4.7.2020 | Svátek má Prokop


Diskuse k článku

Přemýšlení o žalobách na stát

Prožíváme něco, co nepamatují ani století starci, pandemii celosvětového rozměru s ochromujícím dopadem na ekonomiku, opět, na celosvětovou ekonomiku. V těchto rozměrech o tom musíme uvažovat. Jinde mají problém, kam umístit umírající a co s mrtvolami, které se hromadí ve frontě před pecí krematoria. U nás máme fronty právníků, kteří se vyjadřují k problému žaloby na stát ve věci důsledků jeho rozhodnutí v současné krizi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Spáčil 27.3.2020 6:20

Opakujete 100 x vyvrácenou lež. Podle zákona nemá velet ÚKS Hamajda. V zákoně nic takového není. Zákon pouze říká, že Statut a složení ÚKS schvaluje vláda. Tečka.

J. Zima 27.3.2020 10:56

Aha, a proto Babiš blokoval vytvoření krizového štábu a vyhrožoval, že padne vláda, když na tom bude Hamáček trvat. Tím se ztratil další týden, kdy neschopný lhář Vojtěch jen plkal a nic nezajistil.

P. Kučera 27.3.2020 5:53

Lidé a příroda.

Lidé v dlouhé době klidu prosperují, pečují o děti i starce, utrácejí za čím dál dražší a čím dál zbytečnější hračky - a neustále brblají: na stát. Tak stát tedy zákonitě bytní (hypertrofuje), a lidé mu dávají (s brbláním) stále víc svých penízků, aby všechno všem zařídil.

Střih. K Zemi se přibližuje planetka. Na Zemi propukne pendemie. Země se oteplí, počasí se globálně rozkolísá, nastane hlad. Atd. A najednou rostoucí tuny zákonů nejsou na nic, svět se řítí samospádem a lidstvo začíná připomínat rozkopnuté mraveniště.

Už se opakuji, ale první příčinou je hustota populace. Není vůbec náhoda že nové viry vznikají právě v Číně, a protože tam nejsou hloupí (jen jiní), lekli se právě hustoty populace a ještě nedávno platil pod sankcemi zákon, připouštějící jen jedno dítě v rodině. Jenže rodiče plody děvčátek zabíjeli, takže náhle přebývají miliony chlapečků "na ocet" a dívky na sňatkovém trhu nesmírně posílily. Přitom hustota populace se nezmenšila, jen zastavila - a problémy z přelidnění (včetně pandemií) trvají dál. Ano, pandemii je možno pokládat za přirozené (přírodou iniciované) řešení problému, zvaného lidstvo. Nejlepší by bylo toto řešení přijmout, ostatně dopadá nejvíc na starce 70+, kteří ve zbytnělých sociálních státech stejně jen čím dál víc zatěžují generace produktivní. U nás by při volném průběhu covidu 19 zemřelo asi 350 tisíc důchodců, ztráty na produktivní společnosti a na dětech by byly zanedbatelné. Společnost se ale chová humánně, to znamená jako by měli žít i starci věčně, a to i za cenu rozvráceného hospodářství (pracovního trhu) a nezvládnutelných finančních problémů a zničené perspektivy jen proto, že nemocní starci budou žít o několik let déle. Toto píšu já, člověk už v pokročilém věku, který právě překročil průměrné mužské dožití a přežívá už svého otce. Nemusíme vítat smrt, ale je moudré s ní počítat. Mohou přijít horší katastrofy, třeba ta srážka s planetkou.

Dobrý den.

F. De Winter 27.3.2020 6:05

Tak spáchej sebevraždu. Planetě i vlasti tím prokážeš velkou službu. :-D

I. Mertl 27.3.2020 6:42

Bože, Mylady, Vy jste odporná husa. Vyjádřeno tak korektně, jak to jde.

R. Franz 27.3.2020 5:51

Slováci, Rakušani, Němci...ti všichni jsou na tom postiženi stejnou pandemií jako Češi protože mají € za jeden měsíc o 10% lépe než Češi. Proto se také ucpávají dálnice na Slovensko. Rozkupit Bohemii a Moravii se teď vyplácí jak Vídeňákům, tak i babičce pod Vihorltem.

R. Franz 27.3.2020 5:55

Čím víc bude koruna devalvovat vůči euru, tím lépe se bude ujovi pod Tatrami i tante v Salzburku nakupovat české zboží.

F. De Winter 27.3.2020 5:59

Franz, ty jsi prostě dement, který si nevidí na špičku nosu. Ečko půjde do pr...až se zhroutí Itálie a další. A ty poklesy a vzestupy kurzů...je to jako měřit úroveň hladiny na rozbouřeném moři.

