Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Pýcha předešla pád

Šéfpirát Ivan Bartoš už se cítil být natolik silný v kramflecích, že se vypravil na obhlídku bruselských institucí, aby se přesvědčil, jak mu to tam bude slušet, až tam začne premiérovat. Dopadlo to tak, že vlastní členové doporučují vyhodit Mikuláše Ferjenčíka od kormidla loďky předvolební propagace. Dosavadní korunu všemu nasadil Ivan Bartoš, když pohořel v duelu s ministrem Karlem Havlíčkem v pořadu Prima Partie Terezie Tománkové.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

O "tlumočnících":

....Samozřejmě věc má dvě roviny a ti lidé s námi byli v nějakém vztahu. „Ale z hlediska ohledů na migraci bych je tam nechal všechny,“ myslí si přesto. Zpochybnil dramatické zkazky, jak jim všem hrozí smrt. V Afghánistánu jsou podle něj „špatné věci“ standardem z obou stran a upozornil, že ani čeští vojáci nejednali v rukavičkách a jeden z místních jim zemřel při výslechu.

„To nebyli lidé, kteří by jenom tlumočili,“ dodal na adresu těchto spolupracovníků. Samozřejmě naší armádě také dodávali informace, a v poslední době se navíc ukázalo, že ty informace byly dost problematické, když jsme nedokázali odhadnout, že se to celé během týdne zhroutí.

„Může mi jich být líto osobně a také mi jich líto je. Ale z hlediska České republiky si nemyslím, že dovoz těchto lidí pro nás je vhodný,“ shrnul arabista Pelikán.

A upozornil, že tito lidé, spolupracující se západními armádami, svými chlebodárci dvacet let manipulovali a předávali jim značně zkreslené informace, takže je otázkou, do jaké míry jsou jejich dramaticky prezentované zprávy věrohodné dnes....

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Tlumocnici-Informatori-Spatni-Nechat-je-tam-vsechny-Uznavany-expert-Tvrda-fakta-674015

0 0
možnosti
JP

J48a11n 58P76o82l19e31s25n11y

18. 8. 2021 15:13

Natvrdlá fakta. Varadinková jede do Afgánistánu v mini a srovná Taliban.;-D;-D

0 0
možnosti
JM

Doufám, že Kajan není v ohrožení života...

0 0
možnosti
Foto

Máte něco bližšího ?

0 0
možnosti
JM

Bílý dům: Nechali jsme Talibanu vojenskou techniku za několik miliard

0 0
možnosti
PB

P98e67t38e 52B29r39i44c65h

18. 8. 2021 14:52

Klusáček je velkorysý!!;-D

0 0
možnosti
Foto

Jak by řešil nástup dětí do škol prof. Flegr.

V první řadě bych s dostatečným předstihem vyhlásil, že všechny očkované děti budou smět odložit během hodin roušky, zpívat si s otevřenými ústy a opisovat při písemkách. V září bych oznámil, že jen blbec nemění názor a všechny výjimky pro očkované bych zrušil. Ne že by úlevy z epidemických opatření nedávaly dobrý smysl (očkovaným hrozí nejen menší riziko onemocnění covidem a nesrovnatelně menší riziko vážnějšího průběhu nemoci, ale po případné nákaze mohou šířit virus daleko méně a zejména kratší dobu). Ovšem ze všech dalších hledisek nebylo dělení žáků na očkované a neočkované vhodné.

V den návratu žáků do školy bych všechny otestoval antigenním testem z nosu a současně PCR testem z úst. PCR test bych dvakrát opakoval, vždy s odstupem jednoho týdne. Pak už by stačilo testovat PCR testem jednou za 14 dnů. Jestli nepřijde mutace schopná obejít současné vakcíny, tak si jsem skoro jist, že díky citlivosti PCR testů bychom takto vydrželi s otevřenými školami nejméně do Vánoc. Testoval bych z úst nebo ze slin, a to jak očkované, tak i neočkované. Antigenní testy bych používal jen pro osoby s příznaky onemocnění a tedy s podezřením na covid, případně kdybych potřeboval ověřit, zda člověk nebude v následujících 2-3 hodinách infekční.

