7.4.2020 | Svátek má Heřman, Hermína


Rozpočet v prvním kole schválený

24.10.2019

Šlo to jako na drátkách – sociální demokraté rozpočet schválit museli a komunisté to udělali, přestože jim nevyšlo opakované okradení církví, jak si to dávali jako podmínku podpory. Bezmoc opozice se projevila i v rychlosti, jak to všechno svištělo. 

Hlavní argumenty byly zopakovány po iksté – schodkový rozpočet v době konjunktury, projídání veřejných peněz, nárůst počtu úředníků. Známé byly i repliky ze strany vlády – schodek je v poměru k HDP menší než loni, na investice šlo více peněz a státní zaměstnanci, to jsou učitelé a členové ozbrojených složek. 

Takže vlastně o jediný zábavný bod se postaral Miloš Zeman, a hned několika způsoby. Coby prezident a hlava státu by logicky měl být u toho, když se japonský císař ujímá trůnu. Místo toho byl v Tokiu Andrej Babiš a tím pádem nebyl při projednávání rozpočtu. Tahle výměna rolí věru že neunikla nikomu. Objektivně vzato, dobře se tak stalo, protože Zeman neudělal v Tokiu žádnou ostudu, k čemuž by s největší pravděpodobností došlo, protože tak to dělá vždycky, zato v Praze měl zábavný projev, ve kterém se vyslovil pro omezení dotací na obnovitelné zdroje (sympatická část projevu) a objevil rezervu ve výši 318 miliard korun – což jsou v součtu výjimky pro placení daní. Takže se vyslovil pro zvýšení daní o 318 miliard korun. Jeho vystoupení tedy bylo to, čemu se dříve říkalo kulturní vložka.

Bárta ostrouhal

Tak se má zacházet s politiky, kteří nejdou v jednom šiku. Někdejší populární a slibný politik Vít Bárta přestal být populární a slibný, stal se z něho trestně stíhaný politik, z politiky posléze vypuzený. Jakmile byl z politiky venku, kupodivu se ukázalo, že je trestní stíhání nesmysl, a byl obvinění zproštěn. A dohra? Jeho nároky na odškodnění soud odmítl, protože jsou promlčené. Tak to ma byť, tak je to spravne, sudruzi!

Aston Ondřej Neff


Advantage Consulting, s.r.o.
JUNIOR KONTROLER AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.