D. Mach 27.3.2020 6:05

Euro půjde do pr ...? Ale to tady euroskeptici tvrdí už desetiletí, a nic. Je to jen vaše zbožné přání v typicky českém rouchu. Jim se daří a nám ne? Tak to jim musíme nějak uškodit. Vašimi přitroublými komentáři to ale asi nepůjde.

F. De Winter 27.3.2020 6:08

Itálii se daří! Řecku se daří! Španělsku se daří! Tvl. ty jsi dobře postižen slepotou.

D. Mach 27.3.2020 6:17

Nevím, co mi tykáte. A jestli máte pocit, že se vám žije lépe než v Itálii nebo ve Španělsku, tak se proberte. Asi čtete dost nerealistické propagační prohlášení. Ostatně i Řekové (jak sami říkali) si chtějí nechat euro, aby se z nich nestali takoví chudáci, jako jsou Češi.

F. De Winter 27.3.2020 6:35

No mě se opravdu žije lépe, než většině lidí ve Španělsku, Itálii nebo Řecku. Jestli vám ne, tak si za to nejspíš můžete sám.

R. Franz 27.3.2020 5:42

Koruna selhala na celé čáře, ne kvuli žalobám, ale kvůli tomu, že Češi a jejich politici Zeman, Topolánek, Nečas, Rusnok, Babiš, odmítali uvažovat o rizikách, které tato politika nedodržování vlastních předsevzetí a závazků sebou nese. Tohle si zpískal český volič. A za to český volič bude platit. To je v pořádku, nebo NE?

M. Němec 27.3.2020 5:32

Jak se bude vyvíjet ekonomická situace po pandemii, neví nikdo a je to hádání z roztavenýho olova jak o Vánocích.

Zaujalo mě, že se Macron bojí konce Schengenu. Volný průjezd hranic se mi líbil, nicméně pokud to povede k tomu, že se zabrání arabskejm inženýrům a doktorům ve volném průniku do Evropy, jsem všema deseti pro pád Schengenu a pas na hranici vždy milerád předvedu.

R. Franz 27.3.2020 5:31

Ukaž na viníka a je po problému. Ten problém se jmenuje pokles koruny proti euru za jeden měsíc o 10%. Za ten problém může dlouhodobá liknavost českých šovinistů ako je Neff příjmout euro a ne pár pošuků, kteří se objevili "jako na zavolanou" a na které to chce teď Neff hodit.

P. Labaj 27.3.2020 5:30

Všeho s mírou. Pan Prymula je voják, a vypadá to, že má tendenci všechny postavit do haptáku. Zakázat pokud možno všechno všem, ideálně i dýchat.

Měl-li by stát neomezené zdroje, pak je možné dělat neomezená opatření. Ale tak to není. Pokud se ekonomika složí, tak v budoucnu nebudou peníze ani na zdravotnictví. A víc lidí než na koroňák pak zemře na jiné choroby proto, že nebudou prachy na jejich drahou léčbu (třeba onkologickou).

Je určitě dobré chránit zranitelné - hodně staré lidi a taky ty hodně nemocné. A pak zdravotníky. Ale ostatní by měli makat jako normálně. Je až s podivem, jak Češi kladně přijali roušky. Takže fajn, tohle může šíření omezit. Ale ne sedět místo práce doma.

V rámci své profese navštěvuju různé firmy. Ty, které jely před touto krizí dobře, tak vesměs makají ve skoro normálním provozu (omezeno jen ošetřovačkama kvůli dětem). Udělali nějaká organizační opatření, po fabrice nainstalovali dávkovače na desinfekci, ale jedou. Ale tam, kde to před krizí nebylo slavné, tak tahle situace často nahrála managementu, který se teď před majiteli a akcionáři může tvářit, že jinak by bylo všechno super, jen ten koroňák nám to zkazil. A rádi využijí tuhle příležitost k drastickému omezení provozu.

R. Franz 27.3.2020 5:25

Přijetí eura je věcí rozumu a ne šovinistických pocitů, které Astono umí rozdmýchat vždy, když mu selžou jeho moudra. A tak ukáže na viníka a problém zmizí. Místo aby si tenhle český šovinista přiznal, že je dlouhodobě devastující, aby stát nedodržoval závazky, tak si dosadí pár výstředníků, kteří se chtějí soudit za újmu v nouzi, která vzniká všem, na né ukáže, a je "po starostech". Hlavní je, aby zůstalo "my a oni".