Jestli někdo tvrdí, že tolik PCR testů nezvládneme v Česku udělat, nebo že PCR test včetně odběru a svozu vzorků a přiměřeného zisku musí stát více než 300 Kč, tak buď úmyslně lže, nebo absolutně neví, o čem mluví. Kdyby se PCR testy vyjmuly ze seznamu zdravotních úkonů, tak do 14 dnů mohou nezdravotnická zařízení testovat milion vzorků denně, a to za cenu hluboko pod 200 Kč za jeden nepoolovaný vzorek. Nevylučují, že kdybychom takto poctivě a včas testovali i zbytek české populace, vyhnuli bychom se nejen té podzimní (té téměř jistě), ale dokonce i té zimní vlně covidu.

0 0
možnosti
PB

P26e13t31e 59B33r95i25c58h

18. 8. 2021 14:48

Neměl by každý žák nosit na zádech rakvičku? Pro jistotu!!;-D

0 0
možnosti
JP

J82a36n 30P36o52l50e51s70n63y

18. 8. 2021 14:14

Tak já se bál, že před volbama přijde vlna Covidu. Ale oni zpoplatní testování a nikdo se nebude testovat, takže je to ještě chvilku v pohodě.... Děti tedy budeme prudit pro jistotu třikrát. Ono se sice na jaře ukázalo, že školy zase takovým semeništěm, jak strašila vláda, nejsou, ale co. Nejdřív je otestujeme a pak ještě oočkujeme ať se mají... Jinak přijde bubák Babiš do školy....

0 0
možnosti
DM

D82a79n91i94e80l 30M77a84c63h

18. 8. 2021 14:16

Třeba už přišli na to, že se to roznáší těma testama.

0 0
možnosti
JP

J48a50n 81P59o62l21e17s31n78y

18. 8. 2021 14:05

Takže Afgánistán se stane centrem produkující uprchlíky, drogy a šílené extrémisty.

Jak rád bych se mýlil.....

0 0
možnosti
Foto

Zajímalo by mě, kam heroin a hašiš z afghánského opia vlastně proudí.

V Čechách není prakticky k dostání, v západní Evropě ano, ale obtížně. Rusko, Čína i Japonsko to nebude. Čili kdo má ještě prachy ? USA, nevidim to jinak. Obchodní spolupráce pojede dál.

0 0
možnosti
Foto

POZOR TEST POZOR TEST POZOR TEST

Fajt je pinďour. Fajt je pinďour . Fajt je pinďour.

POZOR TEST POZOR TEST POZOR TEST

0 0
možnosti
Foto

FUNGUJE ? FUNGUJE ? FUNGUJE ?

0 0
možnosti
JM

Doufám,že už všichni vyznavači umírněného islámu pochopili,že islám nejde umírnit,a tím ho ani do Evropy zatahovat,dopravovat,ilegálně propouštět ap.,být humanní k hrdlořezům nejde-máme humanitu uplatňovat pro své a že jich je dost,no kromě těch co humanitu berou jako povinost-a těch je taky mnoho!

0 0
možnosti
SL

Já jsem tedy kebab asi nikdy v životě nejedl, ale náš místní prodavač oné věci je Turek, věří v islám a je úplně v pohodě. Zastřelit neboho stačí jen vyhostit?

0 0
možnosti
RB

Doporučuji prostor x - Pelikán...

říká, že se nemáme nechat manipulovat ani Afgánci, potažmo ale také ani našimi spojenci...

https://1url.cz/XKFGW

0 0
možnosti
VM

a hlavně médii

0 0
možnosti
PR

Demokracie je opět exkluzivní zboží, které není pro ty, kteří propagují feudalismus a jako nevolníci se chovají.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz