18.2.2020 | Svátek má Gizela


Diskuse k článku

Rakousko se staví na zadní

Rakousko coby předsednická země bloku se ostře vyhradilo proti všem pokusům stanovit povinné rozdělování uprchlíků. Vyznělo to jako varování před jednáním ministrů vnitra Unie, které začíná dnes. Rakousko také odmítá migrační pakt OSN, který má být aklamačně schválen v marockém Marakéši.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 720, poslední: 6.12. 2018 23:40, přehled diskusí

J. Minarčík 6.12.2018 6:51

Re: Rakousko s mladým premiérem Kurzem se " probudilo " - snad

Tak špičkový odborník neřekne,že nepotřebujeme matematiku,genderem odborníky nevychováte,inkluzí už vůbec ne,profesoři vyučují neomarxismus-to nás zachrání v globálním světě?,máme čím dál víc humanitárních oborů,které nic nevyučují-možná komedianty,zaplaťme odborníky-ne vykladače!

P. Boublíková 6.12.2018 6:50

Re: Učitele

Tak to je docela originální názor :-)

Bohužel, školství nestojí na nadšení malého okruhu jedinců. Učitelů je potřeba opravdu hodně a většina absolventů vš se rozhoduje o tom, kam půjdou, podle toho, kolik si kde vydělají. Jen malá část se snaží najít uplatnění podle svých ideálů bez ohledu na výdělek.

I. Kellner 6.12.2018 6:50

Re: Rakousko již nemá kam couvat

STOP TEMELIN !

D. Polanský 6.12.2018 6:48

Rakousko již nemá kam couvat

Je zaplaveno islámisty. Udělejte si výlet do Vídně a projděte se po Kärntner Strasse a hned pochopíte.

D. Polanský 6.12.2018 6:44

Učitele

Když je pořádně zaplatíme, tak již nebudou dělat nic. Běžný psychologický efekt. Přečtěte si příběhy lidí, kteří něco vytvořili. Obvykle žádné nadstandardní zabezpečení.

V. Kotas 6.12.2018 6:44

Rakousko s mladým premiérem Kurzem se " probudilo " - snad

Doby, kdy byl učitel přirozenou autoritou ve městě, na vesnici, jsou dávno pryč. Těch pár výjimek, je kapka v moři.

V. Kotas 6.12.2018 6:42

Rakousko s mladým premiérem Kurzem se " probudilo " - snad

Ať je jakékoliv, ty útoky jsou oprávněné. Kvalitu učitelů je nutné sledovat, příklady jejich " odbornosti " u některých, byly médii mnohokrát předvedeny.

I. Kellner 6.12.2018 6:37

Re: "Francie

Pilitice, babi.

P. Boublíková 6.12.2018 6:36

Re: Rakousko s mladým premiérem Kurzem se " probudilo " - snad

No a na to vám, pane Fridrichu, kdosi napsal, že pokud nezaplatíme učitele nadstandardním způsobem, skutečné odborníky do školství nedostaneme a kvalita výuky se nezlepší. Že se učitelé možná (podrobně to nesleduji) dostali někam na průměrný plat je sice fajn, ale špičkový odborník (který si udělá levou zadní pedagogické minimum) za ty prachy učit nepůjde.

F. Šimek 6.12.2018 6:36

Re: FRANTO VSTÁVEJ !!!

STÁVÁM ! Dokonce sem si pustil moooc hezkou písničku. Tady čtu : ten Brabenec je dokonce skvělej ššpisovatel .....to nemá chybu !!!

https://www.youtube.com/watch?v=XdFP2JcYTUw

J. Anděl 6.12.2018 6:33

Re: "Francie

Hádám, že pro politice, překlep.

M. Němec 6.12.2018 6:27

Re: FRANTO VSTÁVEJ !!!

Možná si Vráťa občas pustí trochu toho žlutýho štěstí do poklopce nebo hnědý vomajdy do kalhot, ale kromě toho je i skvělej spisovatel . Jeho poslední dílo Podoby ( sumář glos ) z roku 2016 je naprosto dokonalý. Neni to ale pro každýho, třeba čtenáři Babicovejch dobrot a dalších kuchařek vod Bohdalky ať se k tomu radši nevyjadřujou.

