20.9.2021 | Svátek má Oleg


Příměří na dohled

21.5.2021

Příměří mezi Hamásem a Izraelem je zřejmě vyjednané. Až skončí raketová agrese a ustanou letecké a dělostřelecké odvety, budou se počítat mrtví a vyčíslovat škody. Ty jsou v pásmu Gazy obrovské. 

Je to součást teroristické taktiky extremistů, kteří těží z toho, že se dovedou vmanévrovat do role oběti. Analytici zkoumají, jaký to všechno má smysl. Hamás si posílil pozici radikála a podařilo se mu zase pootevřít Overtonovo okno: to je ten proces, kdy se pomaličku stává běžným to, co bylo nemyslitelné.

Například v Německu procházejí ulicemi rozběsněné davy, napadají Židy a vypalují synagogy. Nepíšeme rok 1933, ale 2021. V pákistánském parlamentu padl návrh na použití atomové bomby proti Izraeli. Zatím to vážně nehrozí, ale je to pootevření Overtonova okna. Západní levice se noří se stále větší chutí do bahna antisemitismu. Módním slovem se v levicovém narativu stal apartheid. Tady se už nikdo nemusel namáhat s otevíráním okna, bylo to nasnadě v atmosféře, kdy je za diskriminaci pokládáno kde co počínaje konstatováním, že rozeznáváme dvě pohlaví, ženské a mužské. Zleva duní heslo „ruce pryč od Gazy“. Kolik takových hesel už dunělo. Ruce pryč od Koreje, výsledkem byla Severní Korea, středověká diktatura s moderní technologií teroru. Ruce pryč od Vietnamu, následovala genocida inteligence v Kambodži, kde byli lidé ubíjeni lopatami za to, že nosili brýle. Levice vždycky musí mít nepřítele a Židé se k tomu skvěle hodí: stačí je označit za sionisty. V padesátých létech to u nás dělali komunisté, když věšeli své komunisty „židovského původu“. Nejnebezpečnější signály se ovšem ozývají zpoza oceánu, kde radikální levé křídlo vládnoucí Demokratické strany začíná být otevřeně antisemitské.

Je dobře, že naše politická reprezentace drží aspoň v tomto ohledu pohromadě, v čele s   prezidentem Milošem Zemanem, který nechal na Hradě vztyčit izraelskou vlajku, a ministrem zahraničí Jakubem Kulhánkem. Ten v těchto dnech krize Izrael navštívil spolu se slovenským kolegou Ivanem Korčokem a společně napadenou zemi podpořili. Kdyby se takto jasně a pevně choval Západ jako celek, je velmi nepravděpodobné, že by krize tohoto typu vůbec začala.

Aston Ondřej Neff


Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!

R. Rampas No, tak tohle mě zrovna nebere. 12:41 22.5.2021
I. Štípek Ok 22:10 21.5.2021
H. Kotaz -]"> 22:16 21.5.2021
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.