5.4.2020 | Svátek má Miroslava


Ringo for minister

15.8.2019

Nic jiného než nominace Františka Ringo Čecha do pozice ministra kultury nemůže krachující podnik Jana Hamáčka zachránit. Toto není informace prosáklá z nejvyšších kruhů politiky, nýbrž můj soukromý nápad. 

František Ringo Čech má politickou zkušenost, byl poslancem, v oblasti kultury je toho málo, co nezkusil, a nikdy nestál v koutě nepovšimnut. Angažoval se i v aktuální politické blamáži, doporučoval Staňkovi, aby vyhodil Fajta z okna, a chválil Zemana, že koná pro dobro národa.

Poslední kousek vykonaný pro dobro národa je Zemanovo odmítnutí oficiální premiérem podané nominace pana Šmardy. Proces převodu vládní moci z rukou nemohoucího premiéra do rukou šíleného prezidenta pokračuje. Šílenství pokračuje, proč tedy Ringa nepasovat na ministra? Když mohl být Jandák, proč ne Čech?

Nechme polovážné uvažování o ministru kultury stranou, o něj tu už dávno nejde, pokud vůbec někdy šlo. Prezident upevňuje pozici a naopak pozice Andreje Babiše se drolí. Situace opravdu připomíná to, co se dělo před třiceti lety. S jedním zásadním, nepřehlédnutelným rozdílem. Tehdy se taky drolila moc, ovšem stála proti ní mohutná síla celonárodní nevole. To zde není, i kdyby se Milión chvilek přejmenoval na Miliardu chvilek. Lidem se pořád ještě daří dobře, vláda je to udržovací, stejně udržovací, jako byly všechny vlády předchozí, protože v zemi zardoušené hadím klubkem spleti zákonů se nic vykonat nedá. Proto je zájem o groteskní přetahovanou mezi Strakovou akademií a Hradem tak vlažný. Andrej Babiš slíbil zásadní krok. Práskne zase do stolu a řekne, že za to může Hamáček? To přece už udělal.

Takže ten Ringo for minister je něco, co by přineslo aspoň nějakou zábavu. Ta dosavadní deska je věčným otáčením už ohraná.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.