Neviditelný pes

Riziko povolání

28.5.2021

Exposlanec TOP 09 Dominik Feri podporoval hnutí ME TOO tak dlouho, až se přihlásily ženy se svým ME TOO. Tak se stalo, jak se někdy stává, že mlýn semlel mlynáře. Feri udělal to, co udělat musel, totiž omluvil se a vypadl z politiky. Tím prokázal sebezáchovnou úroveň inteligence. 

Méně inteligence nasadil ve svém soukromém životě. Nejsme v roce 1961, kdy děvčata odhazovala podprsenky ve víru sexuální revoluce. Nastává tma neoviktoriánského pokrytectví, Elulálie Čubíková z Chevalierových Zvonokosů by dnes byla váženou feministickou aktivistkou a v novinách by s ní vycházely interviewy.

Feriho se zastal otec zakladatel jeho strany Karel Schwarzenberg, zmínil se o pokrytectví a snahu dostat v 25 letech holku do postele označil za normální. Dnes musíte být kníže s minulostí disidenta a přítele Václava Havla, aby vám něco takového prošlo. Pokud nejste, raději se o to nepokoušejte. Jednou ale, až aféra přebolí, zbude vzpomínka aspoň na jeden hlas, který se kamenovaného Feriho zastal.

Případ má politické následky. Feri byl výrazná politická figura. Teď hrozí nebezpečí, že ho ve sněmovně nahradí taktéž výrazná figura, režisérka Olga Sommerová. Je k diskusi, zdali je tak sympatická, jako byl Feri. Bude tam ale jen na pár měsíců a pak přijdou volby. Horší problém má TOP 09 s náhradou Feriho na kandidátce. Měl fungovat jako tahák na mladé voliče. Dobře informovaný komentátor iDnesu Petr Kolář spekuluje, že strana uvažuje nahradit ho Janem Čižinským. Tento otevřený protivník ODS by se pod úkrytem deštníku s názvem Spolu měl stát výraznou postavou kandidátky Spolu v Praze. Pokud by to takhle mělo dopadnout, bylo by namístě se ptát, co všechno je Petr Fiala ještě ochoten spolknout. Jako tradiční volič ODS bych nedokázal snést ani Pekarovou Adamovou, a Čižinského v jejím závěsu už vůbec ne.

Takže to Feri svým machistickým dynamismem pěkně v politice zavařil. Narodil se do nesprávné doby. Takový John F. Kennedy, kdyby se nějak ocitl ve sféře Ferim propagovaného ME TOO, pak by se na podpis archů s označením JÁ TAKÉ stály fronty do morku osobnosti zasažených žen. Jenže on žil v době sexuální revoluce a dneska je doba sexuální kontrarevoluce. Být Casanovou je dnes riskantnější než se stát krotitelem jedovatých hadů.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek