28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


První hodiny poté

11.10.2021

Hlavní událostí povolební neděle byla návštěva Andreje Babiše u Miloše Zemana v Lánech. Trvala třicet minut, dvě hodiny po ní odvážela prezidenta záchranka, na veřejnost prosáklo hrozivé video, pak následovalo suché sdělení ředitele Vojenské nemocnice, že Zeman je nemocný a on že nemá oprávnění prozradit diagnózu. 

V podvečer vydal viceprezident Jiří Ovčáček prohlášení, z něhož plyne, že hluboké bezvědomí a intubace na Jednotce intenzivní péče není na závadu povolebnímu vyjednávání. Ovčáček s Mynářem a Nejedlým by byli patrně ochotni to vzít za momentálně indisponovaného šéfa, oficiálně sdělený odhad délky indispozice jsou tři týdny.

Povolební vyjednávání samozřejmě začalo hned po finální zprávě statistického úřadu. Informace ani nelze čekat, zaujala jen zpráva z nedělního odpoledne, že si Piráti budou nárokovat více než jedno ministerstvo, pokud chtějí zůstat ve vládní sestavě.

Debakl Pirátů smrsklých na partičku o čtyřech poslancích je samozřejmě výsledek kroužkování voličů STAN, ale ti by asi nechali tužku doma, nebýt katastrofálních výsledků Pirátů v hlavním městě Praze. Město je na kraji kolapsu. V té souvislosti je dobře dodat, že v roce 2018 tam volby těsně vyhrála ODS, Piráti jako druzí prohlásili, že se stranou prolezlou korupcí nechtějí koalovat, a odsunuli ODS do opozice. Nyní sklízejí ovoce ze stromu pohnojeného zásadovostí.

Nicméně v aktuální krajně nejisté situaci by bylo krajně nešťastné, kdyby očekávané půtky ve vítězné pětikoalici začaly už teď. Hlavní slovo v Pirstanu má, jak se zdá, Vít Rakušan a ten se k problému vyjádřil velmi rozumně. Věcnost a slušnost, to je to, co voliči od vítězného seskupení žádají.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.