Prošel další Lex Babiš
Speciální zákon ušitý na míru Adreji Babišovi máme už od února 2017. Od té doby platí novela zákona o střetu zájmů, která zapovídá veřejným činitelům vlastnit média a získávat dotace. Andrej Babiš to vyřešil obvyklým českým způsobem, všechno přepsal na manželku. Pílí piráta Michálka prošel sněmovnou přílepek, který dosavadní zákon přitvrdil tak, aby nebylo možné se skrýt například za svěřenské fondy. Zákaz se vztahuje na skutečného majitele provozovatele médií, nikoli na ovládající osobu. Skutečným majitelem MAFRY je bezesporu Babiš a každý ví, že převedení na fond je pouhý trik. A co dál, pane Michálku, kromě toho, že slavíte vítězství?
Zkušenost prokázala, že velká část společnosti, v krajním případě dokonce většina, je schopná skočit na lep naprosto dutým šantalům bez koncepce a bez politické schopnosti komunikovat s jinými politiky a ve shodě s nimi koncepčně jednat. Takový společenský úlet nedávno pominul, když skončilo funkční období Miloše Zemana. Andrej Babiš je podobný případ. Neschopný kooperace, muž bez názoru a vize, dokáže tři lidi z deseti přesvědčit o svých vůdčích schopnostech. Bude to fungovat i přes čtyři Lex Babiše. Pan Michálek by měl pochopit, že Babiše, potažmo ANO, lze porazit vládním výkonem, výsledky, úspěchem a z toho všeho plynoucí důvěrou a podporou veřejnosti.
To není. Zato máme Lex Babiš II. Hurá.