28.9.2020 | Den české státnosti


Prezident ovlivňuje trestní řízení

6.9.2019

Miloš Zeman prostřednictvím své poslušné TV Barrandov neurčitě naznačil, že zasáhne do věci vyšetřování Čapího hnízda. 

Nuže, můžeme si myslet o dosavadním průběhu cokoli, nicméně takový zásah je naprosto bezpříkladný a měl by otevřít oči především poslancům parlamentu, kteří by měli rozhodovat o ústavní žalobě proti prezidentu Zemanovi. Nechají si líbit i tento výsměch? Prezident snad může žonglovat s ministry a využívat volné ústavní formulace. Tentokrát ale zasahuje do trestního řízení, otevřeně se staví na jednu stranu sporu a vyhrožuje zásahem. Tohle už není za hranou ústavnosti, to se ocitáme na pokraji ústavní svévole.

Také poslanci ANO by si měli položit otázku, jak si budou počínat příští prezidenti, kteří přijdou po Zemanovi. Jejich poslušnost šéfovi by přece jenom měla mít své meze. Všichni nakonec odejdou, i Babiš jednou bude patři minulosti, ale pokud poslanci podrazí ústavní žalobu, budou spolupachateli zločinu proti ústavnímu systému České republiky.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.