27.7.2021 | Svátek má Věroslav


Diskuse k článku

Rozumná změna systému PES

Pozměněné podmínky počítají s tím, že větší váhu bude mít situace v nemocnicích. Jednotlivé stupně se budou odvíjet od počtu pacientů na covidových lůžkách a na JIP/ARO. Zde je dobře podotknout, že tu zbývá prostor k vyčištění: i vrabci na střese si cvrlikají, že na covidových lůžkách je nával mimo jiné i pro to, že je na ně vysazená výrazně vyšší taxa než na lůžka takříkajíc civilní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Forejt 13.1.2021 10:18

nejvíce pokut dostali odmítači roušek ......zpráva jasná, stručná ....a bohužel vše vystihující !! ...ach jo.

J. Polesny 13.1.2021 10:13

Vláda si vede velmi dobře. Zvládá promořit rychleji než stíhá očkovat. Tím pořeší i důchodovou reformu. No co byste chtěli víc?

Jinak prý celý problém je v nedorozumění. Monika chtěla, aby se jí mikromanažer věnoval a chtěla se kočkovat. Andrej tak rozhodl, že bude očkovat.

M. Ilsner 13.1.2021 10:22

však jsem to psal už loni že čtvrtý pilíř důchodové reformy funguje skvěle!

T. Zlesa 13.1.2021 10:11

Prokazatelně nakažených bylo 855 tisíc občanů. Plus nějací neodchycení. Takže jako HLAVNÍ viníci jsou ti z nich, kteří málo respektovali už ta první doporučení 3R z března 2020. A sabotéři (jako VK). Odhaduji na cca 5% populace. Ale je docela možné, že je jich 50%, jen je virus ještě nepotkal. Vláda to může jen brzdit. Brzdí to nenásilně. Je to chyba?

J. Polesny 13.1.2021 10:17

Na té demonstraci bylo cca 3 000 lidí. Kolik je to procent z Prahy?;-D;-D

Většina nakažených je z práce a pak z rodin. Tedy to jsou sabotéři a nerespektovači. V mém okolí se vyskytuje i dost nakažených z nemocnice, kde byli za nutným výkonem....

J. Havelka 13.1.2021 10:08

„Pan Klaus je náš věrný zákazník a měl tu objednané jídlo s sebou do krabičky. Stavoval se u nás jen na toaletu,“ řekl Blesku manažer restaurace, který nechtěl uvést své jméno. Podle deníku si ale Klaus při odchodu z podniku žádné jídlo neodnášel. Institut Václava Klause situaci odmítl komentovat, uvedl Blesk.

Byl v "zavřené restauraci", hodinu , no někomu to trvá dýl, VOBR by moh vyprávět...

J. Anděl 13.1.2021 10:13

No, taky mohl Blesku říct, ať jdou do pdele :-)

J. Havelka 13.1.2021 10:20

Není to žádnej Palivec!

J. Venc 13.1.2021 10:21

Tak. Navíc se domnívám, že jídlo do krabičky jest vynález veskrze levicový a tedy nepřijatelný. Nevzal by to do ruky. Nevzal!

:-)

Z. Mikulášek 13.1.2021 9:38

Ano, výkon vlády je ubohý... stejně jako těch kterým vládne.

J. Polesny 13.1.2021 9:43

Zhodnotil jste se pěkně....R^

I. Mertl 13.1.2021 10:01

Ale pan Mikulášek má do značné míry pravdu - žijeme stále ještě v demokracii a voliči si de facto tuto vládu zvolili. Nic si nenamlouvejme, ať už jsme toho podvodníka volili či ne.

V. Čermák 13.1.2021 10:06

Vláda si vede celkem dobře, žvanilům navzdory...;-D

J. Polesny 13.1.2021 10:09

Která?;-D

J. Polesny 13.1.2021 10:09

Ale já neříkám, že voliči tuto vládu nezvolili. Jen pokud umíme počítat, tak víme, že pro tuto vládu nebyla většina voličů, že. Proto taky vládne s podporou komunistů....

