25.2.2020 | Svátek má Liliana


Přichází policie, volby jsou za dveřmi

11.8.2017

Policie požádala sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka kvůli trestnímu stíhání stran Čapího hnízda. Sněmovna se případem bude zabývat za týden a poté bude policie vyšetřovat něco, co měla vyšetřit už dávno.

K tomu nebylo třeba ostrovtipu poručíka Columba, psalo se o tom ve všech novinách a je to případ bezesporu skandální. Miliardář měl zapotřebí sešvindlováním majetkových vztahů svého podniku Čapí hnízdo vydyndat z unijních peněz padesát mega. Rozruch kolem toho utichl právě proto, že si policie seděla na rukách. I o tom se přece psalo. Proč policie nekoná? Ta jediná mohla vnést jasno: je to trestný čin anebo legálně proveditelný fígl? Nechutná praktika by to byla v každém případě, zrovna tak jako trik s korunovými dluhopisy. Jenže policie si na rukách seděla a uvolnila je teď.

Nemá smysl se dohadovat, zda je to součást volebního boje. Před volbami je všechno, co se na veřejné scéně děje, tak či onak v souvislosti s volbami, jelikož to působí na veřejné mínění. Bez ohledu na to, zdali to někdo chtěl nebo nechtěl a je to součást plánu nebo pouhá shoda okolností. Vyšetřování je zde a využívat toho faktu budou obě strany. Babiš hned začal s povykem, že politici po něm jdou, a jeho protivníci ho budou prezentovat jako gaunera. Přesvědčení budou ještě přesvědčenější, jak to vnímají ti lhostejní a jak to na ně zapůsobí, se uvidí při volbách.

Billboardy u dálnic

Ráno měli v rádiu debatu o chystaném zrušení billboardů u dálnic. Argumentace se točila kolem bezpečnosti provozu (jedna strana) a svobody podnikání (druhá strana). Nechápu, že nezní tento argument:

Dálnice je postavena z veřejných peněz, staví se nekonečně dlouho, každý, kdo po ní jede, na ni přispívá mýtem nebo známkou. Můj názor řidiče: billboardy mě nerozptylují, spíš je to zpestření nudné jízdy po dálnici. Co mě ale štve, je to, že někdo má z veřejné dálnice a mé dálniční známky kšeft. Prostě – parazituje na dálnici. Svobodně podniká, ale na veřejné dálnici. Kdyby z toho měl odpovídající kšeft stát, dovedl bych to pochopit – bylo by to něco jako mýto navíc.

Na Neviditelném psu je reklama Lidových novin a z té se platí provoz webu a je to v pořádku. S billboardy je to jinak. V celé té diskusi jsem ale nikdy nepostřehl, co má z té reklamy stát jako zisk. Když slyším, že nějaká firma má své místo propachtované na neomezenou dobu, pak si myslím, že by policie měla zajistit předmětnou smlouvu a ověřit, kdo ji podepsal, a hned se jít podívat, v jakém bytě ti pánové bydlí a jaké auto mají a jestli odpovídá platu. Nevěřím na férovou smlouvu tohoto typu, odjakživa v billboardech u dálnice čuju podfuk. Proto mi vadí billboardy u dálnice. O svoje bezpečí se dokážu postarat sám, nepotřebuju kácet stromy kolem silnic.

A je pravda, že tolik billboardů u silnic jsem neviděl nikde na světě, a jezdil jsem autem v Americe, Africe, Asii a samozřejmě v Evropě.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.