1.3.2021 | Svátek má Bedřich


Presumpce viny? Proč ne!

23.2.2007

Presumpce viny je dávno v historii známá a dodnes v některých zemích přetrvává. Křesťané jsou v očích muslimů všichni vinni, všichni včetně dětí a choromyslných, a nikdo jim tu vinu neodpáře, protože je rodiče dali pokřtít, a kdo se tedy do křestanů strefí, je světec. Všichni podnikatelé jsou vinni, protože se neřídí zákonem o zbídačování proletariátu a dokonce korumpují proletáře dostatkem jídla a auty. Buržoasie je vinna od nejmenšího do největšího. To je presumpce viny. V marxismu-leninismu je o tom napsáno mnoho a je podstatou tohoto učení.

Všichni političtí protivníci jsou vždycky vinni, protože neuctívají velkého vůdce nebo samospasitelnou ideu. I jejich ženy a děti a vesnice nebo ulice jsou vinny, bez ohledu na všechno ostatní.

Presumpce viny je tedy skoro masový společenský jev, a proč by jej tedy expremiér Paroubek neužíval.

Proto se podle tohoto dogmatu budeme řídit. Doporučuji tedy expremiéru Paroubkovi, aby se okamžitě vzdal všech svých funkcí. V průběhu předvolebních událostí si kdosi stěžoval, že Paroubek zprznil nezletilou holčičku. Je to asi blbost, a tak se na to nějak pozapomnělo, ale než se to vyšetří, podle presumpce viny, měl by se vzdát všeho, všech svých funkcí. Předseda strany nemůže utrácet svůj čas v procesu, kde se budou probírat jeho sexuální zlozvyky.

Anebo horší věc, sociální demokraté neplní své závazky vůči svým věřitelům. Dluží jednomu z nich, právníku Zdeňku Almerovi, nejméně 176 milionů, nebo dokonce devatenáct miliard korun. Najali si ho, aby jim vysoudil Lidový dům v Praze, slíbili mu deset procent jeho hodnoty a teď se s ním o tuto částku soudí. On už se s nimi nechce handrkovat a chce vyhlásit na celou stranu konkurs. Jaká by byla autorita této strany u voličů, vždyť je to strana bankrotářů! Ať všichni sociální demokrati odejdou z parlamentu, dokud se neobhájí nebo nezaplatí. Tak to přece jejich předseda chce. Nebo nechce?
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.