26.9.2020 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

Rozhodli jsme se odložit to

Na výzvu Miroslava Pocheho, aby mu sociální demokracie konečně řekla rozhodné slovo stran jeho nominace na ministra zahraničních věcí, odpověděl Jan Hamáček v pátek ráno, že na Pocheho nominaci trvá, a odpoledne rázně a jednoznačně prohlásil, že věc není tak žhavá, aby nepočkala po volbách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 2.9.2018 21:36

Re: Co je to Janyškova mysl?

Koukám, že si skutečně nevíte rady. Pozor na zdraví. Takovou zodpovědnost já nemohu převzít. To musíte sám... Dzp.

A. Čepek 2.9.2018 21:40

Re: Co je to Janyškova mysl?

Chtěl jsem naznačit, že se kostky srovnají, aniž bych se jich dotkl, samy podle pravidel chování, které jim určil jejich tvar v řád, tedy ve srovnaný útvar.

K. Janyška 2.9.2018 21:06

CO JE TO LIDSKÁ MYSL ? JEN TAKOVÉ MYSLÍTKO ? NE !

Pro platnou odpověď na tuhle kardinální, ale také možná nejsložitější, otázku lidstva vůbec, musíme do kompozitivní teorie. Tedy ke vždy nejvyššímu, vědou, a jen vědou, permanentně aktualizovanému a stále prokazovanému, vědění o lidském světě, a to jen a jen bez pověr a mýtů. Je to tedy suma vědeckých, a jen přísně vědeckých, informací, vzájemně provázaných a neodporujících si, získaná kompozitivní, tedy skladnou, metodou společenských věd. Viz slavná Kontrarevoluce vědy od A.F.Hayeka.

Co tedy přináší toto přísně vědecké pojednání z hlediska nalézání odpovědi na předmětné téma ? Samozřejmě, že vše podstatné, co s lidskou myslí souvisí, tedy jejím vznikem, funkcí a důsledky z její existence. Popisuje, jak vznikla a vyvíjela se a co pro život člověka znamená dnes a bude znamenat navždy. Vždyť její existence je neodělitelná od existence biologického lidského těla a je jedinou možností pro jeho adaptaci na svět, tedy na situaci, prostředí a budoucí neznámé tak, aby přežil.

K. Janyška 2.9.2018 21:07

Re: CO JE TO LIDSKÁ MYSL ? JEN TAKOVÉ MYSLÍTKO ? NE !

Náš prapředek, mějme na mysli toho, který žil v tlupách a genetickou stavbou byl už podoben nám, byl řízen instinkty stejně, jako jiné druhy zvířat. Ostatně v jejich říši tak tomu je dodnes. Jen člověku se podařilo z důvodů, které nejsou předmětem této úvahy, dostat se ve vývoji dál a souběžně s ním se také zvyšovala jeho schopnost se přizpůsobovat všemu, co ho obklopovalo. A nezůstalo to bez následků. Jako odezva na tento neosobní spontánní vývoj se mu v mozku, tedy organizačním zařízení těla, vyvinutém genetickou evolucí, vyvíjela evolucí kulturní i schopnost reagovat více a více na události v jeho okolí a přenosem minulých zkušeností v čase a jejich nápodobou i schopnost je používat. Vyvinula se nejsložitější entita vesmíru, lidská mysl. Pozvolna a v dloudé době tak narůstala schopnost našeho prapředka myslet.

Co to však myšlení je ? Je to schopnost lidské mysli, která sídlí v mozku, produkovat závěry, které jsou platné a na základě kterých se člověk dokáže efektivně adaptovat na spontánní řád světa a na spontánní řád lidského světa, které jsou zdrojem úplně všeho vzniklého na Zemi, tedy i samotné lidské mysli. Takže i ona vznikla jako reakce na ně, přesněji řečeno, jako vnitřní adaptační uzel spontánního řádu lidského světa. Jak to však dělá, že myslí ?

K. Janyška 2.9.2018 21:07

Re: CO JE TO LIDSKÁ MYSL ? JEN TAKOVÉ MYSLÍTKO ? NE !

Prostřednictvím abstrakce, coby spontánně vyvinutým nástrojem lidské mysli k uchopení nekonečného množství konkrétního, tedy její nejsložitější a nejdůležitější součástí, ze které vybíráme informace pro další adaptační potřeby, aniž bychom to samozřejmě věděli. Je to výběr iniciovaný vnějšími impulsy přiváděnými smysly nebo také vnitřním uvažovacím mechanismem. Kdykoliv myslíme, abstrakce, tedy tato obří a složitá databanka, ale také vnitřní supersložitý spontánní řád informací, je přítomna. Rozum je pak pouhou kázní, se kterou k tomuto stroji ve stroji přistupujeme a jakobychom ho žádali o řešení pro naše uvažovací potřeby.

Lidská mysl není tedy primárně sídlem emocí a nálad a lásky a nenávisti atd, ale má úkol primárně "přežívací", který ji zadává vnější prostředí a ona ho umí zpracovat a vygenerovat řešení k přežití člověka. Je vnitřní součástí a uzlem spontánního řádu lidského světa, ba co víc, jeho základem. Souběžný vývoj člověka a jeho světa s lidskou myslí všechno spojil vjedno. Z toho vyplývá zásadní poznání. Nedá ses tím hnout. Nahradit tzv. pravidla správného chování, která jsou obsahem lidských myslí je nemožné. Jen evolučním vývojem a jen v vnitřními impulsy, které reagují na sebezáchovné, seberegulační a sebepořádací účinky spontánního řádů lidského světa, který je lidské mysli ředitelem... Dzp.

