22.6.2021 | Svátek má Pavla


Rozum v pozadí

4.1.2006

Z jedné strany má pravdu. Je skutečně pikantní, že poslanci ODS hlasují pro lidovecký návrh na zdvojnásobení rodičovského příspěvku a současně kritizují vládu za utrácení. Sobotkovo hřímání by ale bylo oprávněné, kdyby kromě Sobotky i kupříkladu sociálnědemokratický vicepremiér Zdeněk Škromach hájil vchod ke státní kase vlastním tělem a odháněl občanské demokraty vyzbrojené lopatami. Ono tomu tak nebylo, naopak, Škromach zvýšení rodičovského příspěvku doporučil. A vina na hlavách poslanců ODS je v tom, že nedokázali půl roku před volbami říci rozhazovačnému zákonu rázné „ne“, najmě pak v době, kdy se snaží vyvolat dojem, že jejich donedávná „nulová tolerance“ je jen mýtus a mediální bublina vyfouknutá zlotřilými žurnalisty.

Poučení z toho není žádné, jde to všechno proti zdravému rozumu. Rozum ale v tom přece je: všichni, leví jako praví, se chtějí po volbách do sněmovny dostat, ať to státní kasu stojí cokoli.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.