Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Prsty v mandlu a bude z toho cenzura

Vládní zmocněnec pro oblast médií a dezinformací Michal Klíma je mimo jakoukoli pochybnost demokrat a slušný člověk a osvědčil to za minulého režimu i veškerou svou činností po jeho pádu a jistě má ty nejlepší úmysly i teď. Měl by ale odložit brýle ,mámení a nahlédnout realitu: ať vznikne co vznikne, bude to interpretováno jako cenzura.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JM

Ad 17:58 Pár let jsem chodíval diskutovat po Listopadu Ke koni. Propagoval jsem tam snad Havlovo heslo Nejsme jako oni. A vysvětlím proč se mi líbilo. V roce 1948 vznikly Akční výbory. Stačilo v našem případě, že táta byl úředník na vyšším postu u jedné známé firmy a ségra se na medicinu nedostala. Garanatuji, že by byla dobrá lékařka... Nechtěl jsem, aby řada mladých lidí z komunistických rodin trpěla podobně. Logicky by v nich mohla vzniknout dlouhodobá nenávist k novém režimu.

0 0
možnosti
Foto

Stačilo jediné. To „nejsme jako oni“ uchopit jinak a nekádrovat celé rodiny, jen nepustit do politiky bývalé členy KSČ. Pak by k tak pitomé volbě prezidenta nikdy nemohlo dojít, Babiš by se nikdy nemohl stát premiérem, Rychetský předsedou ÚS, Zeman by mohl dělat maximálně starostu Kolína a byl by klid.

0 0
možnosti
Foto

Nespokojení Češi mohou ohrozit demokratické základy země, varuje vnitro

0 0
možnosti
Foto

Zajímavá informace.

0 0
možnosti
Foto

Za všecko může ta Tunde. Za všecko! Já sem nebyl chtěl takovou kampáň. A ona k nám přišla z ódéez. A přivedl ji ten, no jak se menuje... no ten z medúzy prostě.🤣🤣

0 0
možnosti
JU

J29a32n 62U57r89b44a27n

5. 2. 2023 18:16

A proc teda prchal ten... ten Mára?

0 0
možnosti
Foto

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes v neděli oznámil zřízení nového pohraničního města poblíž hranice s Gazou.

Netanjahu při nedělním zahájení týdenního vládního zasedání vlády řekl, že jeho vláda dnes dokončí rozhodnutí o zřízení nového města Hanun, které bude postaveno poblíž hranice s pásmem Gazy.

„Kabinet dnes dokončí založení nové komunity – Hanun – v oblasti sousedící s pásmem Gazy,“ řekl Netanjahu a dodal, že rozhodnutí založit nové město vedle enklávy ovládané Hamasem prokázalo „odolnost“ Izraele. a odhodlání „vybudovat zemi Izrael“.

"O jeho zřízení jsme rozhodli za naší předchozí vlády a dnes jeho zřízení dokončujeme rozpočtováním na plánování obce."

„Tím uvedeme založení komunity do praxe. Založení komunity je dalším svědectvím o odolnosti oblasti sousedící s pásmem Gazy a o síle Státu Izrael proti všem hrozbám, včetně jakékoli kapky, na kterou reagujeme plnou silou. Vidíme lidi, kteří se rozhodují přijít a přestěhovat se do oblasti sousedící s Pásmem Gazy a založit v této oblasti nové komunity.

"Jsme hrdí na to, že budujeme Zemi Izrael a jsme hrdí na to, že posilujeme osídlení ve všech jejích oblastech."

Počáteční plány pro Hanun dostaly poprvé zelenou za předchozí Netanjahuovy vlády v roce 2020.

Hanun bude postaven poblíž kibucu Sa'ad, který se nachází 3,6 km od pásma Gazy. Nové město bude spravovat Regionální rada Sdot Negev.

Vláda v neděli uvedla, že název Hanun je předběžný a mohl by být změněn, než bude komunita dokončena.

