22.6.2021 | Svátek má Pavla


Prezident a arcibiskup

7.12.2005

Přesto prezident podepsal zákon, navíc protlačený legislativním procesem sociálními demokraty a komunisty navzdory zápornému stanovisku senátu. V atmosféře, kdy politikové na levici i na pravici řídí svoje výroky i činy výhradně zájmem namydlit protivníkovi schody, řídí se prezident svým mnohokrát vyjádřeným přesvědčením, že všechny veřejné aktivity "musí být vyvíjeny podle obecně závazných předpisů českého právního řádu", bez ohledu a to, kdo je vykonává a komu se to líbí a komu nelíbí.
Ocitl se v pozici politika, který se rozhoduje v souladu se svým přesvědčením a dlouhodobým konceptem na něm založeným, a třeba i proti vůli osob a skupin s ním sympatizujících. Něco takového se v českých politických luzích a hájích málokdy vidí. Ostatně, nejen v českých.
Politik, který čelí i svým politickým souputníkům, byl vždycky vzácný jev. Právě o takových lidech napsal John F. Kennedy knihu. Jmenuje se Profily odvahy.O 3 cm štíhlejší? Přečtěte si recenzi na novinku Bodyshape od biotenu
O 3 cm štíhlejší? Přečtěte si recenzi na novinku Bodyshape od biotenu

Trvale zhubnout není snadné, to víme asi všichni. Kromě změny jídelníčku a pohybu je potřeba postarat se i o zpevnění pokožky. K tomu slouží celá...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.