Tu-ááá !!!

S. Netzer 6.12.2018 6:26

"Francie

má v restriktivní policie bohaté zkušenosti v minulosti ..."??

V. Hájková 6.12.2018 6:24

Re: Rakousko s mladým premiérem Kurzem se " probudilo " - snad

Jaké bylo vaše povolání, že s takovou fundovaností utočíte na naše učitele?

I. Kellner 6.12.2018 6:24

Re: A OPĚT

Mama Merkel! Mama Merkel!

Kdo bude vydělávat na naše důchody?

NO KDO..??

__________

-)

V. Hájková 6.12.2018 6:21

A OPĚT

pěkně vypečený UVODNÍK! :-)))

Jen mně v něm chybí p NEFFF - ZDUVODNĚNÍ, PROČ SE RAKOUSKO STAVÍ NA ZADNÍ . Stačí se podívat na čísla a zjistíte, že 10X menší Rakousko než Německo přijalo v podstatě na počet obyvatel při nižší životní urovní - téměř stejný počet běžencu!

https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/143120-rakousko-burcuje-evropu-stanovilo-limit-na-pocet-uprchliku-kolik-jich-prijme/

O vaši zprávě z BIS - RADĚJI NEMLUVIT !!

J. Fridrich 6.12.2018 6:20

Rakousko s mladým premiérem Kurzem se " probudilo " - snad

Rakousko s mladým premiérem Kurzem se " probudilo " - snad ještě včas.. Probouzí se v řešení nelegální a nepřátelské imigrace občané v dalších Evropských zemích. Merkel v Německu a Juncker v Bruselu-EU budou končit. Amerika ukázala zdravý rozum před 2. roky při volbách svého presidenta a to je pro vývoj celého světa to nejpodstatnější. Jejich semknutost a láska k své zemi se ukázala i včera při pohřbu jejich velkého syna a státníka.

A k našemu školství jsem včera uvedl - " Zrušit slevy na jízdném a peníze dát učitelům " - jasné NE ! Učitelé v poslední době dostali několikrát přidáno na platech - ale málo se mluví o kvalitě jejich práce - a tou jsou znalosti našich žáků.. Myslím, že tam je hodně co zlepšovat a dohánět - a to nejen v matematice, fyzice, chemii, zeměpise - ale hlavně v dějepise, tedy zlepšit znalosti o vývoji světa v posledních staletích až do naší doby. Tam došlo za minulého režimu k největším zkreslováním a i evidentním LŽÍM a to vidíme na starších generacích dodnes a na naších žácích dnes..

J. Vobr 6.12.2018 6:07

FRANTO VSTÁVEJ !!!

... jinak to nedoběhneš a dopadneš jako Brabenec !!!

_____________________________________________________

Já už mlátím do radiátoru !!!

:-)))

I. Kellner 6.12.2018 6:04

Re: Je jenom dobře, že Rakousku dochází, že

BISka píše to, co psát má, aby si hoši vydělali to, co si vydělat chtějí.

Ale s volbami do "EU" to není dobré - zúčastňují se ti, které to zajímá. Ti, kterým je to na háku, zůstávají doma. Na to mohou eusvině hřešit.

M. Němec 6.12.2018 6:00

Poslední věta mi vrtá hlavou

Zřejmě už nemá pan Neff na nájem nebo má z fajfky plíce hin a píchl by mu pobyt v alpskym Brixenu na čerstvym povětří, a to i s celou rodinou a příbuznejma na účet eráru, jak se to poštěstilo Havlíčkovi.

V. Kotas 6.12.2018 5:57

Je jenom dobře, že Rakousku dochází, že

je nutné vybírat si, koho pustí natrvalo do své země. Nás EU nebrala vážně. A tomu jejímu dirigování je potřeba se postavit, rázně. Čeho je moc, toho je příliš. Snad tomu pomohou volby do EU. A ten mluvka z BIS, by zřejmě rád německy, nebýt totiž toho obrozeneckého národovectví, tak se tu dnes mluví jenom německy. A nějaká ČR/ Československo//země Koruny české/ se svojí tisíciletou historií, tradicemi, kulturou, by ani nevznikla. Nějakej divnej výběr mají do tý BISky.