R. Langer 27.3.2020 5:28

I když to budete opakovat,pravda to nebude... :-P

R. Franz 27.3.2020 5:34

Opakování vzniklo nedopatřením. Astonovi se nelíbil můj příspěvek, který uvádím výš. Ten si přečtěte (je krátký) a nad ním mudrujte.

J. Vobr 27.3.2020 5:17

ELITNÍ DISKUTÉŘI JEŠTĚ SPÍ,Olda taky ještě leží v pelíšku ... tak se jdu natáhnout !!!

:-))) :-)))

R. Franz 27.3.2020 5:12

Přijetí eura je věcí rozumu a ne šovinistických pocitů, které Astono umí rozdmýchat vždy, když mu selžou jeho moudra. A tak ukáže na viníka a problém zmizí. Místo aby si tenhle český šovinista přiznal, že je dlouhodobě devastující, aby stát nedodržoval závazky, tak si dosadí pár pošuků, kteří se chtějí soudit za újmu v nouzi, která vzniká všem, na né ukáže, a je "po starostech". Hlavní je, aby zůstalo "my a oni".

S. Sedlák 27.3.2020 4:24

Jsem volič ODS a Babiše nesnáším. Přípravu na pandemii vláda podcenila. Podobně jako Němec kdysi povodeň. Ovšem to, co teď ODS (o Kalouskovi nemluvě) předvádí je hnus s ekonomickými dopady katastrofálních rozměrů.

Právníci nepřekvapili. Také přisli o kšefty a tak už hledají na čem se přiživit. Naštěstí ne všichni a tak vláda převedla věc na zdravotnictví.

S. Sedlák 27.3.2020 4:27

Kalousek je podobné zvířátko, jako Babiš. Pokud je trochu ekonomem, tak mu musí být jasné, kam náhrady všem povedou a že to znamená bankrot státu.

M. Šurgot 27.3.2020 3:49

Nejsem Babisuv volic a ani sympatizant ANO.

Nicmene predpokladam, ze poslanec Kalousek, vybaven poslaneckou imunitou proti pokute 10.000 Kc za chybejici rousku, bude chodit bez rousky, aby nam vsem ukazal, ze stat chybuje.

Pokud pouziva rousku, je pokrytec

V. Sember 27.3.2020 1:27

Na Zemi žije téměř 8 miliard lidí. Za čtvrt roku zemřelo na koronavirus 24 tisíc lidí, což je hodně méně než jedno promile. V Česku dosud zemřelo deset lidí, přičemž skoro všichni již byli postiženi těžkými chorobami. A přesto tady musíme pochodovat s rouškami, přestat pracovat, likvidovat se navzájem, omezovat svoji svobodu pod hlubokou úroveň bolševické totality a tak dále. Tak na to vám já kašlu. S touhle masturbační totalitou nechci mít nic společného.

Lucifer

https://www.neviditelnycert.cz/blog/

V. Sember 27.3.2020 1:59

You Bastards!

https://www.youtube.com/watch?v=yuVmjv22Nqc

P. Dvořák 27.3.2020 2:14

Hudbou od Black Sabbath - Sabbath Bloody Sabbath Remastered proti COVID-19?

P. Boublíková 27.3.2020 2:39

Pochodovat s rouškami atd. musíme, nechceme-li dočasný kolaps zdravotnictví a zahlcená krematoria.

Jsou dvě možnosti: buďto nechat epidemii volný průběh, nebo ji zpomalovat karanténními opatřeními. Kumulativní počet mrtvých bude v prvním případě větší.

Ekonomové nyní začínají většinou (ne všichni, výjimkou je např. Sedláček) tlačit na ukončení karantény s tím, že v případě volného průběhu epidemie vzniknou menší ekonomické ztráty. Vláda chce naopak ještě víc přitvrdit, pokud by se průběh epidemie zrychloval.

Musíme si vybrat: více mrtvých nebo více svobody a prosperity?

R. Vacek 27.3.2020 6:03

Jde snad o zpomalení epidemie, aby nebylo zahlceno zdravotnictví, jak se stalo jinde. Ty obrázky ze západu snad do civilizovaného světa nepatří.

Samozřejmě je otázkou, jestli přijímaná opatření skutečně vedou ke zpomalení epidemie - to se asi brzy dozvíme.

A samozřejmě, pokud bychom věděli, kdo už nemoc prodělal, získal imunitu a už není infekční, tak ten roušku nosit nemusí a může mít normální režim. K tomu ale zatím nemáme dostatek rychlotestů. A až jich bude dostatek, tak je možné, že už bude pandemie za námi.

S. Ševeček 27.3.2020 1:09

mene tekel ú-parsín

/voda se vaří, na někoho až v pekle smůla