31.5.2020 | Svátek má Kamila


Diskuse k článku

Rouška for ever

Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 840, poslední: 24.5. 2020 23:55, přehled diskusí

P. Staronový 23.5.2020 0:40

Zůstanou-li náhubky tam, kde mají význam, tehdy, kdy mají význam a dobrovolně, nic proti tomu.

Podobně, jako ta paraplata.

P. Kraus 23.5.2020 0:52

A tom, kde mají roušky význam a kde ne, rozhodnete, předpokládám, vy.

J. Bubik 23.5.2020 6:32

O tom mohu rozhodnout i já. Například si ji vezmu do tramvaje nebo do hobbymarketu a nebudu ji nosit v autě když pojedu s manželkou nebo když jsem sám samotinký na vycházce v přírodě, jak bylo kdysi také nařízeno.....

A. Holík 23.5.2020 3:22

Ta delici cara rousky / nerousky bude slozitejsi. Vysokoskolsky vzdelani lidi jsou spis pro rousky. Ti ale Babise moc nevoli. Duchodci jsou vesmes pro rousky, tem jde o kejhak primarne. Tam by to sedelo. Rozhodne jsem se jeste nesetkal s argumentem, ze nebudu nosit rousku, protoze to nakazal Babis. Je myslim celkem jasne, ze Babis s tim urcite neprisel. Kdyz znam lidi, co nechteji nosit rousku, tak je to protoze jsou proste nejchytrejsi, prece vedi, jestli jsou nemocni nebo ne, a kdo jim ma co nakazovat. Tento pristup k zivotu pripisuji opet spis volicum Babise, nez jeho odpurcum.

F. Žůrek 23.5.2020 3:36

Odjakživa platí: něco za něco.

Jinak také řečeno: má to výhodu i nevýhodu.

Takže: v islámu se ženy zakrývají a tak to vyžadují. Možná tak mužský chtíč je omezen anebo proč se to provádí, nevím. Inu, Mohamed byl...

A na závěr něco pro obveselení: zahlédl jsem šikovnou bílou roušku, kde byla psí hlava s náhubkem a k tomu nápis: jsme na tom stejně.

J. Pankovic 23.5.2020 5:08

V padesáti stupňovêm vedru může padesáti letêho muže nečekanà erekce i zabít...

T. Kohout 23.5.2020 7:00

Třeba je to ochrana před nebezpečným sluncem v těch krajích. Všechny tyhle starodávné předpisy (o vepřovém, hovězím, míchání nápojů/alkoholů) vycházely z nějakých dávných zkušeností, nyní zapomenutých. Snažím se přijít na kloub tomu, proč mají různé národy, či spíše náboženství takové podivuhodné (nesmyslné) předpisy.

J. Černý 23.5.2020 7:18

Obnovit povinnost, aby pejsánci měli venku náhubky, by vůbec neškodilo.

Vůbec mě nebaví,když pejsánek bez vodítka, očichává malé dítě nebo i mne za řevu majitelé, že je hodný.

J. Pokoutný 23.5.2020 8:44

Jestli to v islámu není tím, že chlap vidí jen oči a ostatní si domyslí podle nich; zajímavé jsou tedy skoro všechny. I tady s rouškami mi to občas fungovalo podobně - zmizí ošklivá ústa, kolozubost, rovnátka...

J. Vobr 23.5.2020 4:59

RADĚJI OBRNU A PRAVÉ NEŠTOVICE NEŽ DIKTATURU OČKOVÁNÍ !!!

TBC - PŘÍTEL SVOBODNÝCH LIDÍ !!!

______________________

:-)))

:-)))

P. Dvořák 23.5.2020 5:35

Přemluv bábu! Do vánoc záškrt do každé rodiny.

Kdo neobědvá s černým kašlem, jako by nebyl!

J. Fridrich 23.5.2020 6:20

Pochvala pánům Vobrovi a Dvořákovi za ironické, ale pravdivé posouzení těch pomatených rodičů - hlavně maminek odmítající jeden z největších úspěchů lékařské vědy, kdy se podařilo pomocí preventivního očkování vymýtit ve většině zemí Světa těžké nemoci zabíjející desítky milionů lidí-i dětí..

Přibývá lidí kteří věří zcela přihlouplým konspirativním teoriím, čtenářů Blesku, sledovačů primitivních seriálů a stupidních reklam v televizi, odmítačů očkování svých dětí a naopak příznivců rodit děti v obýváku a pod..

J. Zrzavý 23.5.2020 5:43

Koronavirus útočí nejen na netopýry a lidi, ale už i na křečky!

J. Fridrich 23.5.2020 6:13

" Izrael je nádor, který bude odstraněn, prohlásil ajatolláh Chameneí. „Boj za osvobození Palestiny je povinnost a věc islámské svaté války. Sionistický režim je rakovinný nádor regionu. Dlouhou dobu trvající sionistický virus bude odstraněn,” řekl Chameneí."

Tak takto mírumilovně mluví nejvyšší šéf muslimského státu Íránu - prostě islám je dle některých mimozemšťanů náboženství míru. Patří mezi ně například i zdánlivě rozumní lidé - u nás Halík a ve Světě kupodivu i Papež František.. Asi korán nečetli a ani neví, co za odporná zvěrstva páchají muslimové po celém Světě do dnešních dnů...

K. Wágner 23.5.2020 6:13

Od pondělí 25. května nebudou roušky povinné venku, pokud bude člověk jen se členy své domácnosti nebo od ostatních bude dál než dva metry. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha by se mohly roušky odložit i ve vnitřních prostorech na konci června. Záležet to bude na epidemiologické situaci.