J. Anděl 13.1.2021 10:15

Země, kde vládne vláda, kterou volila většina, bývají označovány za diktatury, nebo alespoň hodně podezřelé demokracie :-).

J. Polesny 13.1.2021 10:19

Jo , proto říkám, že se z vlády nedá odvodit obyvatelstvo...;-) Rozhodně ne celé....

J. Anděl 13.1.2021 10:42

Souhlas.

J. Vobr 13.1.2021 9:29

DĚKUJI ZA POZVÁNÍ !!!

A jdu se natáhnout !!! ;-D;-D;-D

J. Machotka 13.1.2021 9:22

Jak se konstatuje v diskuzi pod článkem na toto téma na idnes https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-covid-pes-tabulka-opatreni-vlada-pet-stupnu-hospody.A210107_150552_domaci_lre/diskuse hlavním záměrem této změny je snaha o co největší snížení vyplácení odškodného pro podnikatele, jejichž provozovny už nebudou výnosem vlády zavřené, jen do nich bude umožněn přístup pouze zákazníkům s negativním výsledkem testu.

Pokud se to ujme, dá se časem očekávat upgrade na absolvované očkování.

Přidáme-li informací, že ani negativní test, ani očkování neznamenají, že se daný jedinec nemůže nakazit či stát přenašečem, je možné takovýto přístup plnoprávně označit jako segregaci. Opravdu to chceme?

J. Anděl 13.1.2021 10:18

Já se sám sebe jako individualista spíš ptám, jestli opravdu chci chodit do těch provozoven.

Podle odpovědi a podmínek se pak zařídím jako svobodný dospělý člověk.

J. Ganaur 13.1.2021 10:28

Nikdo Vám nenařizuje do nich chodit, tak Vy nezakazujte totéž jiným.Sama podstata demokracie!:-)

J. Anděl 13.1.2021 10:41

To si nerozumíme. V mém příspěvku není nic o tom, že bych já někomu něco zakazoval.

Stát je nějakým způsobem řízen. Když se mi nelíbí, jak je řízen, a myslím, že by ho někdo řídil lépe, volím někoho jiného. To je v pohodě, tak funguje demokracie, nic proti. Nezakazování samo o sobě není podstata demokracie. To souvisí s konceptem svobody, nikoliv konceptem demokracie.

Jen připomínám, že nakonec je člověk individuum, jednotlivec, který se musí ve svém životě nějak sám zařídit. Já se ptám sebe: chci chodit do posilovny? Do bazénu? Do kina? Do sauny? A odpovídám si: chci. Pokud podmínkou bude nechat se otestovat, nechám se otestovat. Pokud podmínkou bude nechat se očkovat, rozhodnu se, jestli mi víc nevadí nechat se očkovat. Pokud nevadí, nechám se očkovat.

A třeba budu volit stranu, která mi slíbí, že tyhle podmínky zruší, když to pro mě bude důležité. Ale nepůjdu se za pytlík přitlouct hřebíkem k rudému náměstí a čekat, až NĚKDO ZA MĚ zařídí, abych mohl chodit cvičit. Prostě proto, že bych taky mohl čekat pět let nebo víc.

To je jako se svobodou slova na internetu. Jako volič či občan jsem podepsal Vávrovi s Kechlibarem petici, jejímž cílem je připomenout politikům, že by se mohli zabývat otázkou svobody slova na webu. Jako "individuum" ovšem prostě nemám účet na FB nebo Twitteru, protože mi ty média připadají strašný a omezující.

J. Machotka 13.1.2021 11:24

Ve vašem odvozování je chyba hned v prvním předpokladu, z čehož dle pravidel výrokové logiky vyplývá, že pak můžete dospět k čemukoliv.

