5.12.2021 | Svátek má Jitka


Radostné zprávy pro antirakeťáky

9.8.2007

Jejich akce ale tentokrát upoutala jen mizivou pozornost médií a oni až na několikařádkovou zprávičku v novinách nedostali prostor pro prezentaci svých ušlechtilých myšlenek.

S dvěma událostmi z posledních dnů ale mohou být naši antirakeťáci nadmíru spokojeni. Americká Sněmovna reprezentantů seškrtala výdaje na výstavbu protiraketových obranných zařízení v Evropě, takže USA možná budou mít dolary na radarovou stanici, ale na raketovou základnu už jim nezbude a příští americký prezident třeba usoudí, že radar bez raket by byl jen zbytečným mrháním peněz a od jeho výstavby ustoupí docela.

Druhý důvod k neskonalé radosti poskytl bojovníkům proti americkému Satanovi náš přítel nejspolehlivější a nejmilovanější - Rusko. V neděli totiž vrchní velitel vojenské námořní flotily admirál Vladimir Masorin oznámil, že bude zahájena sériová výroba nejmodernější balistické rakety Bulava-M. Těmito raketami bude vyzbrojena přinejmenším jedna atomová ponorka třídy Tajfun (konkrétně Dmitrij Donskoj), ale budou jimi vybaveny zejména ponorky nové třídy Borej, z nichž první, Jurij Dolgorukij, byla spuštěna na vodu už letos v dubnu. Každá z raket Bulava-M nese deset jaderných hlavic se samostatnou dráhou letu a má dolet osm tisíc kilometrů. Vzhledem k tomu, že střely jsou odpalovány z ponorky, de facto tedy pohyblivé základny, je jejich dolet v podstatě neomezený a bezpečně se nemůžou cítit ani města v nejhlubším vnitrozemí jakéhokoliv kontinentu.

O to víc můžeme litovat, že naše média nedala v neděli odpůrcům radarové stanice příležitost ke zhodnocení obou událostí. Jistě by se zaradovali nad zprávou o snížení nákladů na výstavbu protiraketového zařízení, ale ještě víc by zajásali nad oznámením o sériové výrobě nejmodernějších ruských raket. To je další důkaz, že radar se u nás stavět nemá a ani nemusí, jelikož je úplně k ničemu. Ruský vůdce Vladimir Putin totiž prohlásil, že rakety Bulava-M jsou schopny prorazit jakýkoliv protijaderný deštník. Proč tedy budovat vůbec nějakou obranu?

Známý "humanista" Jan Tamáš jistě dodnes hluboce lituje, že mu nebylo umožněno vystoupení před televizními kamerami. Určitě by Vladimira Vladimiroviče na dálku pochválil za jeho úžasnou mírovou iniciativu a nám by, šibal jeden, vesele zamával megafonem s nápisem FUCK KAPITALISM, kde písmenko U lišácky nahradil svým oblíbeným symbolem, rudou hvězdou.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.