z těch, kteří změnu tlačí do parlamentu. Chvilku se zdálo, že Motoristé do toho nesmyslu nepůjdou, ale chyba lávky! Zbabělý Babiš přenechal krotitelský bič svého cirkusu Tomio Okamurovi a tenhle proruský kolaborantský spratek udává tempo.