I. Kellner 6.12.2018 5:45

Re: Pokud má v Evropě spadnout opona,

Aby vám opona nespadla na palici.

Lübeck (který nemá nic společného se Štětínem) očekává připojení NS2.

Taky se těšíte? Popište pocity.

I. Kellner 6.12.2018 5:32

Re: Jiná cesta? Aston by zde měl být přesnější!

Jaký, že nechtějí nic slyšet o Ukrajině?

My jsme si nechali přivést 20 ultralaciných operátorů!

P. Rajman 6.12.2018 5:31

Pokud má v Evropě spadnout opona,

pak od Karélie přes Doněck, Krym, "Bospor", Balkán, až po Gibraltar. Jinak nedává smysl ani opona a nakonec ani Unie. Od Štětína (přesněji tehdy Lübecku) k Terstu, to už tu bylo a pro Česko to byl rozhodně průšvih, jak ekonomický, tak politický tak nakonec i kulturní.

P. Rajman 6.12.2018 5:10

Jiná cesta? Aston by zde měl být přesnější!

Česko nechá do své země a hlavně Prahy, která se pomalu vyvýjí od zbytku Čech odlišněji než řekněme Rakousko a Německo, dnes a denně proudit desetitisíce lidí z Ruska, Ukrajiny ci Vietnamu a tváří se, že to jsou "jiní" lidé než lidé ze Sýrie či Afhanistánu. A protože nehodlám své "jiné" nespecifikovat, dodám, co tím česká politika dnes zcela konkrétně myslí. Etnicky a kulturně s ohledem na původ těch, které zarputile odmítá i rasově "vhodnější". Ale stejně jako Unie není pro každého, kdo si vezme svých pět švestek a vyrazí do ní, není ani pro rasisty, kteří určí, který národ či rasu přijímat budeme a který ne. K tomu musejí platit obecná pravidla pro všechny jak mimo Unii, tak uvnitř. Česká rebelie není tatáž co rakouská, kde počty všech imigrantů hlavně ve Cídni a okolíuž jsou opravdu extrémní, ale etnicky podmíněná. S tím počítá a na to sází ruský medvěd (pro někoho dodnes bratr). Jak řekl generál Pavel, od něj nám hrozí největší nebezpečí. Ale Češi to vidět nechtějí, protože doufají, na základě předchozích zkušeností, že v příštím potencionálním konfliktu budou jako loajální Slované (nikoli nějací tuctoví Evropané) jeho agrese ušetřeni. Proto také nechtějí slyšet nic o Ukrajině a dnes ve své většiněpodporují takové politiky, kteří k tomuto největšímu otevřenému konfliktu mezi dvěma slovanskými národy mlčí. Hodoťme proto uprchlíky s ohledem na konflikt, kterému jsou vystaveni a zda jsou obětí agresora (jako nás hodnotili Rakušané ale třeba i západní Němci po roce 1968) a ne jako ti co agresi vyvolávali a vyvolávaji at v roce 1938, v roce 1945, v roce 1968 či roce 2018.

P. Boublíková 6.12.2018 5:10

Muhehe

Buržoazní nacionalismus versus proletářský internacionalismus, kdepak už jsem to slyšela? :-)

A vážně se ve školách nemá správně vyučovat tendlencten evropský neomarxismus? ;^)

F. Žůrek 6.12.2018 3:39

Re: No, rozumný učtel neučí dle osnov

P. Kolar 6.12.2018 2:44

Podporujme Rakouzsko !!!

Vší silou !!!

I. Kellner 6.12.2018 1:40

Re:

A?

J. Peták 6.12.2018 1:31

Tak on se ten Havlíček v Brixenu na státní útraty neměl špatně. I souchotě se mu zlepšily z vysokohorského vzduchu. Jenže se mu strašně stýskalo po společenském životě národovců a to ho zabilo.

Jenže školní osnovy to furt líčí, jak kdyby ho tam Rakousko trápilo hlady a byl zavřenej v ajnclíku. A to je ten komunistický duch ve vyučování, který přetrvává.