H. Kotaz 23.5.2020 6:19

Astone, ta poslední věta se ti nepovedla.

Nebo máš křišťálovou kouli, že víš, jak by kdo jednal ?

D. Stirsky 23.5.2020 6:23

No! Zemana a Babiše nevolím, nepodporuju a roušku nosím. Mimochodem! Kdo šil doma roušky? Nu, pokud vím, tak mezi byla řada havlistů, sluníčkářů, dobroserů, vítačů, pravdoláskařů, lepšolidí... Čili aktivisté. Mohu potvrdit, jen nechci uvádět bez svolení jména. Kdo pomáhal a pomáhá? Třeba seniorům! Nu, opět oni (samozřejmě: nejen) a třeba i tolik kritizované neziskovky (jistě, ne všechny). Hasiči, Červený kříž, charity a diakonie... Zato Holásek, zdá se mně, seděl doma a disciplinovaně nosil roušku. Protože mu to nařídili. A přitom sepisoval článek, že Hřib je vůl. Mimochodem! I magistrát pomáhal - m.j. byl organizátor akce Praha drží spolu.

K. Salajka 23.5.2020 7:09

Najmi si na to agenturu, aby ti vypracovala graf, kdo šil roušky podle vyznání jestli pravdoláskaři nebo ležoloveři. Asi ti uteklo, jak Lékaři bez hranic hezky přiznali, že jejich priority leží v zahraničí.

Senioři samozřejmě zůstali zavření doma, mládeži na truc. Roušky šily i babky, dědci měli genderově nevyvážené dětství a tak nešili, protože netrefí ouško jehly.

J. Černý 23.5.2020 7:11

Jak se ta akce Praha drží spolu projevila ?

H. Kotaz 23.5.2020 6:30

To rozdělení podle rouška/nerouška, mají podle mě na svědomí pisálkové, mluvící hlavy v médiích, pro které končí ČR za Průhonicema. Jeden pošahanej s tím přišel a ostatní papouškují. Jako většinou, jak se jedná o kopnutí do Zemana a Babiše.

J. Bubik 23.5.2020 6:37

Kdyby vláda svoje nařízení nevydávala systémem připomínajícím losování, nevzbuzovala by (ta nařízení) takový odpor.

On člověk má svoji hlavu a umí posoudit kdy omezení je smysluplné a kdy ne.

Všimněte si, že na počátku nikdo nediskutoval, ba tisíce lidí šily a suplovaly dodávku roušek, která se jaksi nekonala, ač sám premiér slíbil, že osobně roušku donese tam, kde budou chybět. Ovšem povinnost nosit roušku i v situaci, kdy v okruhu 100 metrů není jiného živáčka, lidé sabotovali a sabotovat budou

V. Hájková 23.5.2020 6:49

Souhlasím s Vámi - jen přidávám muj názor . Necítím zcela nošení roušky jako svou povinost - měla by to být samozřejmost ! Samozřejmost - už jen proto že nejen částečně chrání toho druhého ale chrání i mě, abych případnou nálož swinského ČÍNSKÉHO VIRU- nevdechla tak silnou!

J. Černý 23.5.2020 7:06

Aha systém losování. První cenu získal pan Bubik. Každý člověk epidemiologem, virologem, už v dobách Husových říkal papež, že v Čechách každá selka umí číst a tam to všechno začalo.

Nejsvobodnější si počínali jako vzdy Romové, ty neomezí nic a nikdo.:-D:-D

O. Musil 23.5.2020 6:33

Potíž je v tom, že ty chirurgické roušky mají "trošku" jinou účinnost než ty samo domo vyrobené z pantátových trenek.

V. Hájková 23.5.2020 6:55

Jste si tím jistý? Jak se pak na oddělení nemocných s tím čínským svinstvem - liší , že ošetřující zdravotníci se musí chránit respirátory?

J. Černý 23.5.2020 7:09

Tam je větší koncentrace virů i než u vás na záchodě. Tak proto.

V. Hájková 23.5.2020 7:34

NEOPRUZUJTE - ZMETKU!

O. Musil 23.5.2020 8:24

Nerozumím, respirátory fungují úplně jinak. Jinak samodomo roušky nelze otestovat, protože je každá jiná. Ale odhaduje se, že mají asi 5x menší účinnost než chirurgické.

J. Havelka 23.5.2020 6:51

What is the side efekts of 5G???

COVID - 19!

I Cimrmanova slepice ZORA souhlasí!

J. Fridrich 23.5.2020 7:06

Rusáci a jejich proruští trollové vypouští pro své zaostalé a neinformované mužíky - a také pro naše rusomilky čím dál větší sprosté a nepravdivé nesmysly. Včera v poledne byla tato lež o Gatesovi na Seznamu-Novinkách-zahraničí i s uvedením zdroje - tentokrát se k tomu uchýlila oficiální rusácká televize.. Je staženo, dnes již na Novinkách není..

" Bill Gates je zodpovědný za COVID-19 a chce vyhubit část lidstva, tvrdí prokremelská propaganda."

Faktem však je, že Nadace Melindy a Billa Gatesových financuje velice nákladný vývoj vakcíny, která by mohla celému světu pomoci od infekce COVID-19. Avšak i tato zpráva byla přetransformovány konspiračními teoretiky, kteří tvrdí, že pomocí vakcíny chce ovládnout svět trpící pandemií. A tak se dnes stal nejštědřejším dárcem v historii vůbec, když na dobročinné účely věnoval šedesát procent svého osobního jmění a chce postupně rozdat až devadesát procent majetku.. To se v Rusku neví - a tají..