26.9.2020 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

Rozhodli jsme se odložit to

Na výzvu Miroslava Pocheho, aby mu sociální demokracie konečně řekla rozhodné slovo stran jeho nominace na ministra zahraničních věcí, odpověděl Jan Hamáček v pátek ráno, že na Pocheho nominaci trvá, a odpoledne rázně a jednoznačně prohlásil, že věc není tak žhavá, aby nepočkala po volbách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kolář 2.9.2018 15:58

podrídit se aroganci

Situace ČSSD je docela neuvěřitelná.. Ukazuje to, jak daleko již pokročil rozklad běžných demokratických procedur v ČR. Pokud se tato partaj mocenské aroganci Zemana a Babiše podřídí, zafunguje to jako signál pobízející oba tyto populistické demagogy dále deformovat fungování celého systému.

P. Hofman 2.9.2018 16:28

Re: podrídit se aroganci

Žádný "rozklad běžných demokratických procedur v ČR" se nekoná. Pouze politický trpaslík dostal na pr*el, což si plně zaslouží, neb když do toho chomoutu se 4x silnějším predátorem vlezl, tak s tím, že bude hrát druhé, naprosto bezvýznamné housle, a bude muset být hodný, musel počítat.

Navíc ta "hra na Pocheho" je jen komedie pro vlastní členy. Všem ostatním je to naprosto ukradený. Na Zamini bude prostě ten, na kom se shodnou Babiš se Zemanem. A Socani to moc dobře vědí.

M. Kolář 2.9.2018 16:40

Re: podrídit se aroganci

I neformální pravidla demokratické "hry" jsou důležitá. Pokud existuje koaliční spolupráce a koaliční dohoda, tak je třeba podle ní postupovat. Pokud premiér není schopen řádně dodržet to, co je dohodnuto, a dává partnerskému subjektu najevo jeho bezvýznamnost, další setrvání pro ČSSD postrádá jakýkoliv smysl. Je to jejich věc, ale měli by si uvědomit, že případná kapitulace bude vnímána jako signál o degradaci parlamentní a koaliční roviny politiky. ČR se opět posune o něco blíže k autoritativní politické praxi ..

P. Hofman 2.9.2018 16:49

Re: podrídit se aroganci

Ano. Je to věcí ČSSD, nikoliv úrovně české demokracie.

Nikdo je nenutil s ANO koalovat, nikdo je nenutí, v tom chomoutu zůstávat. Slabošské postoje však bývají ve světě predátorů potrestány. Byznys a politika takovým světem jsou.

Nakonec ODS se ke svým trpaslíkům nechovala jinak. Ti však byli trochu chytřejší a taky na Hradě neseděl někdo, kdo by šel Klausovi na ruku. Naopak, spíš fandil těm slabším.

M. Kolář 2.9.2018 17:02

Re: podrídit se aroganci

S úrovní demokracie, resp. s příslušným trendem to samozřejmě souvisí ..

P. Hofman 2.9.2018 17:31

Re: podrídit se aroganci

Za vlád ODS či ČSSD byly státní zastupitelství, policie i mnozí předsedové soudů totálně, nebo minimálně silně, pod vlivem těchto stran. Trestné činy politiků se tudíž neřešily. Ostatní politické parlamentní strany tento stav rády akceptovaly.

Dnes ještě není situace ideální, ale vše se obrací k lepšímu. Takže ano, trend je celkem dobrý.

A. Trick 2.9.2018 16:37

Zbytečné starosti

Příští vládu vytvoří ANO + Piráti. Piráti se již ostýchat nebudou.

M. Kolář 2.9.2018 16:43

Re: Zbytečné starosti

Nejsem příliš nadšený z nástupu Pirátů, nicméně vzhledem k jejich odporu k vůdcovskému principu,byť jsou také považováni za tzv. "protestní" stranu, bych na to moc nesázel ..

V. Hájková 2.9.2018 16:54

Re: Zbytečné starosti

Nechápu, jak mužete reagovat na takovou zhovadilost - od TRICKA - který se stydí i za vlastní jmeno!

M. Kolář 2.9.2018 17:10

Re: Zbytečné starosti

Už to neudělám ... :::::))))))

J. Kombercová 2.9.2018 16:45

Re: Zbytečné starosti

Proč to Piráti neudělali už teď?

A. Trick 2.9.2018 17:20

Re: Zbytečné starosti

Protože již před volbami tvrdili, že půjdou do opozice kde se hodlají rozkoukat.

J. Kombercová 2.9.2018 17:45

Re: Zbytečné starosti

Ano, to si pamatuji. A také vím, že Babišově vládě důvěru nedali. Důvody znáte. Proč by s ním potom lezli do koalice, že.

A. Trick 2.9.2018 17:46

Re: Zbytečné starosti

Protože uběhnou čtyři roky. A být v opozici není žádné terno když se být nemusí.

J. Havelka 2.9.2018 16:51

Re: podrídit se aroganci

Zatím jsem neslyšel, že by se Jeho Trapnosti ČSSD podvolila, Poche je pořád kandidátem, tedy podle předsedy..

V. Kotas 2.9.2018 15:48

To Poche si nedá pokoj.

Vidím to na to, že mu asi někdo z mimopražského členstva ČSSD, brzy srovná " fasádu ", aby se mu rozsvítilo v hlavě.

J. Schořík 2.9.2018 16:13

Re: To Poche si nedá pokoj.

Čemu pořád nerozumíte na tom, že ho minulý týden znova podpořilo širší vedení Socdem? A stále platí usnesení vedení že je jediným kandidátem Socdem..

To není o nějakém drzém Pochem a Praze proti zbytku..