Spor spočívá v tom, že v žádných předešlých volbách nikdo nekandidoval s programem zavádějícím segregacni opatření, tudíž k tomu nemá mandát (nejspíš by jej neměl stejně, protože takovýto program by byl v rozporu s Ústavou) a jak bylo řečeno, tato opatření není možné ospravedlnit na základě hygienických dopadů jejich nedodržování.

Po provozovnách může přijít na řadu třeba veřejná doprava - v tramvajích o dvou vozech by mohl třeba první vůz být vyčleněn pro ty, kdo splňují pravidla - pak třeba přístup ke státním úřadům a nakonec volební či jiné právo, protože nepřátelům lidu moc do rukou nepatří.

J. Kalina 13.1.2021 9:16

Ano, bylo by dobré vědět předem (dříve) jak to bude vypadat v nemocnicích za týden - 10 dní. Dá se na to jít odhadem vývoje situace v nemocnicích v okamžiku odhadování a zkusit aproximovat minulý vývoj a odhadnout budoucí. Druhá možnost je najít takové údaje u kterých je jasná korelace se situací v nemocnicích, tedy jejich vývojová křivka je po nějaké době stejná resp dost věrně napodobena vývojovou křivkou v nemocnicích. v tom nám dělají brdel vánoce, silvestr, lidi.

Roušky mají bohužel velký smysl v tom, že někdo s covidem by zachrchlal, ale jeho rouška zabrání vašemu poprskání, resp zmírní dostřel plivance, rozšíří dráhu letu = naředí. Takže třeba zcela nezabrání virům dostat se až k vám, ale zmenší jejich počet, dávku kterou chytnete a tím vám dá šanci se s tím vypořádat. Vaše rouška může leda tak zachytit nějaké kapky od nakaženého z nichž se pak na roušce pomalu uvolňují viry. Opravdu tedy platí: moje rouška chrání tebe tvoje chrání zase mne.

K očkování. Jsem zvědav na dobu, kdy někdo půjde na očkování poprvé a jiní už podruhé. To teprve vypukne ten pravý bordel. To je spousta možností co se může stát. Budou se sice očkovat desetitisíce denně - bude li čím, ale spolehlivě se vytáhne každý den těch pár případů, kdy se něco nepovedlo alá co má dělat babička, která si při cestě na druhou dávku zlomila nohu a nyní se sádrou nemůže chodit? Nebo: šel na druhou dávku, ale oni ji naočkovali tgěm co šli na první a te ́d není. Jak dlouho může čekat, jaká je tolerance prodlevy mezi první a druhou, bude u všech vakcín stejná?

P. Vychodil 13.1.2021 9:35

ad 1....ano, lidi v tom dělají bordel, a vždycky dělali, už za komoušů lid chtěl budovat socialismus, ale lidi to bojkotovali..

ad 2/...no, když se někdo chce v supermarketu vysmrkat, tak si roušku sundá, když si potřebuje kýchnout, také, aby mu nulítla mezi rohlíky...(odpozorováno)

tož tak

J. Kalina 13.1.2021 12:38

no toť.

tak tedy lidi v tom bordel nedělají, občas se ale zachovají nepředvídatelně (dobře, špatně ) a tak nějaký trend buď posílí nebo zeslabí.

jo a když jsi jdu sednou na hajzl sundám si kalhoty i trenky. Snad to nevadí.

K. Wágner 13.1.2021 9:10

"Podle zveřejněné strategie by mělo být do konce ledna naočkováno 180 tisíc lidí." To je jako když plivne...

D. Stys 13.1.2021 9:15

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byli-umlceni-Profesor-Beran-predstoupil-pred-lid-A-sazel-to-otevrene-650155

Potřebujeme především naočkovat 100 000 lidí. Těm, co jen propadli panice, se i nebe směje :-) https://www.youtube.com/watch?v=gIF6v7pyN2Q

J. Václavíková 13.1.2021 9:26

Tolik lidí se zřejmě promoří za jeden týden.