30.1.2023 | Svátek má Robin


První prezidentská debata

4.1.2023

V úterý dopoledne se ve studiu deníku Blesk sešla sestava Fischer, Nerudová, Pavel a Středula, pozvali i Babiše, ten ale nepřišel a zbyla po něm prázdná židle a sklenice s vodou. Nepozvali Hilšera ani Baštu. Hilšer by neměl propást příležitost odstoupit, Bašta je případ pro psychiatra, ale svoji roli odsávače hlasů Babišovi plní. Blesk to vysvětlil, že pozval kandidáty podle preferencí, jenže Bašta má víc preferencí než Středula a Hilšer je si s Fischerem buď narovno, nebo dokonce někdy líp.

Splnily se prognózy, že hromadné debaty budou jalové. Každý z kandidátů měl vždycky minutu dvě na odpověď typu „jak budu řešit energetickou krizi“ a z toho tedy nic rozumného nemohlo vzejít.

Za pozornost stály: vřeštivý hlas Danuše Nerudové, uhlazená vyřídilka (krásné staročeské slovo) Fischerova, dále pak strategie zvolená Pavlem: když se ho moderátorka ptala, zdali se obává toho či onoho odpovídal, že se nebojí ničeho a že se to zvládne. Naopak Středula se ujal role zlobidýlka, rejpal do vlády i do nepřítomného Babiše a vypadal rozhořčeně. Že seděl na kraji stolu mu taky nepřidalo.

Show goes on, takhle to teď bude pár dní pořád. Babiš údajně přijde do hromadné debaty těsně před prvním kolem do Novy, to by mohl být už známý rozsudek, mírou atraktivnosti by tato debata pak překonala všechny předešlé.

Aston Ondřej Neff