M. Prokop 2.9.2018 16:34

Re: To Poche si nedá pokoj.

Podpořilo z přesvědčení (o možnosti ho prosadit, která je IMHO nulová), nebo ze zoufalství, protože nikoho nenapadlo, co udělat jiného?

J. Schořík 2.9.2018 17:24

Re: To Poche si nedá pokoj.

Podpořilo, protože ho předtím jednohlasně zvolilo, na tom udělalo referendum a dostalo mandát. Holt to asi neviudí jako Vy :). Nebo to hodlají nějak zobchodovat, proč rovnou vyklízet pozice?

I. Mertl 2.9.2018 16:34

Re: To Poche si nedá pokoj.

Problém je v tom, že širší vedení vaší strany je mediálně neviditelné. A tedy pro veřejnost jakoby neexistující. A ti viditelní, existující, sorry, raději nevidět! Výsledek, momentálně k volbám ČSSD 6,5% (-1,5%).

J. Schořík 2.9.2018 16:58

Re: To Poche si nedá pokoj.

I zemřít se dá na úrovni, nebo jako otroci. Vládní angažmá zjevně nefunguje jak jsme doufali. Teď nám Andrej otevřeně plivnul do tváře. Sám jsem zvědavý, jestli to pragmatici udrží v chodu :).

J. Matuška 2.9.2018 16:40

Re: To Poche si nedá pokoj.

Pane magistře, snad se nemýlím, ale "vedení" ČSSD jednomyslně rozhodlo, že kolem 16. října problém vyřeší sám předseda Hamáček, trvání na původním kandidátu zmíněno nebylo. Dovolím si předpovídat, že Jakub Landovský se těžko stane primátorem Prahy, vzhledem k volebním výsledkům. Vzhledem k jeho "profilu" ale bude přijatelný na post ministra zahraničí. Díval jsem se na něj na WIKI, žádný hlupák to určitě není, vypadá sympaticky. Jako kamaráda Dienstbiera nelze ho ani náhodou obviňovat z nadstandardního poměru k Miloši Zemanovi. Házení vidlemi sice dočasně skončí, ale protibabišovské přistřižené křidélko v ČSSD si určitě pokoj nedá /zájmy státu vidí asi jinak než většina občanů/.

J. Schořík 2.9.2018 16:55

Re: To Poche si nedá pokoj.

Pane Matuško, řešení předsedy Hamáčka nemůže jít proti usnesení vedení, nestojí to tak, že si Hamáček řekne. Musí se dohodnout s Pochem - třeba na Landovském i když jsou tam mnohem lepší kandidáti. Vaše tvrzení, že je Landovský kamarád Dienstbiera nemá s realitou nic společného (kdysi mu dělal asistenta, ale nekamarádí se už věky).

K Vaší poslední větě je třeba jen uvést, že stejně jako Kotas a ostatní odmítáte vidět podstatu toho sporu a zaměňujete příčinu a následek. Poche nebyl a není žádné protibabišovské křidélko, naopak, díky němu dopadlo referendum jak dopadlo, stejně tak díky němu je Hamáček předseda. To že ho nemá rád Zeman - čistě protože popořil Drahoše a že to stačilo Babišovi k tomu aby zbaběle uhnul od uzavřenýcvh dohod je podstata problému. Babiš je prostě zbabělec a nejen že nedrží dohody (je jedno že tady zrovna o Pochem), ještě navíc na to teď znovu upozornil a udělal přesně to co dělat nesmí.

Teď už se nedá Poche tiše odsunout, jak to podle mého mělo být, teď Babiš vyhlásil válku vedení Socdem..

M. Prokop 2.9.2018 17:01

Re: To Poche si nedá pokoj.

Bureš možná je zbabělec, ale to vaše vedení také, nejspíš ještě více.

J. Schořík 2.9.2018 17:10

Re: To Poche si nedá pokoj.

Zatím neuhnuli. Jediné co neudělali je, že nedali Babišovi nůž na krk. Co není, může být.. Konečně hlavním heslem vládní spolupráce byla "důstojná účast".. :)

I. Mertl 2.9.2018 17:02

Re: To Poche si nedá pokoj.

A ta válka skončí tak, jako ta minulá, Sobotkova, jen mnohem více ponižujícím způsobem pro ČSSD. Pokud se tedy nevzmuží a neodejde a nebude trvat na znění koaliční smlouvy. I když, kdo ví, jak to tam nakonec zůstalo s tím odchodem strany z koalice? No, i kdyby, pro A.B. to jistě je neexistující závazek.

J. Schořík 2.9.2018 17:08

Re: To Poche si nedá pokoj.

Je to možné. Pak to holt bude ještě o trochu víc ponižující než je to teď. Ale o moc to už být nemůže - to je zase výhoda :).

J. Matuška 2.9.2018 17:03

Re: To Poche si nedá pokoj.

Oceňuji, že jste se jasně vyjádřil na které straně stojíte. U právníků to není zvykem...

J. Schořík 2.9.2018 17:07

Re: To Poche si nedá pokoj.

Vaše blábolení o stranách je zhruba tak k věci jako rozpoznávání křidélek. Názor ČSSD je jasný, je dán usnesením vedení. Na tom není co řešit z hlediska nějakých křídel, výjimkou je samozřejmě Foldyna a Zimola - naši vnitřní Zemanovci..

J. Matuška 2.9.2018 17:15

Re: To Poche si nedá pokoj.

Nenechal jste se tím blábolením vyhecovat a neprozradil něco, co byste v klidu nikdy neřekl? O úspěchu ČSSD /stejně jako o ostatních stranách/ rozhodují občané. Zaplať pánbu to nejsou kavárníci.