4.12.2020 | Svátek má Barbora


První střet

16.7.2007

Zatím je to první případný Klausův protihráč, kterého jsme viděli. Každý další bude mít pozici podstatně horší. Dientsbier má pravdu, když říká, že Klausův protihráč musí být jenom jeden. Zápas se odehraje na parlamentní půdě. Veřejnost do něho bude moci zasáhnout jen zprostředkovaně - zástupci lidu v dolní i horní sněmovně by se jistě neradi ztrapnili, kdyby měli podporovat někoho očividně nemožného - to byla pravá příčina pádu autentického všeználka a génia vesmíru Miloše Zemana v posledním prezidentském klání.

Dientsbier by musel získat sociální demokraty a zelené - to by asi nemusel být zas tak moc velký problém. Horší by to bylo s lidovci, jejich kluzkost a nevyzpytatelnost je těžko uchopitelná. Ale i tentokrát rozhodnou komunisté disponující dostatečně velkým blokem hlasů. Kdyby disidenta a politického vězně Dientsbiera podpořili, upevnili by obraz, který se snaží veřejnosti podstrčit, obraz moderní levicové strany, nezatížené minulostí. Zároveň by ale oslabili vazby na minulost - a právě z těchto vazeb žijí. Dientsbier by jistě nedostal podporu všech komunistů, ale některých by dostat mohl.
I Klaus ji od nich dostal.
Dientsbierova slabina tkví v jeho bytostném intelektualismu. V tom je podobný Havlovi. Nenávidí zjednodušování a slogany jsou mu protivné. Jenže, co je to platné, politika stojí a padá na heslech a na této trapné skutečnosti coby politik klopýtl a zavdal tím Klausovi důvod k lacinému žertu. V první půtce zvedl prapor evropanství. Klaus ho stačil dostatečně poplivat, takže už není tak přitažlivý, jako býval. Musel by do výbavy přidat ještě další zbraně a nástroje, aby přesvědčil tu rudo-oranžovo-černo-zelenou chasu, že on bude ten správný správce palety.Dvě mámy, tři děti: Testujeme kosmetiku sebamed pro citlivou pokožku
Dvě mámy, tři děti: Testujeme kosmetiku sebamed pro citlivou pokožku

Vyzkoušeli jsme kosmetickou značku sebamed na naše citlivé a suché pokožky. Naše Hanka otestovala řadu BABY s malou Emičkou, do testování se však...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.