Podle usnesení , které minulý týden navrhl ministr výstavby a bydlení Jicchak Goldknopf (Sjednocený judaismus Tóry), bude nové město prodáváno jako smíšená nábožensko-sekulární komunita s předpokládanou populací zhruba 500 rodin.

0 0
možnosti
Foto

"Je to radostný den pro mě a pro všechny občany Izraele," řekl Goldknopf v neděli. "Založení nové komunity má velký národní význam zejména v této době a zvláště v oblasti sousedící s pásmem Gazy."

"Při nástupu do úřadu jsem si stanovil jako svůj nejvyšší cíl pokračovat v budování, rozvoji a posilování osad. Tato komunita dá sílu především předsedovi vlády. Světlo založení komunity rozptýlí veškerou temnotu, kterou se nyní někteří snaží přivést na izraelský lid."

"Očekává se, že nová komunita poskytne odpověď na poptávku po osídlení oblasti a posílí naši jižní hranici s pásmem Gazy. Tato stavba je součástí budování země Izrael a připojuje se tak k akci Všemohoucího při budování Jeruzaléma."

0 0
možnosti
Foto

Kdyby měl někdo z áčka zájem: Skvěle a přehledně napsaná kniha pro pochopení Izraele a jeho historie, současnosti a obyvatel: Izrael. Země, kterou nikdo nechápe od Noy Tishby.

0 0
možnosti
Foto

Izraelci nechápou hlavně sami sebe. Proč by jinak třikrát do roka měnili vládu a zas a znovu volili Netanjahua.

0 0
možnosti
JM

Prezident s komunistickou minulostí. Michael Kocáb a Michal Horáček diskutují v Pro a proti

https://www.youtube.com/watch?v=AbSw-OaiWLM

Jízdárna U Marioly na Trojském ostrově byla zavřená. Takže jsem jezdil MHD do Troje, vystoupil jsem na stanici Kovárna. Tam obvykle před Žabkou venku už seděl kamarád Pavel na bedně pro časopisy a popíjel pivo. Bydlel nedaleko. Šel jsem dovnitř, koupil si Radegasta v lahvi. Nějaký týden jsme se zařadili mezi "bezdomáče". Jeden den jsme byli uvnitř, bedna asi byla obsazená.

Otevřeli se dveře a vcházel Michael Kocáb. Krátce jsem ho oslovil: Pane Kocábe, jsem sice "klausovec", ale vás mám rád - a podali jsme si ruce... Za jeho slova na stanici PLUS mu v duchu opět tisknu ruku...R^

0 0
možnosti
DM

To diskutují o exkomunistovi Zemanovi? A není to už zbytečné?

0 0
možnosti
Foto

💬 KOMENTÁŘ. „Pro budoucí atraktivitu populismu je nejvýznamnější, že se Babišovi vodopádem lží, alternativních pravd a manipulací podařilo vytvořit v myslích 2,5 milionu Čechů převrácenou, temnou a neutěšenou alternativu naší reality,“ píše Jan Vávra.

0 0
možnosti

Vávra? Není to Ten od Maryši? ;-D

0 0
možnosti
DM

Přituhuje. V noci -5°C až -10°C. Meteorologové.

0 0
možnosti
Foto

Otevrit Twitter po 5 dnech a prvni prispevek co na me vyskoci je od drPollerta. To je teda navrat! 😂 uzil jsem si krasny tyden. Jo a russky a belorussky sportovce zasadne nepoustet na OH. !! Maximalne ty, ketry by reprezentovali tym se jmenem neco jako "no war, fu.k putin". .

Tomáš Hradílek

0 0
možnosti
VZ

A to se vyplatí!

Připomínám jak skvěle letos dopadl Dakar.

0 0
možnosti

Hodláte zabít Zelenského? zeptal se izraelský expremiér. Ne, slíbil mu Putin.

Není třeba. Zabijí ho buď drogy, nebo vlastní...

0 0
možnosti
VM

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz