30.10.2020 | Svátek má Tadeáš


Přituhuje

13.10.2020

Zavřené školy včetně prvního stupně – kolik asi sester a dalšího zdravotního personálu odejde, aby děti měly péči? Hospody budou zavřené úplně, ono jestli do osmi večer nebo vůbec vyjde více méně nastejno. 

Na veřejných místech se nebude pít alkohol, i to rozhodla vláda – takže žádné postávání u okénka. Dohromady smí být jen šest osob. Kdo bude sedmý… nebude popraven, ale musí jít o kus dál.

Pokud reprodukční číslo klesne na 0,8 do týdne, situace se bude vracet k normálu, přislíbil premiér Babiš. To připomíná úkaz rudého komisaře Jaroslava Haška, který nařídil mužikům ve městě Bugulmě, aby se do tří dnů naučili číst a psát. Tohle nula osm do týdne se bude jistě hojně citovat. Je to idea toho typu, jako že praktičtí lékaři otestují celé obyvatelstvo. Jan Hamáček stanovil hranici čtrnácti dnů. Jestli se křivka neumoudří, nastane Itálie a New York. Nemyslel tím ani chianti, ani mrakodrapy, ale mrazáky s mrtvolami.

Zkusme předvídat, co nastane a o čem nebyla řeč. Hamáček žádá občany o podporu. Potíž je v tom, že podle výzkumů CVVM prudce klesá a ocitla se pod padesátiprocentní hranicí. Nezbude než sáhnout k donucovacím prostředkům. Zatím se pokutovalo jen výjimečně. Není třeba bujné fantazie k předpovědi, že se to stane normou. Jinde to tak mají.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.