K. Janyška 2.9.2018 20:45

Tak to trochu raději zkraťme. Jsme zajatci spontánního řádu

lidského světa a nemáme žádnou šanci jimi nebýt. Jen, že bychom nebyli vůbec. Spontánní řád lidstva a lidstvo je jedno a totéž. Lidské mysli jsou jeho vnitřními adaptačními uzly a hotovo. A vy můžete všichni říkat a psát co chcete, ale žít musíte jen v intencích spontánního řádu lidského světa tam kde. Jinak byste byli v blázinci, v base nebo mrtví... Dzp.

M. Mařák 2.9.2018 20:50

Se mějte, pane Janyško,

pěkně to tady provětrejte, nebo co. Vracím se do reálu.

M. Kolář 2.9.2018 20:54

Re: Tak to trochu raději zkraťme. Jsme zajatci spontánního řádu

Byla mysl F.A. Hayeka též takovým "adaptačním uzlem" ?

K. Janyška 2.9.2018 21:05

Re: Tak to trochu raději zkraťme. Jsme zajatci spontánního řádu

Ano, byla. A každého je... Dzp.

M. Kolář 2.9.2018 21:13

Re: Tak to trochu raději zkraťme. Jsme zajatci spontánního řádu

Takže spontánní řád referuje sám na sebe ?

K. Janyška 2.9.2018 21:34

Re: Tak to trochu raději zkraťme. Jsme zajatci spontánního řádu

Špatně položená otázka. Je na úrovni, zda umí mluvit... Dzp.

J. Holíček 2.9.2018 20:12

Hájek

si nespontánně navlík sukni a začal se spontánně cítit jako Hájková. Je jeho právo cítit se jak si přeje aby byl, ale neměl by tím opruzovat okolí spontánně se převalujujíci podle kompulzivní teorie, která je rodnou sestrou Janyškovy obsese... :-))

M. Kolář 2.9.2018 20:21

Re: Hájek

Janyška je aspoň někým, kdo hledá. Byť možná zabloudil. Ale stále je to sympatičtější, než ty vaše kradmé, ustrašené, při zdi vznikající sekundární řečičky. Jen plujte dál s proudem, budete v bezpečí ..

K. Janyška 2.9.2018 20:27

Re: Hájek

Nehledám, znám a vím. To vy bysta měli dělat... Dzp.

M. Kolář 2.9.2018 20:33

Re: Hájek

Blbci věděj, ty maj čas si pamatovat. Chytrý musej vymejšlet (Werich).

:::))))

K. Janyška 2.9.2018 20:35

Re: Hájek

Werich byl jen blbý socan a velmi se zasloužil o Vítězný únor... Dzp.

M. Kolář 2.9.2018 20:36

Re: Hájek

To je svým způsobem pravda..

J. Holíček 2.9.2018 21:39

Re: Hájek

Koláři, Koláři, tolik emocí? To si snad ani nezasloužím. Na psychiatra je to slabé, ten by se takhle neodkopal. Amatér interpoluje svoje mindráky. :-))

M. Kolář 2.9.2018 21:50

Re: Hájek

Nechtěl jste spíše napsat extrapoluje místo interpoluje ? No nic, vy jste tu profík ... ::::))))

J. Holíček 2.9.2018 21:54

Re: Hájek

Chtěl, to jste trefil. :-))

M. Mařák 2.9.2018 20:24

Hájek, ta fanaticko-katolická

konspirační IVK teorie není F.A.Hayek. Myslím si, že bychom ty dvě rozdílné entity měli od sebe rozlišovat.

K. Janyška 2.9.2018 20:28

Re: Hájek, ta fanaticko-katolická

Hájek je zfanatizovaný rudočernoosel... Dzp.

M. Mařák 2.9.2018 20:29

Re: Hájek, ta fanaticko-katolická

Nazval bych to ještě jinak, ale vrozená slušnost a výchova mně v tom brání.

R. Neveselý 2.9.2018 20:02

Konečně dostali syrečkáři

od Bohemky bac bac. To si zaslouží stopečku něčeho dobrého!

J. Franke 2.9.2018 20:07

Re: Konečně dostali syrečkáři

A to je furt!!! Olomoucké tvarůžky, žádné syrečky!!!

Právě jsem je povečeřel na chlebu s máslem.

S. Lazárek 2.9.2018 20:10

Re: Konečně dostali syrečkáři

Loštické, žádné olomoucké!!!

J. Franke 2.9.2018 20:14

Re: Konečně dostali syrečkáři

Jen vyráběné v Lošticích. Ale i tak se jmenují "Pravé olomoucké tvarůžky". To máš to samé s kremžskou hořčicí. Když jsem se tam (Krems) po ní sháněl, dověděl jsem se, že už se víc jak 50 let vyrábí ve Vídni...

S. Lazárek 2.9.2018 20:21

Re: Konečně dostali syrečkáři

Já vím, jen jsem prudil....:-)

Miluju sýr a tvarůžky obzvlášť, to je božská mana. Jen si nekupuju ty s dírou, ale zásadně jen plný placky a pak ten kelímek s kousky tvarůžků s kmínem, ty jsou boží. Mmmch, do Olmiku jezdím docela často a jako velká pochoutka je tam prosím toto: tvarůžek lehce přihřát v mikrovlnce, nahoru trochu šlehačky z bombičky a navrh mandarinku z kompotu. Chápeš to?

R. Brzák 2.9.2018 20:35

Re: Konečně dostali syrečkáři

doporučuji chleba s tvarůžkama a s medem!!

S. Lazárek 2.9.2018 20:37

Re: Konečně dostali syrečkáři

Med nemám rád, ten je moc zdravej.